Sündmuste kalender - 26-04-2017


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tänased üritused
*Näitused
*Filmiõhtu Väike-Maarja seltsimajas
Nädala eelinfo
21. nädal
20. nädal
Ametlikud teated
*2018. aasta hajaasustuse programm on avatud 9.04-11.06
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

26-04-2017

26-04-2017 toimuvad üritused

-üritus-:*Sulgpalli paarismängude õhtu
-aeg-:26.04.2017
-lisainfo-:26. aprillil kell 18.00 toimub Väike-Maarja spordihoones sulgpalli paarismängude õhtu.

Turniir on n-ö sootu ja eatu: segapaarid, meespaarid, naispaarid mängivad kõik ühes arvestuses. Leia endale usaldusväärne võitluskaaslane ning tule lihtsalt ja lusti! 

NB! 25. aprilli õhtuks andke oma osalemisest teada: spordikeskus@v-maarja.ee   

Info: Jane Kool, tel 518 4071


-üritus-:*Näitused
-aeg-:21.04.2017 -kuni- 31.05.2017
-lisainfo-:*Väike-Maarja seltsimajas:
- Kadi Rindbergi loodusfotode näitus;
-
Ahto Jaska (maaliv militarist) õlimaalide näitus.
Mõlemad näitused on avatud kuni 1. juunini.
Info: seltsimaja tel 326 1837, 5302 4437

*Näitus Raamatuseljaluule
Väike-Maarja raamatukogus on avatud raamatuseljaluule näitus - raamatuselgade pealkirjadest moodustatud luuletused. Näituse autorid on Võsu kooli 3.-9. klasside õpilased ja õpetajad. 
Info: Irma Raatma, tel 325 5034

*Eve Tiigimäe maalide näitus
Vallamaja II korrusel saab vaadata õpetaja Maie Lepiku kunstiringi liikme Eve Tiigimäe maalinäitust.

26-04-2017 lisatud uudised

-uudis-:Tasuta õigusnõustamine erivajadusega inimestele
-lisatud-:26.04.2017, 10:44
-sisu-:Tasuta õigusnõustamise teenuse osutamine Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Kojas: Rakvere Lille tn 8 toimub: 3 .mail ja 7. juunil kell 9.00.

Õigusnõustamiseks on vajalik eelregistreerimine SA Õigusteenuste Büroo telefonidel: 601 5122 või 5385 0005 (SMS).

Vajadusel on võimalus kasutada nõustamisprotsessis viipekeeletõlki.
Teenus on sihtgrupi jaoks tasuta. Nõustaja: Hille Raud
Õigusnõustamise teenust rahastab Justiitsministeerium.

Helmi Urbalu
Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koja
juhatuse esimees
5342 9043

-uudis-:Alkohol, alaealised ja Volbriöö ei käi ühte sammu…
-lisatud-:26.04.2017, 07:53
-sisu-:Vaadates politseisündmuseid, hakkab paratamatult silma juhtumite hulk, kus alaealised on õigusrikkumiste toimepanemise ajal olnud alkoholijoobes. Paraku on paljud noorukid arvamusel, et eakaaslastega ajaveetmise juurde peaks käima ka alkohol, kuid tuletan meelde, et see ei ole õige – alkohol ja alaealised ei sobi kokku.

Rakvere linn. Alaealine tütarlaps tungis kallale teisele alaealisele neiule, rebides ta juukseid pidi maha pikali. Politsei alustas kriminaalmenetluse kehalise väärkohtlemise paragrahvi järgi. Selgus, et kuriteo toime pannud alaealaine oli alkoholijoobes.

Vinni vald. Kiirabile tuleb väljakutse selle kohta, et alaealisel noormehel on paanikahoog, noormehe arvates üritab keegi teda tappa. Selle käigus pööras noormees tütarlapse kodu pahupidi. Kiirabi toimetas noormehe haiglasse, kus tuvastati alkoholijoove. Politsei alustas alaealise suhtes väärteomenetluse Alkoholiseaduse järgi.

Rakvere vald. Juhtimisõiguseta joobes alaealine juhtis mootorsõidukit ning kui politsei tema juhitud sõiduki kinni pidas, ründas alaealine noormees politseiametnikku, lüües teda kahel korral jalaga vastu pead. Alustatud on kriminaalmenetlus nii alkoholijoobes sõiduki juhtimise kui ka vägivallatsemise osas võimuesindaja suhtes.

