Sündmuste kalender - 27-02-2017


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28      
Tänased üritused
*Näitused
*Jumalateenistused
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

27-02-2017

27-02-2017 toimuvad üritused

-üritus-:*Valla meistrivõistlused mälumängus
-aeg-:27.02.2017
-lisainfo-:27. veebruaril kell 18.00 valla meistrivõistlused mälumängus, 5. etapp Väike-Maarja muuseumis.

Info: Ivar Lass, tel 5396 1167

-üritus-:*Korvpallivõistlus Väike-Maarja spordihoones
-aeg-:27.02.2017
-lisainfo-:Esmaspäeval, 27. veebruaril kell 19.15 kohtuvad Väike-Maarja spordihoones Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliigas Väike-Maarja Päästekool ja BGM Ehitus.

Info: Jane Kool, tel 518 4071

-üritus-:*Sisekaitseakadeemia õppused
-aeg-:27.02.2017 -kuni- 03.03.2017
-lisainfo-:27. veebruarist kuni 2. märtsini Sisekaitseakadeemia rahvusvahelised õppused Modex 2017 Väike-Maarja staadionil, 1.-2. märtsil ka Väike-Maarja seltsimajas.

Info: Väike-Maarja päästekool

-üritus-:*Põllumeeste seltsi õhtukooli kõnekoosolek
-aeg-:27.02.2017
-lisainfo-:Väike-Maarja Õhtukool kutsub erakorralisele kõnekoosolekule Väike-Maarja seltsimajja 27. veebruaril 2017 kell 19.00.

Ei ole üksi ükski maa – mis saab Rail Balticust!
Vastuseid otsime koos RB projekti koordinaatori Kristjan Kaunissaare, Saku Vallavolikogu esimehe, MTÜ Avalikult Rail Balticust juhatuse liikme Tanel Otsa, ettevõtja ja MTÜ Avalikult Rail Balticust juhatuse liikme Priit Humali ja teiste asjatundjatega.

NB! Tule kindlasti, sest ka Sinu arvamus on oluline!

Täiendav info: Sven Kesler sven@meyris.eu tel 505 3340
Väike-Maarja Põllumeeste Selts

-üritus-:*Naiskodukaitse juubelinäitus
-aeg-:21.02.2017 -kuni- 03.03.2017
-lisainfo-:21. veebruarist kuni 2. märtsini on Väike-Maarja seltsimajas avatud Naiskodukaitse 90. aasta juubelinäitus. Näitust saab külastada seltsimaja lahtiolekuaegadel.

Info: seltsimaja, tel 326 1837, 5302 443727-02-2017 lisatud uudised

-uudis-:Aastapäevaaktusel tunnustati valla spordiaasta paremaid
-lisatud-:27.02.2017, 15:00
-sisu-:23. veebruaril Väike-Maarja seltsimajas toimunud Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktusel tehti kokkuvõtteid valla 2016. spordiaastast ja tunnustati paremaid. Paremad selgitati välja üheksas kategoorias.

Aasta sportlik neiu – JONETE VISNAPUU
Jonete, kes maadlusega tegelenud seitse aastat, on taas tõestanud, et temaga tuleb jätkuvalt arvestada nii Eesti kui Euroopa tasandil. Neli sõpra – visadus, töökus, sihikindlus ja toetav perekond – on nendele medalitele hulgaliselt värvi lisanud. Jonetet tunnustati ka Eesti Olümpiakomitee aukirjaga kõrgete sportlike saavutuste eest.

Aasta sportliku neiu nimetuse nominendid olid Jonete kõrval Maria Liis Alt ja Birgit Toming.

Aasta sportlik noormees – KRISTJAN JAAGO
Kristjan on Simuna kooli viienda klassi õpilane. Maadluse juurde sattus ta kuueselt. Sinna kutsus teda sõber lasteaiast, kes ise juba käis maadlustrennis. Nüüdseks on Kristjanil medaleid juba nii Eesti kui Euroopa meistrivõistlustelt. Lisaks maadlusele jõuab Kristjan osaleda veel ka korv- ja jalgpallitreeningutes ning võtab osa ka kergejõustikuvõistlustest.

Aasta sportliku noormehe nimetusele kandideerisid Kristjani kõrval Andris Pent, Tair Stalberg, Marti Alt ja Sten Saaremäel.
 
Aasta treener – LEMBIT KALTER
Lembit on Jonete Visnapuu ja Kristjan Jaago treener. Sumo alaliit valis Lembitu Eesti 2016. aasta parimaks treeneriks. Tema hoolealused tõid 2016. aastal seitse medalit Euroopa meistrivõistlustelt sumos ja 48 medalit Eesti meistrivõistlustelt sumos, vabamaadluses ja kreeka-rooma maadluses.

