Sündmuste kalender - 12-02-2018


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     
Tänased üritused
*Näitused
*Kiltsi loomelaager
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

12-02-2018

12-02-2018 toimuvad üritused

-üritus-:*Valla meistrivõistlused laskmises
-aeg-:12.02.2018
-lisainfo-:5. veebruaril ja 12. veebruaril (päev võistlejal vabal valikul) kell 18 Väike-Maarja õppekeskuse all lasketiirus valla meistrivõistlused laskmises, II etapp - püstolivõistlus.

Info: Jaanus Raidlo, tel 527 3846

-üritus-:*Digitaalse kirjaoskuse baaskoolitus
-aeg-:12.02.2018
-lisainfo-:Rakke Valla Hariduse Selts kutsub osalema Digitaalse kirjaoskuse baaskoolitusel.

Koolitus toimub Rakkes Simuna tee 10 (Rakke kultuurikeskus) 12. ja 15. veebruaril 2018. a kell 9.00-12.15 (4 akadeemilist tundi korraga).

Koolitus on osalejale tasuta. Koolituse viib läbi BCS Koolitus.

Koolitus on mõeldud algajale arvutikasutajale. Koolituse põhirõhk on suunatud interneti turvalisele ja otstarbekale kasutamisele.

Vajalik eelregistreerimine, telefon 5193 3935 (Malle Mattisen) või e-kiri mmattisen@gmail.com  
Samast saab küsida ka täiendavat infot kursuse kohta.

-üritus-:*Näitused
-aeg-:18.01.2018 -kuni- 30.06.2018
-lisainfo-:Väike-Maarja vallamaja II korruse koridori seintel on avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringis maalimist harjutava Tiiu Ahi tööde näitus.

Väike-Maarja seltsimajas on 30. maist kuni 4. septembrini avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringi (nii õpilaste kui täiskasvanute) tööde näitus. Info: seltsimaja, tel 326 1037, 5302 4437 Pilte näituselt

Väike-Maarja raamatukogus on 5. maist kuni 1. juunini avatud Karola Ainsari isikunäitus.
Tutvustus. Info: Kristel Lehtme, tel 325 5034 

Simuna rahvamajas on avatud näitused: "Simuna Naisteklubi 100; Simuna raamatukogu 100"; "Eesti Vabariik 100 Simunas". Info: Auli Kadastik, tel 323 7217

Rakke kultuurikeskuses on avatud Tiiu Tagametsa maalide näitus. Tutvustus Info: Rene Põllumaa, tel 5569 2792 

Näitusi saab külastada asutuste lahtiolekuaegadel.

-üritus-:*Vanaduse teemaline fotonäitus
-aeg-:12.02.2018
-lisainfo-:12. veebruaril kell 17.00 avatakse Väike-Maarja raamatukogus vanaduse teemaline fotonäitus. Näituse autor on VMG gümnasist, kunstnikunimega Erik Au. Näitus jääb avatuks aprillikuuni.

Info: Kristel Lehtme, tel 325 5034
12-02-2018 lisatud uudised

-uudis-:Tutvustame uusi vallatöötajaid
-lisatud-:12.02.2018, 12:00
-sisu-:Valla kultuurinõunikuna töötab 1. veebruarist Ivika Aman


Ivika Aman

Ta seisab hea Väike-Maarja piirkonna kultuuri eest, arendades valdkonda sisuliselt ning koordineerides valla kultuuri- ja sporditegevusi. Ivika poole tasub pöörduda ka valla kodulehe kultuuri- ja spordiinfot puudutavate küsimustega.

Kasvanud ja elanud on Ivika Tallinnas, neli aastat tagasi aga kolis Tapa valda Saksi külla ning hindab kõrgelt maaeluga kaasnevaid lisaväärtusi – looduslähedust, vähest liiklust ja üksteist tundvaid, sõbralikke naabreid.

Õppinud on Ivika Tartu Kunstikoolis ja Tallinna Ülikoolis. Tänu kolmele omandatud erialale, mis seotud kunsti ja kommunikatsiooniga, on Ivika varem asutanud laste huvikooli kunstiosakonna, korraldanud näitusi ning erinevaid kultuuriüritusi. Üle kümne aasta oli ta Tallinna spordiklubi Reval-Sport liige ja kasutas aktiivselt seal pakutavaid treeningvõimalusi. Viimastel aastatel on ta enam keskendunud liikumisharrastustele ja läbis eelmisel suvel esmakordselt poolmaratoni. Kaugemaks sihiks on jooksumaratoni läbimine.

Kultuurinõuniku ametist arvab Ivika, et väikeasulas ja maapiirkonnas on oluline tagada inimestele ligipääs eriilmelistele üritustele, mis toimuvad lähedal ja on taskukohased. Meeles tasub pidada sedagi, et traditsioonid ja kombed on siin elujõulisemad ning vajavad kultuuriväärtustena elus hoidmist. Egas muud, kui et Väike-Maarja valla elanikel jalg ikka tatsuks ja suusk libiseks!

