Keskkond / Lemmikloomad


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Tänased üritused
*Kunstinäitused
Nädala eelinfo
4. nädal
3. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Lemmikloomad


Väike-Maarja vallas reguleerib lemmikloomade pidamist Väike-Maarja Vallavolikogus 28.03.2013 vastu võetud  "Kasside, koerte ja teiste lemmikloomade pidamise eeskiri".
 
NB! Kassi või koera omanik on kohustatud varustama oma looma kaelarihmaga, millel on omaniku kontaktandmed, või peab looma saama muud moodi identifitseerida (kiip, tätoveering vms). Mikrokiibi võib paigaldada vaid tegevusloaga veterinaararst. 

Kasside, koerte ja teiste lemmikloomade pidamise eeskirja §6 lõige 7 kohaselt käsitletakse loomapidamisena ka hulkuva looma pikemaajalist söötmist ja jootmist ning igasuguste võimaluste loomist looma viibimiseks oma elu- või kõrvalruumides või õuealal, aga ka kortermaja üldkasutatavates ruumides või õuealal, seega laienevad selliselt toimivale isikule loomapidajale pandud kohustused.   

Väike-Maarja valla territooriumilt püütud hulkuvad loomad toimetatakse Virumaa kodutute loomade varjupaika. Hulkuvate loomade äraviimine hoiupaika toimub ainult kooskõlas omavalitsuse töötajaga ja sellest tuleb teatada e-posti aadressil leie@v-maarja.ee või telefonile 329 5756.

MTÜ Virumaa kodutute loomade varjupaiga kontaktandmed:
* telefon 5309 0510
* e-post virumaa@varjupaik.ee
* http://www.virumaa.varjupaik.ee/

Metslooma hättasattumisel tuleb teatis edastada Keskkonnainspektsiooni telefonil 1313 (info aadressil: http://www.kki.ee/est/index.php?part=html&id=24)

Väike-Maarja valla haldusterritooriumil veterinaarteenust osutavate veterinaararstide kohta saab infot siit
Väike-Maarja loomakliinik  
  
Palve lemmikloomade omanikele!

Väike-Maarja Vallavolikogu 28.03.2013. a määruse nr 6 „Väike-Maarja valla koerte, kasside ja teiste lemmikloomade pidamise eeskiri“ § 3 lõike 2 kohaselt on lubatud lemmiklooma pidada loomaomaniku valduses olevas ehitises, korteris jms kinnisel ja piiratud territooriumil nii, et oleks välditud inimestele või loomadele kallaletungi võimalus ning kaaselanike rahu rikkumine.

Sama määruse § 6 lõikest 3 lähtudes võib Väike-Maarja Vallavalitsus korraldada hulkuvate koerte kinnipüüdmise ning viimise Virumaa loomade varjupaika. Kulud, mis on seotud koera püüdmise ja loomade varjupaigas pidamisega, on kohustatud kinni maksma koera omanik. Teadmiseks: 2014. a on Virumaa kodutute loomade varjupaigas ühe loomaga seotud kulud 125 eurot, millele lisandub transpordikulu Rakverest Väike-Maarjasse ja tagasi, umbes 35 eurot.

Koerte ja teiste lemmikloomade omanikud!
Hoidke oma lemmikuid piiratud alal ja ärge laske neil häirida kaasinimesi!

Viimati muudetud 09.02.2016