Sündmuste kalender - 23-02-2018


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     
Tänased üritused
*Näitused
*Energiaauditi infotund
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

23-02-2018

23-02-2018 toimuvad üritused

-üritus-:*Vabariigi aastapäeva tähistamine Väike-Maarjas
-aeg-:23.02.2018
-lisainfo-:23. veebruaril kell 12.00 mälestushetked Väike-Maarja Vabadussamba juures, kell 18.00 Eesti Vabariigi 100. aastapäeva kontsertaktus Väike-Maarja seltsimajas. Osaleb Väike-Maarja Pasunakoor.

Info: Aare Treial, tel 506 5421


-üritus-:*Näitused
-aeg-:18.01.2018 -kuni- 30.06.2018
-lisainfo-:Väike-Maarja vallamaja II korruse koridori seintel on avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringis maalimist harjutava Tiiu Ahi tööde näitus.

Väike-Maarja seltsimajas on 30. maist kuni 4. septembrini avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringi (nii õpilaste kui täiskasvanute) tööde näitus. Info: seltsimaja, tel 326 1037, 5302 4437 Pilte näituselt

Väike-Maarja raamatukogus on 5. maist kuni 1. juunini avatud Karola Ainsari isikunäitus.
Tutvustus. Info: Kristel Lehtme, tel 325 5034 

Simuna rahvamajas on avatud näitused: "Simuna Naisteklubi 100; Simuna raamatukogu 100"; "Eesti Vabariik 100 Simunas". Info: Auli Kadastik, tel 323 7217

Rakke kultuurikeskuses on avatud Tiiu Tagametsa maalide näitus. Tutvustus Info: Rene Põllumaa, tel 5569 2792 

Näitusi saab külastada asutuste lahtiolekuaegadel.

-üritus-:*Kontsertaktus Simuna rahvamajas
-aeg-:23.02.2018
-lisainfo-:23. veebruaril kell 12.00 Vabadussõjas langenute mälestamine Simuna ausamba juures, kell 12.30 Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kontsertaktus Simuna rahvamajas. Esinevad Muusikute fondi PLMF muusikud Pavlo Balakin (bass) ja Marko Martin (klaver) kavaga „Kodumaine viis“.

Vaba sissepääs.
Info: Auli Kadastik, tel 323 7217,
Kaja Põldmaa, tel 323 7280  


-üritus-:*PLMF-i kontsert Kiltsi lossis
-aeg-:23.02.2018
-lisainfo-:23. veebruar kell 10.30 Kiltsi lossi saalis Eesti Vabariigi 100. aastapäeva Pille Lille Muusikute Fonfi  kontsert. Esinevad Pavlo Balakin (bass) ja Marko Martin (klaver).


-üritus-:*Korvpallivõistlus Rakke spordihoones
-aeg-:23.02.2018
-lisainfo-:Reedel, 23. veebruaril kell 20.00 kohtuvad Rakke spordihoones Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliigas SK Rakke ja SK KNT.

23-02-2018 lisatud uudised

-uudis-:Rakke raamatukogus algab remont
-lisatud-:23.02.2018, 13:33
-sisu-:Seoses kauaoodatud remondiga kolib Rakke raamatukogu ajutiselt uude asukohta.

26. veebruarist on Rakke raamatukogu praeguses asukohas - Faehlmanni tee 26 - suletud ning külastajatele on uksed taasavatud alates 12. märtsist Rakke kultuurikeskuse väikeses saalis (Simuna tee 10).

Lahtiolekuaegades muudatusi ei toimu. Endiselt oleme avatud E, T, K, R 11-18 ja N 8-18. Kohtumiseni raamatukogus!

Remondi ja juurdeehitusega saab raamatukogu omale suuremad ja mugavamad ruumid, mida on lugejatel meeldiv külastada. Kaasaegsete töötingimustega paraneb tunduvalt ka töökeskkond. Tagasi endises asukohas loodame olla 2018. aasta lõpuks. Kindlasti anname oma lugejatele sellest varakult teada.

Rakke raamatukogu

-uudis-:Loomakasvatustoetuste taotlemiseks tuleb kasutada e-PRIAt
-lisatud-:23.02.2018, 13:04
-sisu-:2. märtsil alustab PRIA loomakasvatuse otsetoetuse ja üleminekutoetuste taotluste vastuvõttu. Suurim muudatus varasemaga võrreldes on see, et taotlusi saab esitada ainult e-PRIA vahendusel.

