Sündmuste kalender - 04-05-2018


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Tänased üritused
*Näitused
*Väike-Maarja Gümnaasiumi lõpuaktused
*Väike-Maarja Õppekeskuse lõpuaktus
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

04-05-2018

04-05-2018 toimuvad üritused

-üritus-:*Näitused
-aeg-:18.01.2018 -kuni- 30.06.2018
-lisainfo-:Väike-Maarja vallamaja II korruse koridori seintel on avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringis maalimist harjutava Tiiu Ahi tööde näitus.

Väike-Maarja seltsimajas on 30. maist kuni 4. septembrini avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringi (nii õpilaste kui täiskasvanute) tööde näitus. Info: seltsimaja, tel 326 1037, 5302 4437 Pilte näituselt

Väike-Maarja raamatukogus on 5. maist kuni 1. juunini avatud Karola Ainsari isikunäitus.
Tutvustus. Info: Kristel Lehtme, tel 325 5034 

Simuna rahvamajas on avatud näitused: "Simuna Naisteklubi 100; Simuna raamatukogu 100"; "Eesti Vabariik 100 Simunas". Info: Auli Kadastik, tel 323 7217

Rakke kultuurikeskuses on avatud Tiiu Tagametsa maalide näitus. Tutvustus Info: Rene Põllumaa, tel 5569 2792 

Näitusi saab külastada asutuste lahtiolekuaegadel.

-üritus-:*Paberi töötuba
-aeg-:04.05.2018
-lisainfo-:Reedel, 4. mail kell 16.00 Väike-Maarja raamatukogus avatud Eesti Trüki- ja paberimuuseumi paberi töötuba.

Tulge osalema!

Info: Kristel Lehtme, tel 325 5034

-üritus-:*Põllumeeste seltsi õhtukool
-aeg-:04.05.2018
-lisainfo-:4. mail kell 18.00 Georgi söögitoas Väike-Maarja põllumeeste seltsi õhtukool.
Külaliseks on Eesti Vabariigi suursaadik Prantsusmaal Alar Streimann, teemaks "14 aastat Euroopa Liidus. Kuidas edasi?"

Õhtukoolist osavõtt on tasuta. Tule ja võta sõber kaasa!
Info: Sven Kesler, tel 505 3340, e-post: sven@meyris.eu


04-05-2018 lisatud uudised

-uudis-:ETKA Andras otsib aasta õppijat ja teisi kandidaate
-lisatud-:04.05.2018, 11:00
-sisu-:Täiskasvanud õppija nädala ehk TÕN raames tunnustatakse aasta õppijat, aasta koolitajat, aasta õppijasõbralikku tööandjat ja aasta õpitegu.


TÕN eesmärgiks on teavitada maakonna täiskasvanuid õppimisvõimalustest ja õppimise, enesetäiendamise vajalikkusest. Täiskasvanud õppija nädalat aitab ellu viia TÕN tugigrupp, mis koosneb õppeasutuste, Rajaleidja, töötukassa, KOV-ide jt täiskasvanuharidust ja elukestvat õpet toetavate asutuste esindajatest. Aasta parimate tunnustamine toimub alati täiskasvanud õppija nädala (TÕN) avaüritusel. Eelmise aasta sügisel sai TÕN 20-aastaseks. Nende aastate jooksul on saanud tunnustust õppijad, koolitajad, organisatsioonid, ettevõtted, õpiteod, raamatukogus, lasteaiad, omavalituses ja ettevõtjad.

Eelmisel, 2017. aastal oli Lääne-Viru maakonnas aasta õppija nominente 9 ning valituks osutus Mario Kupp, kes läbis töötukassa kaudu ettevõtluskoolituse, lõi oma ettevõtte, mis pakub korstnapühkimise ja pottsepateenust, tuleohutuse kaardistamist.

Aasta koolitaja nominente oli 4 ning valituks osutus Raivo Riim, kelle kohta võib öelda, et ta on Lääne-Virumaa hariduse ja kultuuri edendaja ja arendaja.

Õpiteo nominente oli 6, esile tõsteti TLÜ Rakvere Kolledži õpiteo – Hõbeakadeemia korraldamine - eakatele suunatud loengusari.

Aasta raamatukogu nominente oli eelmisel aastal kaks, valituks osutus Uhtna raamatukogu – eduka tegevuse eest kogukonna harimisel ja õppijate toetamisel.

Aasta koolitussõbralikuma organisatsiooni tiitli sai Tapa lasteaed „Pisipõnn“. Lasteaia arengukava on kooskõlas organisatsiooni ja töötajate arendamise vajadustega.
Kuna märkimisväärseid kandidaate oli palju, siis tunnustati mitmeid nominente ka eripreemiatega.

Täiskasvanuna uuesti õppima asumine nõuab sisemist motivatsiooni, enesekindlust ning igapäeva elu kõrvalt on see suur väljakutse. Meie ümber on aga inimesi, kes leiavad jõu ning aja, et erinevate takistuste kiuste uuesti õpinguid alustada. Kutsume üles selliseid inimesi märkama ja esitama, nagu ka tööandjaid, kes motiveerivad ja toetavad oma töötajate õpinguid või ettevõtmist, mis on väärt õpiteo nime kandma. Kindlasti on maakonnas ka täiskasvanute koolitajaid, kes väärivad esiletõstmist.

2017. aasta õppija tiitliga pärjatud Tarmo Tuuling omandas keskhariduse Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumis. Tõuke haridustee jätkamiseks andis poja sünd. “Isaks saades sain aru, et olen suur eeskuju oma lastele ning mul poleks mingit moraalset õigust nendelt nõuda koolis käimist, kui ma ise seda teinud pole,” põhjendas Tarmo Tuuling.