Aasta naissportlane – REGINA SIKK
Regina, kes töötab Väike Maarja spordihoones administraatorina, sai seal spordipisiku poolt niivõrd nakatatud, et otsustas ka ise lähemalt järele uurida, mida tähendab järjepidev treening ja kui magusalt lõhnab võidetud medal. Kui üle-eelmisel aastal käis ta sisesõudevõistlustel uudishimulikult kaasvõistlejaid piidlemas ja proovimas, kas ala talle sobib, siis 2016. aastal välja sõidetud ajad näitasid, et Regina võib julgelt vastu seista neilegi, kes sõudmise juures juba aastaid tegutsenud.

Aasta naissportlase nominent oli Regina kõrval Geidi Kruusmann.
 
Aasta meessportlane – IVAR VAAB
Sihikindla ja tugeva jalgratturina teab Ivar täpselt, mida tahab saavutada ning liigub plaanipäraselt selle suunas. Enne võistlust seab ta endale eesmärgi ning tavaliselt selle ka saavutab. Järjepidevus on tema juures suurim trump, sest igapäevased trennid ei ole ilma motivatsioonita lihtsad tulema. Võistlusrajal tuntakse Ivarit agressiivse ja julgena, igapäevaselt on ta aga tagasihoidlik ja vaikne ning armastab isegi trenne üksinduses teha – olevat tõhusam.

Aasta meesportlase nimetusele kandideeris lisaks Ivarile Kalle Piirioja.
 
Aasta sportlik veteran – JAAN MIGLAI
Eesti sisesõudmisvõistlustel väga häid kohti saavutanud Jaan Miglai kohta võib öelda, et ta on sportlane, kelles on sulandunud karu jõud ja tammepuu sitkus. Lisaks tulemuslikule sporditegevusele rajas Jaan eelmisel aastal kodutalu juurde 770 istikuga tammiku. Sellele tammikule andis ta oma onu Endli nime, kelle tulemused kergejõustikus ületasid noorusajal ka Heino Lipu tulemusi.

Aasta sportliku veterani nimetuse nominendid olid Jaani kõrval Indrek Kesküla ja Väino Stoltsen.  

Aasta sportlik perekond – PEREKOND ALT
Kaks aastat duatlonide ja tratlonidega tegelenud õde Maria Liisi eeskujul proovis ka varasemalt korvpalli harrastanud vend Marti samu alasid, mis peagi südamelähedaseks said ja parajat väljakutset lubasid. 2016. aasta alguses liitus aktiivse spordiga ka ema Helge, kes nagunii lastega võistlustel kaasas käis. Helge osales mitmetel duatlonidel ja jooksudel. Kuna vanaema Sirje on usin kepikõndija, siis võistlustel, kus kepikõnd kavas, oli veel üks osaleja juures. Nii on saanud koos paljudel võistlustel käia ja need päevad on olnud täis rõõmu ja koos tegutsemise naudingut. Kõike tänu spordile!

Aasta sportliku perekonna nimetusele kandideerisid ka Ira ja Bruno Münter ning perekond Ojasaar.

Aasta võistkond – KÖIEVEO MEESKOND
2016. aastal saavutas köieveo meeskond Eesti valdade suvemängudel Vändras 2. koha. 17 aasta jooksul on osaletud üheteistkümnetel valdade mängudel, seitsmel korral on õnnestunud tõusta pjedestaalile. Viis viimast aastat on koosseisu kuulunud Argo Aonurm, Priit Beljaev, Sten Karro, Andres Kruusamägi, Kalle Piirioja, Kalev Õim ja võistkonna kapten Aare Prants, Esimest kord võisteldi praeguses koosseisus 2012. aastal Paikusel, kus saavutati 3. koht.

Parima meeskonna nimetuse nominent oli köieveo meeskonna kõrval Väike-Maarja Päästekooli korvpallivõistkond.

Aasta spordiedendaja – EBAVERE KANGE TIIM: Andri Part, Jaanus Valk, Urmo Väizanen

Andri, Jaanus ja Urmo on Ebavere Kange triatlonit vedanud viimased kuus aastat ning teinud seda südamega ja väga kõrgel tasemel. 2016. aasta tõi rajale rekordarvu osalejaid – 134 triatlonisti. Ebavere Kange triatlon on vägev kohalik suur rahvatriatlon, mis oma lühendatud distantsidega on jõukohane ja toob kodust välja ka pühapäevasportlased.

-uudis-:Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tähistamine Simunas
-lisatud-:27.02.2017, 14:40
-sisu-:23. veebruaril keskpäeval koguneti Simunas koos Simuna kooli õpilastega mälestushetkedele Vabadussõja ausamba juurde.

Sõna võtsid vallavolikogu esimees Ene Preem ja Simuna koguduse õpetaja Enn Salveste.

Ausamba juurest saadeti lilled ja küünal ka riigimees Juhan Kuke kodukohta Käru külas.
 
Pärast seda suunduti vabariigi aastapäeva kontsertaktusele Simuna rahvamajja. 

Pilte vabariigi aastapäeva tähistamiselt Simunas