Sündmuste kalender - 26-04-2017


Sündmuste kalender
E T K N R L P
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tänased üritused
*Jumalateenistused
*Volbripidu
*Näitused
Nädala eelinfo
18. nädal
17. nädal
Ametlikud teated
*Kirjalik enampakkumine
*Vallavalitsus müüb Väike-Maarja vallale kuuluva kinnistu
*2017. aasta hajaasustuse programm Lääne-Virumaal läheb käima
*Rahandusministeeriumi info haldusreformi jätkumise kohta
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Mille valmimist ootad kõige enam?
Tervisekeskus
Väike-Maarja keskväljak
Konsumi kauplus
Simuna pallimänguväljak
Minu eelistust siin valikus ei ole
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Statistika
Kirjeid külalisteraamatus: 542
Kasutajaid: 637
Foorumis teemasid: 113
Foorumis postitusi: 297
Koostööpartnerid

26-04-2017

26-04-2017 toimuvad üritused

-üritus-:*Sulgpalli paarismängude õhtu
-aeg-:26.04.2017
-lisainfo-:26. aprillil kell 18.00 toimub Väike-Maarja spordihoones sulgpalli paarismängude õhtu.

Turniir on n-ö sootu ja eatu: segapaarid, meespaarid, naispaarid mängivad kõik ühes arvestuses. Leia endale usaldusväärne võitluskaaslane ning tule lihtsalt ja lusti! 

NB! 25. aprilli õhtuks andke oma osalemisest teada: spordikeskus@v-maarja.ee   

Info: Jane Kool, tel 518 4071


-üritus-:*Näitused
-aeg-:21.04.2017 -kuni- 31.05.2017
-lisainfo-:*Väike-Maarja seltsimajas:
- Kadi Rindbergi loodusfotode näitus;
- Ahto Jaska (maaliv militarist) õlimaalide näitus.

Mõlemad näitused on avatud kuni 1. juunini.
Info: seltsimaja tel 326 1837, 5302 4437

*Kaja Liilia Fridolini maalide näitus
Kuni 30. aprillini on Simuna rahvamajas avatud Kaja Liilia Fridolini maalinäitus.
Info: Auli Kadastik, tel 5558 3566

*Ave Viidemanni mänguasjade näitus
Väike-Maarja raamatukogus on avatud Ave Viidemanni mänguasjade näitus.
Info: Irma Raatma, tel 325 5034

*Eve Tiigimäe maalide näitus
Vallamaja II korrusel saab vaadata õpetaja Maie Lepiku kunstiringi liikme Eve Tiigimäe maalinäitust.

26-04-2017 lisatud uudised

-uudis-:Alkohol, alaealised ja Volbriöö ei käi ühte sammu…
-lisatud-:26.04.2017, 07:53
-sisu-:Vaadates politseisündmuseid, hakkab paratamatult silma juhtumite hulk, kus alaealised on õigusrikkumiste toimepanemise ajal olnud alkoholijoobes. Paraku on paljud noorukid arvamusel, et eakaaslastega ajaveetmise juurde peaks käima ka alkohol, kuid tuletan meelde, et see ei ole õige – alkohol ja alaealised ei sobi kokku.

Rakvere linn. Alaealine tütarlaps tungis kallale teisele alaealisele neiule, rebides ta juukseid pidi maha pikali. Politsei alustas kriminaalmenetluse kehalise väärkohtlemise paragrahvi järgi. Selgus, et kuriteo toime pannud alaealaine oli alkoholijoobes.

Vinni vald. Kiirabile tuleb väljakutse selle kohta, et alaealisel noormehel on paanikahoog, noormehe arvates üritab keegi teda tappa. Selle käigus pööras noormees tütarlapse kodu pahupidi. Kiirabi toimetas noormehe haiglasse, kus tuvastati alkoholijoove. Politsei alustas alaealise suhtes väärteomenetluse Alkoholiseaduse järgi.

Rakvere vald. Juhtimisõiguseta joobes alaealine juhtis mootorsõidukit ning kui politsei tema juhitud sõiduki kinni pidas, ründas alaealine noormees politseiametnikku, lüües teda kahel korral jalaga vastu pead. Alustatud on kriminaalmenetlus nii alkoholijoobes sõiduki juhtimise kui ka vägivallatsemise osas võimuesindaja suhtes.

Tapa linn. Alaealine poiss kukub kortermaja kolmanda korruse rõdult alla. Alaealine toimetati haiglasse, kus tal tuvastati alkoholijoove.

Kõikide juhtumite puhul on läbivaks märksõnaks alkoholi tarvitanud alaealine. Olen veendunud, et kui asjaosalised ei oleks eelnevalt alkoholi tarbinud, oleks ka mainitud õnnetused ja seaduserikkumised olemata olnud.

