Sündmuste kalender - 18-04-2017


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tänased üritused
*Näitused
*Rakke esivõistlused piljardis
Nädala eelinfo
16. nädal
15. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

18-04-2017

18-04-2017 toimuvad üritused

-üritus-:*Korvpallivõistlus Väike-Maarja spordihoones
-aeg-:18.04.2017
-lisainfo-:Teisipäeval, 18. aprillil kell 19.15 kohtuvad Väike-Maarja spordihoones Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliigas Väike-Maarja Päästekool ja RLV Massive.

Info: Jane Kool, tel 518 4071

18-04-2017 lisatud uudised

-uudis-:Rannapungerja noortelaagri info
-lisatud-:18.04.2017, 09:10
-sisu-:Väike-Maarja vallale on eraldatud 10 sotsiaaltuusikut vähekindlustatud perede lastele Rannapungerja noortelaagrisse.

Laager on mõeldud 7-14aasta vanustele lastele ning toimub 9.-16. juunini.

Soovijail palun esitada 15. maiks avaldus vallavalitsuse lastekaitsespetsialist Tiia Kaselole.

Info:
Tiia Kaselo
lastekaitsespetsialist
tel 329 5762

-uudis-:Lurichi kevadjooksu joosti 41. korda
-lisatud-:18.04.2017, 12:00
-sisu-:Georg Lurichi sportlikku sünnipäevanädalat alustas traditsiooniline kevadjooks, järjekorranumbrilt 41. Kokku osales 28 kaheksaliikmelist võistkonda, neist 9 Väikese Lurichi jooksus, mis toimus enne põhijooksu ja kulges koolimaja, muuseumi, tiikide ja spordihoone ümber.

Väikese Lurichi jooks algas kogunemisega gümnaasiumi ees, kus neid ootasid juba 11. klassi õpilased, kenasti turvavestidesse riietatud ja käes vahetuse numbrit tähistav silt. Eks siblimist oli ikka palju, sest nii mõnelgi jooksjal oli juba ununenud, mitmendat vahetust ta jooksma pidi ja klassijuhatajatel said käed, jalad ja suu ehk rohkemgi koormust, kui tavatundi andes.

Pärast õpetaja Egne Liivalaidi juhendamisel tehtud asjakohaseid soojendusharjutusi suunduti väikeste jooksu stardijoonele. Väike-Maarja lasteaed oli esindatud koguni kolme võistkonnaga - kaks punti jooksusõpru ja lasteaiaõpetajatest koosnev jänesekostüümides seltskond, kes kõige väiksematele rajal innustust jagasid ja meeleolu tõstsid. Järgmisel aastal, kui jütsid kooliteed alustavad, on neil juba teada, et kus joostakse ja miks joostakse ning mida tähendab hea meeskonnatöö.


Vallavanem Indrek Kesküla antud stardipaugu järel suundusid lasteaia ja gümnaasiumi 1.-3. klasside võistkonnad jooksurajale.

Väikese Lurichi jooksu tulemused 

Lapsevanemad ja põhijooksus osalejad said väikestele kaasa elades oma jalad soojaks silgata ja kopsudki töökorda hõigata ning siis siirduda juba seltsimaja ette, kus kogunes põhijooksu seltskond. Sel korral siis võistkondi 19. Et kevadkülm stardiootel sügavale kontidesse ei poeks, võimeldi ennast Margit Kurimi juhendamisel end korralikult soojaks ja jooksuvalmis.

Juba liikuski esimene vahetus koos vallavanem Indrek Keskülaga Lurichi mälestuskivi juurde, kuhu asetati suurmehe austuseks lillekimp ning süüdati küünlad, sellega oli 41. Lurichi kevadjooks avatud.


Lurichi mälestuskivi juures

Enne põhijooksu startisid kõndijad, kes läbisid teatejooksu trassi individuaalselt. Kokku oli kogunenud 15 inimesest koosnev lõbus seltskond, kes pidulikult stardipauguga teele saadeti.


