Sündmuste kalender - 20-11-2017


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
Tänased üritused
*Näitused
*Jumalateenistused
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

20-11-2017

20-11-2017 toimuvad üritused

-üritus-:*Kadrinädal raamatukogus
-aeg-:20.11.2017 -kuni- 25.11.2017
-lisainfo-:20.-25. novembril kadrinädal Väike-Maarja raamatukogus.

Info: Kristel Lehtme, tel 325 5034

20-11-2017 lisatud uudised

-uudis-:OÜ Pandivere Vesi teade
-lisatud-:20.11.2017, 10:26
-sisu-:Seoses remonditöödega jätkuvad 21.-24. novembril kell 8-17 ajutised veekatkestused Müüriku külas ning Väike-Maarja alevikus Tare, Tare põik ja Kolde tänavatel ning Lõuna tn 21. 

OÜ Pandivere Vesi palub elektriboilerid välja lülitada ning vabandab veekatkestusest tulenevate ebamugavuste pärast.

-uudis-:Ära viska korralikke asju ära!
-lisatud-:20.11.2017, 15:38
-sisu-:KESKKONNAMINISTEERIUMI PRESSITEADE
20. november 2017

Kaheksa näpunäidet meid igapäev ümbritsevate esemete parandamiseks või teisele ringile saatmiseks eelseisval jäätmetekke vähendamise nädalal. Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna nõunik Liina Laiverik jagab jäätmetekke vähendamise nädalal kasulikke nõuandeid.
 
„Korduskasuta, paranda ning anna esemele uus elu“ - sellist pealkirja kannab tänavune üle-euroopaline jäätmetekke vähendamise nädal, mis toimub 18.-26. novembrini.
 
Jäätmetekke vähendamise nädala raames toimub Eestis mitmeid avalikke üritusi, näiteks paranduskohvik Tartus, kus saab tasuta spetsialisti abiga parandada tehnikat, tekstiili, jalgrattaid jms. Kasutatud riideid kogutakse Võrus, Valgas ja Viljandis ning kaltsuvaipasid saad kududa Tallinna loomaaias. Energia avastuskeskuses Tallinnas toimub jäätmetekke vähendamise teemaline perepäev. Lisaks avalikele üritustele korraldavad mitmed haridusasutused ehk kokku üle 50 kooli ja lasteaia vahvaid töötubasid, näituseid ja arutelusid. Vaata, kas ka sinu lapse kool või lasteaed on osalemas. Lisainfot leiab www.jäätmed.ee lehel.
 
Siin on kaheksa kasulikku näpunäidet meid igapäev ümbritsevate esemete parandamiseks või teisele ringile saatmiseks:
 
1. Mitte haakuv jopelukk. Kui jopelukk ei kinnitu enam korralikult ja jookseb lahti, siis esimese asjana tuleks vaadata, kas viga võib olla kulunud lukukelgus. Seda oskavad asjalikud töötajad õmblustarvete poes öelda ning enamasti ka kelgu kohapeal vahetada. Vastutasuks tuleb tasuda alla 5 euro. Aga vahel piisab ka lukukelgu pigistamisest näpitstangidega, mis ei vaja mingeid kulutusi.

2. Katki kärisenud teksad. Jalgevahelt kulunud teksad parandab mõistlike kuludega iga õmblustöökoda. Parandused on diskreetsed ja mõistliku hinnaga. Seega, kulunud teksadega parandusse minek ei ole absoluutselt häbiasi, vaid täiesti eluterve suhtumine oma lemmik pükstesse.

3. Rebenenud voodriga mantel. Katkine mantli vooder ei ole kindlasti põhjus eseme ära viskamiseks. Pöördu taaskord pisiparandusi tegeva õmbleja poole ning saad oma mantlit kanda veel mitmeid aastaid.

4. Auk kleidil, pintsakul. Uskuge, õmblejad oma valdkonnas head spetsialistid ning suudavad teha hämmastavaid parandusi, mis kellelegi silma riivama ei jää. Proovige järgi!

5. Moest läinud mantel. Tänapäeval on õmblustöökodades tihti ka disaineri teenused. Ehk kui soovid teha vanast asjast midagi uut, siis küsi julgelt asjatundjalt nõu ning lase vanast mantlist õmmelda uus ja moodne.

6. Katkine käekoti rihm. Kingsepad asendavad uute vastu nii käekoti aasasid kui ka käekoti rihmasid. Nii saad oma lemmik kotti kanda aastaid!

7. Kulunud või määrdunud diivan. On mööblikatteid, mida saab eemaldada ning masinas pesta, kuid on ka selliseid, mis ei ole eemaldatavad. Viimasel juhul tasub pinnale pihustada sooda ja vee segu ning kuivades tekstiil tolmuimejaga puhastada. Sooda värskendab riiet ning eemaldab nii mitmeidki plekke. Kui plekk kangalt maha ei tule, siis kordades soodsam uue mööbli soetamisest on uue katte õmblemine. Sellist teenust pakuvad mitmed õmblustöökojad, tasub vaid uurida!

8. Kasutuna seisev tehnika või muud korralikud ja töötavad asjad. Nii kasutuna seisva tehnika kui ka teised töökorras asjad saab viia tasuta mõnda realiseerimiskeskusesse nagu näiteks Uuskasutuskeskus või realiseerida sobiva hinnaga ajalehe või interneti vahendusel. Ei tasu unustada kuldset tõde - igale kaubale leidub ostja.
 
Teate edastas:
Berit-Helena Lamp
Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik
6262910; 5303 6253
berit-helena.lamp@envir.ee