e-PRIAsse saab siseneda läbi PRIA kodulehe www.pria.ee ja teenuste kasutamiseks tuleb taotlejal end süsteemis tuvastada ID-kaardi või mobiil-IDga. ID-kaardil peavad olema kehtivad sertifikaadid ja vaja on PIN-koode. Palume toetustest huvitatutel aegsasti kontrollida, kas teie ID-kaart või mobiil-ID on kehtiv ja kasutatav. Uue ID-kaardi taotlemise, sertifikaatide ja PIN-koodide uuendamise ning mobiil-IDga liitumise kohta pakuvad infot veebileht https://www.id.ee/ ning Politsei- ja Piirivalveamet www.politsei.ee 

e-PRIAt pole põhjust karta

e-PRIAs esitatud taotluste osakaal jõudis 2017. a nii pindala- kui loomatoetuste osas 92%-ni taotluste üldarvust. e-PRIA kasutamisel on hulk eeliseid paberil taotlemise ees – seal on olemas iga kliendi eelmise aasta taotluse kindlakstehtud andmed, info toetusõiguste kohta, loomade andmed jne. Suurimaks eeliseks on aga see, et e-PRIA annab taotluse täitjale võimalikest vigadest märku ja juhib täitmist vajavatele lahtritele tähelepanu juba enne taotluse esitamist. See aitab vältida vigu ja ka taotluste menetlemine on ladusam.

e-PRIA teenuste kasutamise juhendid leiate meie veebilehel www.pria.ee taotlusvooru materjali hulgast, samuti on abiinfo kättesaadav e-PRIAs samm-sammult toiminguid tehes. Vajadusel saab abi PRIA otsetoetuste infotelefonil 737 7679. PRIA maakondlikes teenindusbüroodes on kliendiarvutid ning meie töötajad aitavad kliente e-PRIA kasutamisel.
Seoses e-PRIAs taotlemisele üleminekuga on samuti oluline, et PRIA kliendiregistris oleks olemas teie kehtiv e-posti aadress. Oma andmeid saate ise kontrollida ja muuta uue e-PRIA teenuses „Kliendi andmed“ või võttes ühendust e-posti aadressil kliendiregister@pria.ee Abi saab ka registrite osakonna infotelefonil 731 2311.

Milliseid loomatoetusi saab märtsikuus taotleda?

Täielik üleminek taotluste vastuvõtule e-PRIAs on ainus suurem muudatus loomakasvatustoetuste taotlemisel. Taotlusi saab esitada 2.-21. märtsil; piimalehma kasvatamise otsetoetuse taotlusi pärast seda hilinenult ka 16. aprillini, kuid sel juhul vähendatakse makstavat toetust 1% iga hilinetud tööpäeva kohta. Muud tingimused ja nõuded loomakasvatustoetuste saamiseks on samasugused nagu 2017. a.

• Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda loomapidaja, kelle nimel on põllumajandusloomade registri andmetel 2. märtsi seisuga kuni 400 piimatõugu lehma. Loomi tuleb karjas pidada vähemalt kuni 8. maini. Selle kuupäevani ei tohi karjas olla rohkem kui 400 piimalehma.
• Ammlehma kasvatamise otsetoetust saab lihatõugu või lihatõuga ristamisel saadud veiste eest, kes on 2. märtsi seisuga vähemalt 8 kuu vanused. Ka neile kehtib pidamisperiood 8. maini ja taotlusaluseid ammlehmi ei saa asendada.
• Ute kasvatamise üleminekutoetust saab taotleda vähemalt 10 ute kohta, kes on taotleja nimel registreeritud hiljemalt 2. märtsi seisuga ning on hiljemalt 27. aprilliks ühe aasta vanused. Taotluses näidatud arvul uttesid peab karjas olema vähemalt 8. maini.

Lisaks eelnevatele on võimalik taotleda veise-, piima- ja ute üleminekutoetuseid, mida makstakse toetusõiguste alusel. Toetusõigused on isikupõhised ja neid on võimalik soovi korral teisele isikule üle anda. Andmed kehtivate toetusõiguste kohta 8.01.2018 seisuga on PRIA kodulehel www.pria.ee (vt Loomakasvatus - Oluline). Selgitused toetusõiguste aluste kohta on leitavad taotlusvooru materjalide juures.

Edukat ja ladusat taotlemist!

***

e-PRIAle üleminek puudutab ka pindalatoetuseid

Kõigi pindala- ja keskkonnameetmete toetustaotluste vastuvõtt toimub alates käesolevast aastast samuti ainult e-PRIA kaudu. Taotlusvoor kestab 2.- 21. maini, seejärel hilinenult kuni 15. juunini.

Märtsi lõpus, pärast loomatoetuste taotlusvooru, viime lisaks ellu olulise muudatuse, mis lihtsustab e-PRIAsse sisenemist ja tõstab ühtlasi turvalisust. Edaspidi ei pea klient enam erinevate teenuste kasutamiseks vanasse ja uude e-keskkonda eraldi sisenema, vaid sisselogimine hakkab toimuma keskselt ühisest nn väravast. Kuna panga paroolikaartide kasutamine ei ole nii turvaline kui kasutaja tuvastamine ID-kaardiga, saab edaspidi e-PRIAsse siseneda ainult ID-kaarti või mobiil-ID’d kasutades.

PRIA annab kõigist muudatustest jooksvalt teada. Palun jälgige meie infot PRIA elektroonilises infokirjas, mida on võimalik endale tellida PRIA kodulehelt. 