Kohe-kohe on käes Volbriöö ning sellel õhtul avatakse justkui väljas viibimise hooaeg – minnakse grillima, korraldatakse väliüritusi ning kuna see on kevade esimene suurem pidude aeg, on liikvel palju rahvast. Politsei aga soovib meelde tuletada, et alkohol on alaealistele keelatud ka sellel ööl.

Alkoholiseaduses kehtestatud vanusepiirang ei ole pelgalt kiusu pärast, vaid siiski noorte endi heaolu ja turvalisuse kaitseks. Alkohol mõjutab inimeste mõtte- ja analüüsivõimet ja aeglustab reaktsioonikiirust. Seetõttu on alkoholijoobes alaealisel suurem oht langeda kuriteoohvriks, samuti on suurem tõenäosus, et pannakse toime ise kuritegu.

Tuletan täiskasvanutele meelde, et ärge andke, pakkuge ega ostke alaealistele alkoholi, sest just sealt võib veerema minna lumepall, millel on kurvad tagajärjed. Lapsevanematel soovitan, et suhelge rohkem oma lastega ja tundke huvi nende tegemiste vastu. Noortele soovitan kainet mõistust ja targalt tehtud valikuid!

Kristi Fuchs
piirkonnavanem

-uudis-:*Kirjalik enampakkumine
-lisatud-:26.04.2017, 16:09
-sisu-:Väike-Maarja Vallavalitsus müüb Väike-Maarja vallale kuuluva kinnistu asukohaga: Väike-Maarja vald, Eipri küla, Oravapõllu (registriosa nr 5556631, katastritunnus 92601:001:0402, 9,73 ha, maatulundusmaa 100%); alghinnaga 29 190 eurot.

Avaldus, milles on toodud pakutav ostusumma, esitada Väike-Maarja Vallavalitsusele aadressil: Pikk 7, 46202 Väike-Maarja, kinnises ümbrikus märgusõnaga “Kirjalik enampakkumine” või digitaalselt allkirjastatult e-posti aadressile: valitsus@v-maarja.ee hiljemalt 15.05.2017 kell 12.00. Notariaalse müügilepingu sõlmimise kulud (notaritasu, riigilõiv) kannab ostja.

Info: vallavanem Indrek Kesküla, tel 510 7460

-uudis-:Väike-Maarjas tähistatakse taas Wiedemanni keelepäeva
-lisatud-:26.04.2017, 07:38
-sisu-:27. aprillil tähistatakse Väike-Maarjas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeva. Tänavune laureaat Marja Kallasmaa räägib Eesti kohanimedest ning traditsiooni kohaselt istutab kohalikku keeletammikusse oma puu.

Keelepäev algab Väike-Maarja seltsimajas kell 11 konverentsiga, mille peateemaks on nimed. Auhinnalaureaat Marja Kallasmaa ja Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja Peeter Päll räägivad kohanimedest ja „Eesti kohanimeraamatu“ koostamisest. Eesti Keele Instituudi vanemleksikograaf Tiina Laansalu tutvustab tänavuse laureaadi elutööd. Tartu Ülikooli professor Birute Klaas-Lang annab ülevaate konkursist „Eesti asutusele eesti nimi“ ja Tallinna Ülikooli lektor Annika Hussar kõneleb eestlaste eesnimekasutusest.

Keelepäeva korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Emakeele Selts, Väike-Maarja vald ning Väike-Maarja Gümnaasium.

Ajakava

Taustainfo

• Eesti Keele Instituudi vanemleksikograaf Marja Kallasmaa pälvis Wiedemanni keeleauhinna silmapaistvate teenete eest meie kohanimede talletamisel ja neis sisalduva ajaloolise mälu uurimisel.
• Marja Kallasmaa panus meie kohanimede uurimisse sai krooni 2016. aastal ilmunud „Eesti kohanimeraamatuga“, mida võib pidada tema elutöö kokkuvõtteks. Praegu on Marja Kallasmaa kaasatud isikunimede uurimise projekti.
• Wiedemanni keeleauhind määratakse igal aastal ühele isikule väljapaistvate teenete eest eesti keele uurimisel, korraldamisel, õpetamisel, propageerimisel või kasutamisel. Aasta tagasi määrati Wiedemanni keeleauhind kapten Uno Laurile, esimesena sai selle 1989. aastal Henn Saari.

Aire Koik 
Kommunikatsiooniosakonna konsultant
Haridus- ja Teadusministeerium
tel 735 0155| mob 525 2072
aire.koik@hm.ee  
www.hm.ee | fb.com/haridusministeerium | twitter.com/haridusmin