Kontakttelefon: 329 5760, e-post: ivika.aman@v-maarja.ee
 
Valla taristuspetsialistina alustas veebruarist tööd Aivar Jalakas


Aivar Jalakas

Taristuspetsialisti peamised tööülesanded on seotud valla kinnisvara arendamisega, haldusmenetluse ja riikliku järelevalve teostamisega, vajalike investeeringute planeerimisega ning vallavara kasutamise ja kindlustamisega.

Aivar on Väike-Maarja vallaga ka varem seotud olnud. Nimelt töötas ta valla algusaastail tehnikaosakonnas töödejuhatajana, enne seda aga oli mitu aastat Väike-Maarja kolhoosi proteiinitehases. Elutee viis Aivari Väike-Maarjast Aserisse. Rajanud oma ehitusfirma, asus ta 15 aastaks tööle Inglismaale. Välismaalt naastes sai temast Aseri abivallavanem.

Haldusreformi käigus tuli uut ametikohta otsida ja kuna Väike-Maarja vald kuulutas parasjagu konkursi taristuspetsialisti ametikohale, otsustas ta kandideerida. Aivar Jalakas valiti konkursil välja viie kandidaadi seast.

Taristuspetsialisti töö on Aivarile tuttav, sarnaste küsimustega tuli tegeleda ka Aseris. Väike-Maarjasse tuli ta tagasi heameelega ning tema enda sõnul kohtab ta siin tihtipeale tuttavaid inimesi, kelle nimesid tuleb aga veel meelde tuletada.

Õppinud on ta aga Tallinna Riiklikus Merekoolis laevamehhaanikuks ja on kuus aastat seda tööd ka Venemaal teinud. Pärit on Aivar Salla külast.

Kontakttelefon: 329 5758, e-post: aivar.jalakas@v-maarja.ee  

Valla pearaamatupidajana alustas 12. veebruaril tööd Merili VeelmaaMerili Veelmaa

Merili töötas varem seitse aastat raamatupidajana Rakke Vallavalitsuses ja Rakke Valla Kommunaalasutuses. Omavalitsuse raamatupidamissüsteem on talle hästi tuttav ja seetõttu võttis ta uue väljakutse, jätkata raamatupidajana Väike-Maarja vallavalitsuses, meelsasti vastu. Nüüd on ta üheks oluliseks lüliks kahe endise valla raamatupidamisandmete ühitamisel.

Rakkest pärit Merili on raamatupidamist õppinud Tallinna Majanduskoolis.
Merili suureks hobiks on muusikaga tegelemine. Ta laulab Rakke naiskooris, väiksemates koosseisudes ja, kui vaja, siis esineb ka solistina.

Kontakttelefon: 329 5770, e-post: merili.veelmaa@v-maarja.ee  

Valla senine pearaamatupidaja Lea Matusorg lahkus vallatöölt omal soovil ning suundus tööle majandussektorisse.

Alates jaanuarikuust töötab valla kantseleis sekretärina Helen Nõmm


Helen Nõmm

Helen on õppinud Tallinna Ülikoolis referent-toimetajaks. Pärast õpinguid asus ta 2010. aastal referent-asjaajajana tööle Kaitseväes. Pärit on Helen Pärnumaalt Torist, praegu elab Määri külas.

Kui vallavalitsus alustas uue sekretäri otsinguid, otsustas Helen kohe sellele kohale kandideerida. Töö on talle ju igati tuttav, sest Kaitseväes tuli tegeleda praktiliselt samade ülesannetega. Kohalikus omavalitsuses töötamise kogemust tal senini küll ei olnud, aga ta hangib hoolega uusi teadmisi ning on valmis kiiresti kohanema nii täpsema töö sisu kui ka inimeste ja oludega.

Kontakttelefon: 329 5750, e-post: helen.nomm@v-maarja.ee
  
Helen Nõmm valiti sekretäriks 11 kandidaadi seast. Valla senine tehniline sekretär Virve Vaarik suundus pensionile.

Teabespetsialistina Rakke teeninduspunktis töötab Piret Lükk 


Piret Lükk

Simunas elav Piret Lükk on olnud Rakke vallaga seotud juba 15 aastat. Algul töötas ta lepingu alusel maakorraldajana ja hiljem maanõunikuna. Piret Lükk oli ka Rakke vallavalitsuse liige. Seega on nii Rakke piirkond kui elanikud talle tuttavad.

Teabespetsialisti peamiseks tööülesandeks on elanike esmane nõustamine ja oluliste teenuste kättesaadavuse tagamine. Ta annab nõu, kas küsimuse saab lahendada kohapeal või kuhu sellega peab pöörduma. Teabespetsialist võtab vastu avaldusi ja taotlusi, abistab vajadusel nende täitmisel ning suhtlemisel ja asjaajamisel riigiasutuste, kommunaalettevõtete ja teiste institutsioonidega (vajaliku info otsimine, vastavate blankettide väljatrükkimine ja abistamine täitmisel).

Piret Lükk võtab vastu ka sularahamakseid. Rahvastikuregistri toimingutest viib ta praegu läbi elukohaga seotud menetlusi, edaspidi hakkab vormistama ka sünni- ja surmakandeid.

Kontakttelefonid: 326 0870 ja 510 3267, e-post: piret.lykk@v-maarja.ee  

Ilve Tobreluts
valla meediaspetsialist
tel 329 5759