Sündmuste kalender - 30-05-2018


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Tänased üritused
*Näitused
*Väike-Maarja Gümnaasiumi lõpuaktused
*Väike-Maarja Õppekeskuse lõpuaktus
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

30-05-2018

30-05-2018 toimuvad üritused

-üritus-:*Näitused
-aeg-:18.01.2018 -kuni- 30.06.2018
-lisainfo-:Väike-Maarja vallamaja II korruse koridori seintel on avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringis maalimist harjutava Tiiu Ahi tööde näitus.

Väike-Maarja seltsimajas on 30. maist kuni 4. septembrini avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringi (nii õpilaste kui täiskasvanute) tööde näitus. Info: seltsimaja, tel 326 1037, 5302 4437 Pilte näituselt

Väike-Maarja raamatukogus on 5. maist kuni 1. juunini avatud Karola Ainsari isikunäitus.
Tutvustus. Info: Kristel Lehtme, tel 325 5034 

Simuna rahvamajas on avatud näitused: "Simuna Naisteklubi 100; Simuna raamatukogu 100"; "Eesti Vabariik 100 Simunas". Info: Auli Kadastik, tel 323 7217

Rakke kultuurikeskuses on avatud Tiiu Tagametsa maalide näitus. Tutvustus Info: Rene Põllumaa, tel 5569 2792 

Näitusi saab külastada asutuste lahtiolekuaegadel.

-üritus-:*Muusikakooli lõpuaktus
-aeg-:30.05.2018
-lisainfo-:30. mail kell 18.00 Väike-Maarja muusikakooli lõpuaktus seltsimajas.

Info: Vallo Taar, tel 503 1910


30-05-2018 lisatud uudised

-uudis-:Info Remniku noortelaagri kohta
-lisatud-:30.05.2018, 14:29
-sisu-:Väike-Maarja valla vähekindlustatud perede lapsed saavad osaleda 17.-24. augustil Remniku õppe- ja puhkekeskuses toimuvas noortelaagris. Laager on mõeldud 7-15 aasta vanustele lastele.

2018. aasta suvelaagri teemaks on Seiklus. Laagrilisi ootavad põnevad ja vahvad tegevused: ronimine, lühi-matkamine, pallimängud, probleemi-lahendusmängud, orienteerumine, sooja ilmaga veemängud.  

Soovijail palun esitada maikuu lõpuks avaldus vallavalitsuse lastekaitsespetsialist Tiia Kaselole.

Info: Tiia Kaselo
lastekaitsespetsialist
tel 329 5762

-uudis-:Info käsiraamatu "Teekond erilise lapse kõrval" kohta
-lisatud-:30.05.2018, 12:30
-sisu-:Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) on koostanud nii eestikeelse kui ka venekeelse käsiraamatu „Teekond erilise lapse kõrval“ puudega ja erivajadustega laste ja noorte lähedastele. Käsiraamat pakub lapse sünnist kuni täiseani ülevaadet toetustest ja teenustest nii sotsiaal-, haridus-, tervise kui tööelu valdkonnas ning jagab perede avameelseid kogemusi erilise lapse kasvatamisel.

Eestikeelne käsiraamat
Venekeelne käsiraamat

Paberkandjal käsiraamatuid aitab levitada ka Eesti suurim raamatukaupluste kett Apollo. Erivajadustega laste lähedased saavad küsida nii eesti- kui ka venekeelset tasuta käsiraamatut 16-st Apollo raamatukauplusest, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Viljandis, Rakveres, Kohtla-Järvel ja Kuressaares. NB! Raamatute arv on piiratud, seega tasuks raamatupoodi ette helistada ning küsida, kas soovitud materjali veel on.

Käsiraamatu lühitutvustus
Erivajadustega ja puudega laste lähedaste igapäevane mure on, kuidas orienteeruda teenuste ja toetuste rägastikus. Paralleelselt tuleb suhelda nii riigi, omavalitsuse, sotsiaal-, tervishoiu- kui haridussüsteemiga, samal ajal kasvatades suure hooldus- ja arengu toetamise vajadusega last. Vajalik info on küll kusagil olemas, kuid tervikpilti on raske ja väga ajakulukas ette saada, mistõttu ei jõua abivajajad sageli olemasoleva abini. Selle probleemi leevendamiseks andis EPIKoda välja käsiraamatu puudega laste vanematele.
Käsiraamat annab nõu just selles punktis, kus pere parasjagu on – kas siis esmasel toetuste taotlemisel, kooliminekul või täiskasvanuellu astumisel. Käsiraamatu koostasid kahasse Eesti Puuetega Inimeste Koja peaspetsialist Helen Kask ja tegevjuht Anneli Habicht. Anneli vaimses seljakotis on 20 aastat raske puudega lapse kasvatamise kogemust.

Lisaküsimused epikoda@epikoda.ee või telefonil 661 6144

Materjali väljaandja Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) on sõltumatu ja professionaalne puudevaldkonna poliitika ja ühiskonna arvamuse kujundaja. EPIKoja eesmärk on puuetega inimeste ja krooniliste haigete elukvaliteedi, ühiskonda kaasatuse ning eneseteostuse võimaluste tõstmine läbi huvikaitse ja koostöö. EPIKoda ühendab 48 puuetega inimeste ja kroonilistel haigete organisatsiooni.

Lisainfo: www.epikoda.ee

-uudis-:SW Energia OÜ info: üleköetud korter ja krõbe küttearve
-lisatud-:30.05.2018, 17:55
-sisu-:Elades kortermajas võisite möödunud talvel tunda, et radiaatorid olid liialt külmad või hoopis liiga kuumad ning kõike seda täiendas kuu lõpus veel krõbe küttearve. Sellisel puhul on oluline paluda korteriühistul üle vaadata maja soojussõlm. Praegu, kevadel, on just õige aeg valmistuda remont- ja hooldustöödeks, kuna kohe on algamas kütmisperioodi vaheline aeg.

