Sündmuste kalender - 13-02-2017


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28      
Tänased üritused
*Näitused
*Jumalateenistused
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

13-02-2017

13-02-2017 toimuvad üritused

-üritus-:Valla meistrivõistlused laskmises
-aeg-:13.02.2017
-lisainfo-:6. ja 13. veebruaril (päev vabal valikul) kell 18.00 valla meistrivõistlused laskmises, II etapp, püstolivõistlus õppekeskuse lasketiirus.

Info: Jaanus Raidlo, tel 527 3846

13-02-2017 lisatud uudised

-uudis-:Sõbrapäeva matk Avispeal
-lisatud-:13.02.2017, 10:00
-sisu-:11. veebruaril toimus Avispea külas Pilvi Preisfreundi eestvedamisel sõbrapäeva matk. Ilm oli imeline – 10 kraadi miinust, särav päike ning kaunis härmatis puudel. Matka alguseks kogunes kohalikku bussipeatusesse 28 inimest, kes kõik rõõmsalt teele asusid.


Foto: Andreas Preisfreund

Esimene peatus tehti Avispea Vabakoguduse kirikus, kus pastor Eerek Preisfreund lühidalt maja ajalugu tutvustas ning värskelt remonditud ruume näitas.

Järgmiseks põikasime OÜ Uuetoa talu ehitatava kuivati- ja laohoone juurde, kus jagas selgitusi Jaak Läänemets.

Edasi kulgesime põldude vahele. Peatusime hetkeks Tuudur Vettiku mälestuseks püstitatud kivi juures Unikülas ning matka edenedes kohalikule jutlustajale ja looduseuurijale Voldemar Raklesele pühendatud mälestusmärgi juures.

Jalutasime talviselt härmas loodusmaastikul Liivaoja taluni Võnnusvere külas, kus asub Avispea mõõk – mälestusmärk kohalikele metsavendadele, omakaitseliikmetele ja kõikidele külaelanikele, kes võitlesid oma vabaduse eest Teise maailmasõja ajal ja järel.

Retke lõpetuseks pakuti Liivaoja pererahva Raul ja Meret Oja poolt matkalistele kuuma suppi ja teed. Arutati ka võimalusi külarahva ühistegevuseks edaspidi.

Sõbrapäeva matkast osavõtjad olid igati rahul kordaläinud päevaga.

Rohkem pilte matkapäevast

Maret Läänemets
Külaelanik Avispealt

-uudis-:Virumaa muusikakoolide „Talvemuusika päev“ Väike-Maarjas
-lisatud-:13.02.2017, 11:49
-sisu-:Selline vahva üritus toimub igal aastal Virumaa eri paigus. Sel aastal oli võõrustajaks Väike-Maarja Muusikakool ja nii oli reedel, 10. veebruaril Väike-Maarja seltsimaja täis noori muusikuid ja kaunist muusikat. Vastavalt eelnevale kokkuleppele esinesid ansamblid.

Osalesid ainult Virumaa I regiooni muusikakoolid: Rakvere Muusikakool, Tapa Muusika- ja Kunstikool, Kadrina Kunstidekool, Kunda Muusikakool, Väike-Maarja Muusikakool, Jõhvi Muusikakool, Kohtla-Järve Kunstidekool, Ahtme Kunstidekool, Kiviõli Kunstide Kool, Aseri Muusikakool, Iisaku Kunstidekool ja Toila Muusika- ja Kunstikool. Kahjuks Rakvere Muusikakool sellel üritusel esinejate haigestumise tõttu ei osalenud. Nii oli kohal 11 Virumaa muusika- ja kunstidekooli.

Koolid olid hoolega valmistunud. Tingimuseks oli, et kava ei tohi kesta üle 10 minuti. Sellest peeti kenasti kinni. Kavad olid väga omanäolised. Seetõttu ei tahaks kedagi teistest esile tõsta. Päeva lõpetuseks sättisid kõik esinejad end kenasti lavale ja lava ette. Iga kool esitas tuntud lastelaulu „Üle lume lagedale“ enda versiooni. Oli ääretult rõõmus kogeda, kui erinevalt saab ühte laulu interpreteerida.


Väike-Maarja Muusikakooli laulustuudio ansambel: Kerstin Nurmsalu, Caroline Kiviberg, Eliise-Marie Soll, Gerli Kaur ja Birgit Veermets, juhendaja õpetaja Raivo Narits

Väike-Maarja Muusikakooli esindas laulustuudio ansambel koosseisus: Kerstin Nurmsalu, Caroline Kiviberg, Eliise-Marie Soll, Gerli Kaur ja Birgit Veermets õpetaja Raivo Naritsa juhendamisel. Nemad esitasid Priit Pajusaare „Kui laulab ööbik“ ja Riine Pajusaare „Raadiohääl“.


Klaveriduo Caroline Kivinerg ja Kerstin Nurmsalu, juhendaja õpetaja Rutt Vilu

Teiseks kollektiiviks, kes meie kooli esindas, oli klaveriduo Karoline Kiviberg ja Kerstin Nurmsalu õpetaja Rutt Vilu juhendamisel. Nemad esitasid Uno Antoni „Mustlasneiu Eve“.


Esinevad Karolina ja Angelina Alt, juhendaja õpetaja Vallo Taar.
Foto: 3 x Mare Taar

Lõpulool esinesid meie koolist Karolina (metsasarvel) ja Angelina Alt (ksülofonil). Nemad esitasid „Üle lume lagedale“. Klaverisaatjaks õpetaja Rutt Vilu, juhendajaks Vallo Taar.

Päeva üllatuseks oli showtantsutrupp „Maarjake“ Anneli Kalamäe juhendamisel. Täname särtsakaid tüdrukuid ja nende tublit juhendajat!

„Talvemuusika päeva“ erilisus on eelkõige selles, et siin puudub võistlusmoment. Esineda saavad nii õpilased kui ka õpetajad. Hea eesmärgi nimel pingutatakse ühiselt.

Üritust toetas Eesti Kultuurkapital. Täname!
Täname ka kõiki osalejaid ja kuulajaid! Oli üks tore talvepäev!

Vallo Taar
Väike-Maarja Muusikakooli direktor

-uudis-:Väike-Maarja kunstinäitused rändavad naabervaldadesse
-lisatud-:13.02.2017, 12:00
-sisu-:Vabariigi aastapäeva eel seatakse mitmel pool naabervaldades üles Väike-Maarja kunstiringis õpetaja Maie Lepiku käe all maalimist harjutavate kunstiringi liikmete tööde näitused.

Maret Haiba tööde näitus leiab koha Tamsalu kultuurimajas;
Tiiu Ahi ja Urve Salumäe tööde näitus seatakse üles Laekvere Rahva Majas;
Laine Kadaku tööd pannake välja Rakke kultuurikeskuses.

Laekveres ja Rakkes on näituste ülesseadmisel abiks hiljuti kultuuripreemiaga “Looming” pärjatud dekoraator ja harrastuskunstnik Mary Tammet.

Väike-Maarja vallamaja II korruse koridori seintel on avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringi laste tööde näitus. Oma õlipastellidega valmistatud kunstitöid eksponeerivad Konstantin Bilokopytov, Valentin Bilokopytov, Henri Eenpuu, Laura Eenpuu, Hugo Hurt, Marianne Kortin, Kadi Lehtlaan, Johanna-Jeta Rauhala, Külli Tark.
Pilte näituselt

Külastage!

Ilve Tobreluts
valla avaliku teabe ja spordiosakonna juhataja
329 5759