Sündmuste kalender - 04-04-2018


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
Tänased üritused
*Näitused
*Simuna jaaniõhtu
*Jaanipäeva üritused Lahus
*Vao Karikas 2018
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

04-04-2018

04-04-2018 toimuvad üritused

-üritus-:*Näitused
-aeg-:18.01.2018 -kuni- 30.06.2018
-lisainfo-:Väike-Maarja vallamaja II korruse koridori seintel on avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringis maalimist harjutava Tiiu Ahi tööde näitus.

Väike-Maarja seltsimajas on 30. maist kuni 4. septembrini avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringi (nii õpilaste kui täiskasvanute) tööde näitus. Info: seltsimaja, tel 326 1037, 5302 4437 Pilte näituselt

Väike-Maarja raamatukogus on 5. maist kuni 1. juunini avatud Karola Ainsari isikunäitus.
Tutvustus. Info: Kristel Lehtme, tel 325 5034 

Simuna rahvamajas on avatud näitused: "Simuna Naisteklubi 100; Simuna raamatukogu 100"; "Eesti Vabariik 100 Simunas". Info: Auli Kadastik, tel 323 7217

Rakke kultuurikeskuses on avatud Tiiu Tagametsa maalide näitus. Tutvustus Info: Rene Põllumaa, tel 5569 2792 

Näitusi saab külastada asutuste lahtiolekuaegadel.

04-04-2018 lisatud uudised

-uudis-:Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond ootab aasta ema kandidaate
-lisatud-:04.04.2018, 12:38
-sisu-:Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond ja Väike-Maarja vallavalitsus kuulutavad 11. mail Väike-Maarja seltsimajas välja valla aasta ema ja otsivad selleks sobivaid kandidaate.
 
Tiitlile võib kandideerida Eesti kodanik ja Väike-Maarja valla elanik, kes on kasvatanud üles tublid lapsed, on neile eeskujuks, väärtustab pere ja kodu ning on aktiivne ja tegus ka ühiskondlikult. 
 
Statuut: http://www.v-maarja.ee/?part=html&id=464

Kandidaatide esitamist ootame nii organisatsioonidelt kui ka üksikisikutelt. Ettepanekuid kandidaadi lähema tutvustuse ja valiku põhjendusega ootab Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond aadressil vmnaiskodukaitse@gmail.com. Viimane päev ettepanekute esitamiseks on 30. aprill.

Otsuse tiitli andmiseks teeb ettepanekute põhjal selleks moodustatud komisjon, kuhu kuuluvad Väike-Maarja naiskodukaitsjad ja Väike-Maarja valla esindajad. Tunnustamine leiab aset 11. mail Väike-Maarja seltsimajas.

2017. aastal pälvis Väike-Maarja valla aasta ema tiitli Käru külas elav kolme lapse ema Riina Rajaste, kelle igapäevatöö Simuna valla avahooldajana on eakate eest hoolitsemine ja nendest hoolimine. Aktiivsel naisel on tegemist küllaga ka kohalikus kogukonnas: ta veab Emumäe arenduskeskust, osaleb vabatahtlikuna heategevuses, organiseerib lastelaagreid, toetab tugiisikuna neid, kellele pole hakkama saamine enesestmõistetav ja paljut muudki.


Väike-Maarja valla aasta ema 2017 Riina Rajaste ja nominent Jaanika Ojala. Foto: Kristel Kitsing

-uudis-:Kohaliku omaalgatuse programmi kevadvooru saab taotlusi esitada 2. maini 2018
-lisatud-:04.04.2018, 14:28
-sisu-:Programmi eesmärk on tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimine ja püsimine. Programmi eesmärgi saavutamiseks elluviidavaid tegevusi toetatakse kahe meetme kaudu:

Meede 1 - kogukonna areng, millega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse ja tõhusama koostöö tekkesse.

Meede 2 - elukeskkonna ja kogukonnateenuste arendamine, millega panustatakse kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse.

Ühe projekti toetuse piirsumma on 2000 eurot.

Toetust saavad taotleda avalikes huvides tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, milles liikmena ei osale kohaliku omavalitsuse üksus ega riik ja mille liikmetest äriühingud ei moodusta rohkem kui poole.

Taotlus koos nõutud lisadega tuleb esitada elektrooniliselt Lääne-Viru Omavalitsuste Liidule e-posti aadressil moonika.aruvainu@virol.ee hiljemalt 2. mai 2018 kell 16.30.