Konkurssi korraldava Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni Andras Lääne-Viru maakonna TÕN koordinaatori Tiiu Säbeli sõnul innustavad õppijate lood teisi: „Elu näitab, et tunnustuse saanud õppijate lood on olnud paljudele inimestele julgustuseks ja innustuseks, et jätkata poolelijäänud õpinguid või alustada täiesti uue eriala omandamist.

Kandidaate saab esitada 31. maini 2018 veebilehel www.jällekooli.ee või www.andras.ee täites seal vormi. Aasta õppijaks esitatud kandidaatide seast valib žürii 16 kandidaati, kes pääsevad rahvahääletusele ning kõik inimesed saavad septembris anda hääle oma lemmiku poolt.

Tanel Padar, paljudele juba sügisest tuttava õpinguid jätkama kutsuva plakati pealt, kutsub ka nüüd tunnustama tublisid täiskasvanud õppijaid: „Hindan täna veel rohkem neid inimesi, kes on õpingud taas ette võtnud. See nõuab eneseületust, kuid annab hiljem elus oluliselt suurema valiku- ja tegutsemisvabaduse,” sõnas Padar.
Lisainfo:
Monica Marfeldt
monica@andras.ee
621 1670

Tiiu Säbel 
TÕN koordinaator Lääne-Virumaal 
Mob: 5885 3620, e-post: tiiu.sabel@rajaleidja.ee

-uudis-:Hans Kruusamägi tõi Simuna Ivaxi võistkonnaga seenioride maailmamängudelt taas kulla
-lisatud-:04.05.2018, 11:02
-sisu-:20.-26. aprillil toimus Jaapanis Matsues FIMBA maailmaliiga turniir korvpallis seenioride vanuseklassidele, kus 60+ vanuses osales ka kaks Eesti võistkonda.

Simuna Ivax alistas finaalis ülitugeva USA võistkonna 12 puntiga ja võitis kulla. Samas vanuseklassis võistelnud Top Trust sai ameeriklaste järel kolmanda koha!


Simuna Ivax võitis FIMBA maailmaliiga turniiril esikoha!
Esireas vasakult teine Hans Kruusamägi

Simuna Ivax võistkond koosnes peamiselt Eesti, Läti ja Leedu mängijatest: Eestist osalesid mängudes Hans Kruusamägi, Rashid Abeljanov, Vjatšeslav Zemtsov, teistest riikidest Grigorii Avdeev, Eugenijus Kaziliunas, Kestutis Svedas, Andris Calitis, Aivars Birze, Vitoldas Masalskis, Vytautas Ribinskas, Vladas Baltuska, Gediminas Maumevicius.

Alagrupis sattus võistkond kohe kokku USAga kaotades seal ühe punktiga (59:60), seejärel võideti Samurai Senior Ballers (91:40). 1.-4. koha mängus võideti FIMBA World teami (59:41) ja finaalis USA meeskonda (49:37).


Simuna Ivaxi ja USA meeskonnad. Foto: 2 x Erakogu

Kolmanda koha saavutanud Top Trust võitis alagrupis jaapanlaste võistkonda Bears (69:49) ja Tokyo StarsI (64:44). 1-4 koha mängus kaotati USAle (41:59), 3.-4. koha mängus võideti FIMBA World teami (55:44).

Kokku osales Matsues Jaapanis 60+ vanuseklassis 9 võistkonda: SIMUNA IVAX (Estonia), TOP Trust (Estonia), FIMBA WORLD TEAM, USA United, Jaapanist võistkonnad BEARS, BLACK PANTHER, SAMURAI SENIOR BALLERS, SUPER KUNIBIKI, TOKYO STARS.

Kõrghetked:
https://www.youtube.com/watch?v=xKK9S-7IeKk&feature=youtu.be
Finaalid:
https://www.youtube.com/watch?v=KMFziLZM6A0&feature=youtu.be
Info ja tulemused:
http://www.matsuefimba2018.com/

-uudis-:Valla arendusnõunikuna töötab Riinu Jaago
-lisatud-:04.05.2018, 11:49
-sisu-:Alates 2. maist töötab Väike-Maarja valla arendusnõunikuna Riinu Jaago.Väike-Maarjast pärit Riinu on lõpetanud Väike-Maarja gümnaasiumi ning omandanud kõrghariduse Estonian Business Schoolis, ettevõtluse ja ärijuhtimise erialal.

Arendusnõunikuna kuulub tema peamiste tööülesannete hulka valla arendustegevuste korraldamine ja koordineerimine.

Arendusnõuniku ametijuhend

Kuigi Riinu viimaste aastate töökogemus on erasektorist, ei ole avalikus sektoris töötamine talle üldsegi võõras. Nimelt on ta 4,5 aastat olnud seotud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega, kus ta puutus kokku ka Euroopa fondide rahastusega.

Pärast gümnaasiumi lõpetamist kolis Riinu Tallinna külje alla ning töötas Tallinnas kokku veidi üle 10 aasta. Viimase aasta on olnud ta tagasi „juurte juures“, nagu ta ise ütleb. Praegu elab Riinu Rakvere lähedal. Ta on siiani oma Tallinnast eemale kolimise otsusega väga rahul ja hindab kõrgelt rahulikumat elukeskkonda.

Riinu Jaago valiti arendusnõunikuks viie kandidaadi seast.

Kontakt: telefon 329 5766, e-post: riinu.jaago@v-maarja.ee