Võistlejad hetk enne starti

Veerand tundi hiljem startis põhijooks ning võitjatel kulus trassi läbimiseks aega täpselt 9 minuti ja 36 sekundi jagu, tehes möödunud aastastele võitjatele silmad ette tervelt 25 sekundiga - kes mäletab, kas möödunud aastal oli kõva vastutuul?


VÕITJAD - Väike-Maarja gümnaasiumi 10. klass.
Foto: 4 x Ilve Tobreluts 

Lurichi kevadjooksu tulemused

Kevadjooksu jäid meenutama diplomid ja parimatel medalid ning tordine suu ja kõigil rõõm edukalt lõppenud võistlusest.

Suur tänu päästekoolile, kes aitas oma poiste ja päästeautoga rada turvata ning suur tänu ka 11. klassi õpilastele, kes teatevahetuse ülemate tähtsa rolli enese kanda võtsid ja korraldamisel abiks olid.

Jane Kool
Väike-Maarja spordikeskuse juhataja

-uudis-:Päästeameti inspektorid kontrollivad aprillis Ida- ja Lääne-Virumaa ettevõtteid
-lisatud-:18.04.2017, 14:54
-sisu-:Päästeameti Ida päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo plaanib aprilli viimasel nädalal reidi puiduettevõttetele ja metallitööstustele. Reid toimub nii Ida- kui ka Lääne-Virumaal.
Reidi eesmärgiks on kontrollida puiduettevõttetel põlevmaterjalide ladustamist territooriumil, materjalide ladustamist hoones sees ja evakuatsiooniteede läbitavust ning esmaseid tulekustutusvahendeid. Metallitööstustel on tähelepanu suunatud evakuatsiooniteedele, esmastele tulekustutusvahenditele ning sellele, kuidas on tagatud ohutus tuletöö kohtades. Need on kontrolli peamised eesmärgid, samas, kui inspektorile jäävad silma ka teised tuleohutusalased rikkumised, siis kindlasti pööratakse tähelepanu ka nendele.

„Me oleme puidu- ja metallitööstuse ettevõttetes kontrolle teostanud, kuid sellist reidi pole varem korraldanud,“ ütles Ida päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo nõunik Maarika Kõiv. Samas rõhutas ta seda, et inspektorid ettevõttete juhtkonda ette ei teavita, vaid teavitatakse alles siis, kui ollakse objektil kohal ning fikseeritakse hetke tuleohutusalast olukorda.

„Kuna tavapäraselt on ikka nii, et enne objekti kontrolli teavitab inspektor enda tulekust, siis enamasti kõrvaldatakse tuleohutusalased rikkumised selleks momendiks. Meie reidi eesmärk on siiski see, et tahame saada ülevaadet reaalsest olukorrast,“sõnas Maarika Kõiv. Ohutusjärelevalve büroo nõunik rõhutas, et oluline on see, et asutuste juhid teadvustaksid tuleohutusnõuete täitmise vajalikkust ja sellest tulenevat praktilist väärtust, samuti on meie eesmärk, et iga inimene mõistaks tuleohutuse reeglite täitmise tähtsust, mis tagavadki elu ja vara ohutuse.“

Ohutusjärelevalve büroo nõunik lisas veel, et kui on mõni tuleohutusalane rikkumine, mida saab kohe kõrvaldada, siis palutakse seda ka kohe teha. Kindlasti tehakse rikkumiste kohta ettekirjutused, kui nende täitmine nõuab rohkem aega ja ressursse. Kui oma tegevuse või tegevusetusega on tekitatud tulekahju oht, siis ei jää ka väärteo menetlus alustamata.

Tuleohutusnõuete rikkumine ehitise, tuletöö või seadme tuleohutusnõuete, samuti koldevälise tule tuleohutusnõuete rikkumise eest, kui sellega kaasnes tulekahju või tulekahju tekkimise oht või takistati ohutut evakuatsiooni – karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut. Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik – karistatakse rahatrahviga kuni 3200 eurot.

Jevgenia Parv
Ida päästekeskuse kommunikatsioonijuht