Toetuste taotlemise kord, tingimused, taotlusvormid ning taotluse koostamise juhendid on üleval Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu kodulehel 

Kohaliku omaalgatuse programmi infopäev toetuse taotlejatele toimub 10. aprillil 2018 kell 13.00-15.00 Fr. R. Kreutzwaldi 5 II korruse saalis (endine maavalitsuse hoone, sissepääs hoovipoolsest uksest).

Infopäeval tutvustatakse programmi nõudeid taotlejatele, taotlusele, tegevustele ning aruandlusele.

Infopäev on tasuta. Infopäevale registreerumine kuni 06.04.2018 e-posti aadressil moonika.aruvainu@virol.ee 

Programmi üldise koordineerimise ja programmi väljatöötamise eest vastutab rahandusministeerium. Lääne-Virumaal vastutab programmi rakendamise eest Lääne-Viru Omavalitsuste Liit.


-uudis-:Simuna Ivax kinkis Virumaa suurperedele 100 piletit EV100 muusikasündmusele „Klaveriloomad. Elu muusikas“
-lisatud-:04.04.2018, 19:19
-sisu-:4. aprillil andis Hans Kruusamägi koos abikaasa Maris Kõrgmäega Väike-Maarja vallamajas Virumaa suurperedele üle toreda kingituse – 100 piletit EV100 muusikasündmusele „Klaveriloomad. Elu muusikas“.„EV100 on oluline tähtpäev, mille tähistamisest peaksid osa saama kõik meie inimesed, olenemata majanduslikust seisust ja võimalustest. Nüüd saavad 13. aprillil Haljalas ja 18. aprillil Jõhvi Kontserdimajas toimuvast kontserdist osa ka need Virumaa pered, kellele see muidu oleks jäänud kättesaamatuks,“ rääkis Hans Kruusamägi piletite üleandmisel.


Hans Kruusamägi annab pileteid üle Reet Lainlale.

Piletid võttis vastu MTÜ Lääne-Virumaa Suurte Perede Ühenduse esindaja ja juhatuse liige Reet Lainla. Ta tundis kingituse üle suurt rõõmu ning ütles, et kingitud 100 pileti saajad on mitmeist Lääne-Virumaa eri paigust ja Ida-Virumaalt Sondast. 

Pileteid üle andes tutvustas Hans Kruusamägi ka etenduse “Klaveriloomad. Elu muusikas” sisu. See on lugu muusika- ja koduarmastusest, igaühe väärtuslikkusest ja erinevate annete märkamise, arendamise ning koostööoskuse vajalikkusest. Seda jutustavad kõneka sõnadeta muusika, efektsete liikumatute ja liikuvate piltide ja kaasakiskuvate värssidega näitleja Margus Tabor, kunstnik Kerstin Hallik, muusikud Katri Rebane, Mihkel Mälgand, Peeter Rebane ja Kristjan Priks.

"Sellest, kui rikkad on lapsed hingelt ning  millised on nende tõekspidamised ja väärtushinnangud, sõltub kogu Eesti ja ka meie lastelaste elu," rääkis Hans Kruusamägi ning avaldas lootust, et kingitud piletite kaudu saavad ka Väike-Maarja valla suurperede lapsed sellest suurepärasest kogupere muusikaetendusest osa.


Maris Kõrgmäe ja Hans Kruusamägi koos kingi vastuvõtjatega

Klaveriloomade autor Katri Rebane on ise pärit 7-lapselisest perest ja on 20 aastat töötanud lastega, õpetades neile klaverimängu ja armastust muusika vastu.

“Mulle on väga oluline, et ka suurtest peredest pärit lapsed saaksid võimaluse arendada oma muusikalisi andeid, seetõttu oleme väga tänulikud, et Simuna Ivax ja Hans Kruusamägi sellise kingituse lastele teevad,” on Katri Rebane öelnud. 

“Klaveriloomad. Elu muusikas" stsenarist ja helilooja on Katri Rebane, kunstnik Kerstin Hallik ning lavastaja Aare Toikka.
 
Kogupere muusikaetendus “Klaveriloomad. Elu muusikas” on EV100 muusikasündmuste konkursi üks võidutöödest. Etendused toimuvad kümnes paigas üle Eesti. Virumaal on etendus Haljalas Haljala Rahvamajas 13. aprillil kell 12 ja Jõhvi kontserdimajas 18. aprillil kell 12. 

Rukkikuningas Hans Kruusamägi toetab rukkileivatraditsioone, edendab korvpalli ja panustab mitmeti paikonna ettevõtmistesse. EV100 juubeliaastal aitavad aga Hans Kruusamägi ja Simuna Ivax suurtel peredel osa saada ainukesest EV100 muusikasündmusest, mis on mõeldud peredele ja lastele.

Ilve Tobreluts
valla meediaspetsialist
329 5759