Täna palav, homme külm

Krõbeda pakase käest on mõnus tulla sooja koju, kuid mida kevade poole seda vähem me sooja tahame ning liigne palavus muutub kurnavaks. Sobiva sisekliima saamiseks avatakse aknad, ning lastakse liigsoojusel välja tuulduda. Radiaator aga kütab ikka edasi ja küttearve aina kasvab. Selline situatsioon tekib siis, kui majas puudub soojussõlm.

Soojatootjal on kohustus tagada kõikidele tarbijatele piisavas koguses kodusoojust iga ilmaga ja olenemata hoone asukohast. Parajas koguses soojuse jõudmiseks ka kõige kaugematesse tarbimispunktidesse, peab katlamajast väljastama kõrgema temperatuuriga soojusenergiat. See võib põhjustada kaugküttevõrgu alguses olevate majade üle kütmise, kui aga väljastada madalama temperatuuriga soojust, siis jäävad võrgu lõpus olevad kodud külma.

Uus soojussõlm

Elades majas, kus puudub soojussõlm võib ebaregulaarne toasoojus olla ju tavaline, kuid sellega ei pea leppima. Soojussõlme väljaehitamine on majaelanike ja ühistu kollektiivne otsus, millega stabiliseeritakse toasoojus ning vähendatakse küttearveid kuni 25%.

Esmakordsete ehitusprojektidega ei ole kunagi kerge alustada. Olles kindlad, et soovite kütmiskulud kontrolli alla saada on kõige targem võtta ühendust soojateenust pakkuva ettevõttega, kes aitab teil leida professionaalse teenusepakkuja ning pakub välja just teie piirkonda ja majja sobiva lahenduse. Lisaks tasub infot küsida ka teistelt korteriühistutelt, kes selle tee juba läbi teinud on.

Uue soojussõlmega paigaldatakse reguleerautomaatika seade, mis jälgib välistemperatuuri ja valib iga päev kõige sobivama küttevee temperatuuri. Nii hoiab automaatika ära liigse kütmise ilma ootamatu soojenemise korral ja ka teistpidi, külmetamise eriti krõbedatel talvepäevadel. Automaatika võimaldab ka öösiti toatemperatuur seadistada mõni kraad madalam, nii on võimalik küttekulusid veel paar protsenti allapoole tuua.


Renoveeritud soojussõlm: üle- ja alakütmise vältimiseks on elamutes hädavajalik töökorras soojussõlm, mille automaatika reguleerib majja minevat soojust vastavalt ilmastikule.

Korraline soojasõlme hooldus

Olemasoleva soojussõlme korral on oluline regulaarne hooldus enne kütteperioodi algust, seda võib teha ise, kuid tark on kohale kutsuda spetsialist, kes teab täpselt, kus ja mida peab kontrollima ning puhastama.

Korralise hoolduse käigus kontrollitakse üle kontrollida kõik kraanid, pumbad, filtrid ja mootorid – hooldustehnikud kaasutavad selleks tihti tavalist katsetamist: elemendid pannakse korda mööda korraks tööle ja jälgitakse, kas kõik toimib nii, nagu peab. Probleemidele võivad viidata harjumuspärasest erinevad helid, vibratsioon ja kindlasti kõik vee- või õlilekked.

Mugavus ja lisakokkuhoid

Uue soojussõlmega on võimalik kortermajas luua veel üks korralik lisaväärtus – kaugküttes soojendatav vesi, mis on saadaval piiramatus koguses. Enam ei pea mõtlema sellele, et vanni minemiseks on vaja soojendada lisavett, kuna boileris seda ei jagu.

Igapäevaselt kulude peale ei mõelda, kuid kas teadsid, et boileriga vee soojendamine on kütte järel suuruselt teine kodukulu? Elektriboileriga tuleb vee soojendamise eest välja käia 120€/ MWh, Rakke kaugküttevõrgus on aga sooja hind jätkuvalt 61,03€/ MWh, millele lisandub seaduses ettenähtud käibemaks. Täna on elektriga soojendatav vesi kaks korda kallim kaugküttes toodetavast. Kaugköetavasse soojaveevõrku liitumine võimaldab omakorda kodukulusid vähendada.


SW Energia OÜ

-uudis-:Teade metsaomanikele
-lisatud-:30.05.2018, 11:27
-sisu-:Hea metsaomanik!

Noore metsa hooldamisega kasvatad oma metsa väärtust.

28. maist 8. juunini saab küsida toetust valgustus- ja harvendusraiete tegemiseks noores metsas.

Toetuse taotlemiseks võta ühendust kohaliku metsaühistuga või esita taotlus e-PRIAs.

Lisainfo ja metsaühistute kontaktid leiab erametsaportaalist www.eramets.ee. Küsimuste korral abistavad Erametsakeskuse töötajad telefonil 652 5333 või aadressil metsameede@eramets.ee

Toeta oma metsa!

SA Erametsakeskus

-uudis-:Hindpere Optika Väike-Maarja hooldekodus 11. juunil
-lisatud-:30.05.2018, 11:34
-sisu-:11. juunil alates kell 10.00 Hindpere Optika silmade kontroll ja prillide müük Väike-Maarja hooldekodus.

Silmade kontroll 15 eurot, prilliostjale tasuta.

Etteregistreerimine telefonil 5656 4959 või 5016 825