Tapa linn. Alaealine poiss kukub kortermaja kolmanda korruse rõdult alla. Alaealine toimetati haiglasse, kus tal tuvastati alkoholijoove.

Kõikide juhtumite puhul on läbivaks märksõnaks alkoholi tarvitanud alaealine. Olen veendunud, et kui asjaosalised ei oleks eelnevalt alkoholi tarbinud, oleks ka mainitud õnnetused ja seaduserikkumised olemata olnud.

Kohe-kohe on käes Volbriöö ning sellel õhtul avatakse justkui väljas viibimise hooaeg – minnakse grillima, korraldatakse väliüritusi ning kuna see on kevade esimene suurem pidude aeg, on liikvel palju rahvast. Politsei aga soovib meelde tuletada, et alkohol on alaealistele keelatud ka sellel ööl.

Alkoholiseaduses kehtestatud vanusepiirang ei ole pelgalt kiusu pärast, vaid siiski noorte endi heaolu ja turvalisuse kaitseks. Alkohol mõjutab inimeste mõtte- ja analüüsivõimet ja aeglustab reaktsioonikiirust. Seetõttu on alkoholijoobes alaealisel suurem oht langeda kuriteoohvriks, samuti on suurem tõenäosus, et pannakse toime ise kuritegu.

Tuletan täiskasvanutele meelde, et ärge andke, pakkuge ega ostke alaealistele alkoholi, sest just sealt võib veerema minna lumepall, millel on kurvad tagajärjed. Lapsevanematel soovitan, et suhelge rohkem oma lastega ja tundke huvi nende tegemiste vastu. Noortele soovitan kainet mõistust ja targalt tehtud valikuid!

Kristi Fuchs
piirkonnavanem

-uudis-:Väike-Maarjas tähistatakse taas Wiedemanni keelepäeva
-lisatud-:26.04.2017, 07:38
-sisu-:27. aprillil tähistatakse Väike-Maarjas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeva. Tänavune laureaat Marja Kallasmaa räägib Eesti kohanimedest ning traditsiooni kohaselt istutab kohalikku keeletammikusse oma puu.

Keelepäev algab Väike-Maarja seltsimajas kell 11 konverentsiga, mille peateemaks on nimed. Auhinnalaureaat Marja Kallasmaa ja Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja Peeter Päll räägivad kohanimedest ja „Eesti kohanimeraamatu“ koostamisest. Eesti Keele Instituudi vanemleksikograaf Tiina Laansalu tutvustab tänavuse laureaadi elutööd. Tartu Ülikooli professor Birute Klaas-Lang annab ülevaate konkursist „Eesti asutusele eesti nimi“ ja Tallinna Ülikooli lektor Annika Hussar kõneleb eestlaste eesnimekasutusest.

Keelepäeva korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Emakeele Selts, Väike-Maarja vald ning Väike-Maarja Gümnaasium.

Ajakava

Taustainfo

• Eesti Keele Instituudi vanemleksikograaf Marja Kallasmaa pälvis Wiedemanni keeleauhinna silmapaistvate teenete eest meie kohanimede talletamisel ja neis sisalduva ajaloolise mälu uurimisel.
• Marja Kallasmaa panus meie kohanimede uurimisse sai krooni 2016. aastal ilmunud „Eesti kohanimeraamatuga“, mida võib pidada tema elutöö kokkuvõtteks. Praegu on Marja Kallasmaa kaasatud isikunimede uurimise projekti.
• Wiedemanni keeleauhind määratakse igal aastal ühele isikule väljapaistvate teenete eest eesti keele uurimisel, korraldamisel, õpetamisel, propageerimisel või kasutamisel. Aasta tagasi määrati Wiedemanni keeleauhind kapten Uno Laurile, esimesena sai selle 1989. aastal Henn Saari.

Aire Koik 
Kommunikatsiooniosakonna konsultant
Haridus- ja Teadusministeerium
tel 735 0155| mob 525 2072
aire.koik@hm.ee  
www.hm.ee | fb.com/haridusministeerium | twitter.com/haridusmin