PRIA teabeosakond

-uudis-:Väike-Maarja raamatukogus on üleval vanaduse-teemaline fotonäitus
-lisatud-:23.02.2018, 12:55
-sisu-:EV 100. sünnipäeva puhul avasid Eesti raamatukogud oma näitusepinnad kohalikele noortele – üle riigi toimuvad raamatukogudes just noorte näitused. Noored kunstnikud saavad nii võimaluse oma töid avalikkusele näidata, tehes sellega üheskoos sadade näituste näol oma kingituse Eestile.

12. veebruaril avati Väike-Maarja raamatukogus vanaduse-teemaline fotonäitus. Näitusepiltide autor on Väike-Maarja gümnaasiumi 11. klassi õpilane Kirke Tobreluts.

Näituse avamisel ütles Kirke, et see näitus on noorusest ja vanadusest ning ühtlasi on see seotud ka EV100 programmiga, kus noorel kunstnikul on võimalus tuua oma näitus raamatukokku.

„Näituse idee tuli tänu uurimustööle ja see on osa minu kooliprojektist,“ rääkis autor.

Näitusepiltide all ei ole ühtegi nime. On vaid sünniaastad ja need aastaarvud räägivad vaatajaile palju, igaühe kohta. Iga pildi juures tekib pildilolijaga silmside ja see ergutab mõttelendu. Pildi all olev mõttekild on kas pildilolija enda öeldud või hoopis iseloomustab teda ennast.

Noor kunstnik on ka osav sõnaseadja ning on näituse sissejuhatuses vanadust väga ilmekalt kirjeldanud:

See on vanadus!
Ihaldusväärne, värske, puhas ja rikkumata vanadus.
See on austus ja tänuavaldus.
Eeskuju ja mõttevahetus,
sest mitte igavesti ei kesta olevik.
See on me saatus ja tulevik.
Näitus on kurb, näitus on must,
kuid ka rõõmus ja ka valge.
Näitus on elust nii nagu see on.
Inimesed on täpselt sellised nagu nad on.
See on puhas ja rikkumata vandus
ning ma olen tänulik nendele inimestele,
kes olid nõus olema osake minu projektist.

Näituse autor Kirke Tobreluts lõpetas 2014. aastal Väike-Maarja muusikakooli viiuli erialal ning tegeleb ka spordi ja luulega.

Näitus jääb Väike-Maarja raamatukogus avatuks kuni aprillikuuni. Külastage!

Aprillikuus liigub näitus Väike-Maarjast edasi Tallinnasse, Salme kultuurikeskusesse.

Pilte näituselt:Ilve Tobreluts
valla meediaspetsialist
tel 329 5759 

-uudis-:Vallavolikogu istung
-lisatud-:23.02.2018, 12:46
-sisu-:Väike-Maarja Vallavolikogu istung toimub teisipäeval, 27. veebruaril 2018 kell 17.00 Väike-Maarja seltsimaja saalis.

PÄEVAKORD:
1. Asendus- ja järelhooldusteenuse osutamise tingimuste ja korra kinnitamine – ettekandja Ene Kinks
2. Väike-Maarja vallavara valitsemise korra kinnitamine – ettekandja Peeter Rahnik
3. Vee-ettevõtja määramine ja tema tegevuspiirkonna kehtestamine – ettekandja Leie Nõmmiste
4. Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumise eeskirja kinnitamine – ettekandja Leie Nõmmiste
5. Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni kasutamise eeskirja kinnitamine – ettekandja Leie Nõmmiste
6. Reovee kohtkäitluse ja äraveo eeskirja kinnitamine – ettekandja Leie Nõmmiste
7. Väike-Maarja valla kalmistute põhimääruse kinnitamine – ettekandja Leie Nõmmiste
8. Kalmistu kasutamise eeskirja kinnitamine – ettekandja Leie Nõmmiste
9. Eesti Linnade ja Valdade Liidu liikmeks astumine – ettekandja Indrek Kesküla
10. Väike-Maarja valla esindajate ja nende asendajate nimetamine Eesti Linnade ja Valdade Liidu üldkoosolekule ja volikokku – ettekandja Indrek Kesküla
11. Väike-Maarja valla 2018. aasta eelarve vastuvõtmine, 2. lugemine – ettekandja Maie Tiits
12. Väike-Maarja Õppekeskuse tegevuse lõpetamine – ettekandja Indrek Kesküla
13. Vallavolikogu ja vallavalitsuse hüvitiste ja tasude määramise ning maksmise korra kinnitamine – ettekandja Indrek Kesküla
14. Väike-Maarja valla valimiskomisjoni kinnitamine – ettekandja Maris Kõrgmäe
15. Revisjonikomisjoni tööplaani kinnitamine – ettekandja Priit Kõlu
16. Arupärimisele vastamine – ettekandja Indrek Kesküla
Info:
1) volikogu esimehe info
2) vallavanema info

Eelnõud