Sündmuste kalender - 13-05-2018


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Tänased üritused
*Näitused
Nädala eelinfo
21. nädal
20. nädal
Ametlikud teated
*2018. aasta hajaasustuse programm on avatud 9.04-11.06
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

13-05-2018

13-05-2018 toimuvad üritused

-üritus-:*Näitused
-aeg-:18.01.2018 -kuni- 31.05.2018
-lisainfo-:Väike-Maarja vallamaja II korruse koridori seintel on avatud õpetaja Maie Lepiku kunstiringis maalimist harjutava Tiiu Ahi tööde näitus.

Väike-Maarja seltsimajas on kuni 25. maini avatud vanaduse-teemaline fotonäitus. Näituse piltide autor on Väike-Maarja gümnasist Erik Au. Info: seltsimaja, tel 326 1037, 5302 4437

Väike-Maarja raamatukogus on 5. maist kuni 1. juunini avatud Karola Ainsari isikunäitus.
Tutvustus. Info: Kristel Lehtme, tel 325 5034 

Simuna rahvamajas on avatud näitused: "Simuna Naisteklubi 100; Simuna raamatukogu 100"; "Eesti Vabariik 100 Simunas". Info: Auli Kadastik, tel 323 7217

Rakke kultuurikeskuses on avatud Tiiu Tagametsa maalide näitus. Tutvustus Info: Rene Põllumaa, tel 5569 2792 

Näitusi saab külastada asutuste lahtiolekuaegadel.

-üritus-:*Jumalateenistused
-aeg-:13.05.2018
-lisainfo-:Jumalateenistused pühapäeval, 13. mail:

• kell 10.30 Avispea kirikus
• kell 11.00 Simuna kirikus
• kell 14.30 Rakke koguduses

13-05-2018 lisatud uudised

-uudis-:SW Energia OÜ info: üleköetud korter ja krõbe küttearve
-lisatud-:13.05.2018, 17:55
-sisu-:Elades kortermajas võisite möödunud talvel tunda, et radiaatorid olid liialt külmad või hoopis liiga kuumad ning kõike seda täiendas kuu lõpus veel krõbe küttearve. Sellisel puhul on oluline paluda korteriühistul üle vaadata maja soojussõlm. Praegu, kevadel, on just õige aeg valmistuda remont- ja hooldustöödeks, kuna kohe on algamas kütmisperioodi vaheline aeg.

Täna palav, homme külm

Krõbeda pakase käest on mõnus tulla sooja koju, kuid mida kevade poole seda vähem me sooja tahame ning liigne palavus muutub kurnavaks. Sobiva sisekliima saamiseks avatakse aknad, ning lastakse liigsoojusel välja tuulduda. Radiaator aga kütab ikka edasi ja küttearve aina kasvab. Selline situatsioon tekib siis, kui majas puudub soojussõlm.

Soojatootjal on kohustus tagada kõikidele tarbijatele piisavas koguses kodusoojust iga ilmaga ja olenemata hoone asukohast. Parajas koguses soojuse jõudmiseks ka kõige kaugematesse tarbimispunktidesse, peab katlamajast väljastama kõrgema temperatuuriga soojusenergiat. See võib põhjustada kaugküttevõrgu alguses olevate majade üle kütmise, kui aga väljastada madalama temperatuuriga soojust, siis jäävad võrgu lõpus olevad kodud külma.

Uus soojussõlm

Elades majas, kus puudub soojussõlm võib ebaregulaarne toasoojus olla ju tavaline, kuid sellega ei pea leppima. Soojussõlme väljaehitamine on majaelanike ja ühistu kollektiivne otsus, millega stabiliseeritakse toasoojus ning vähendatakse küttearveid kuni 25%.

Esmakordsete ehitusprojektidega ei ole kunagi kerge alustada. Olles kindlad, et soovite kütmiskulud kontrolli alla saada on kõige targem võtta ühendust soojateenust pakkuva ettevõttega, kes aitab teil leida professionaalse teenusepakkuja ning pakub välja just teie piirkonda ja majja sobiva lahenduse. Lisaks tasub infot küsida ka teistelt korteriühistutelt, kes selle tee juba läbi teinud on.

Uue soojussõlmega paigaldatakse reguleerautomaatika seade, mis jälgib välistemperatuuri ja valib iga päev kõige sobivama küttevee temperatuuri. Nii hoiab automaatika ära liigse kütmise ilma ootamatu soojenemise korral ja ka teistpidi, külmetamise eriti krõbedatel talvepäevadel. Automaatika võimaldab ka öösiti toatemperatuur seadistada mõni kraad madalam, nii on võimalik küttekulusid veel paar protsenti allapoole tuua.


Renoveeritud soojussõlm: üle- ja alakütmise vältimiseks on elamutes hädavajalik töökorras soojussõlm, mille automaatika reguleerib majja minevat soojust vastavalt ilmastikule.

Korraline soojasõlme hooldus

Olemasoleva soojussõlme korral on oluline regulaarne hooldus enne kütteperioodi algust, seda võib teha ise, kuid tark on kohale kutsuda spetsialist, kes teab täpselt, kus ja mida peab kontrollima ning puhastama.

Korralise hoolduse käigus kontrollitakse üle kontrollida kõik kraanid, pumbad, filtrid ja mootorid – hooldustehnikud kaasutavad selleks tihti tavalist katsetamist: elemendid pannakse korda mööda korraks tööle ja jälgitakse, kas kõik toimib nii, nagu peab. Probleemidele võivad viidata harjumuspärasest erinevad helid, vibratsioon ja kindlasti kõik vee- või õlilekked.

Mugavus ja lisakokkuhoid

Uue soojussõlmega on võimalik kortermajas luua veel üks korralik lisaväärtus – kaugküttes soojendatav vesi, mis on saadaval piiramatus koguses. Enam ei pea mõtlema sellele, et vanni minemiseks on vaja soojendada lisavett, kuna boileris seda ei jagu.

Igapäevaselt kulude peale ei mõelda, kuid kas teadsid, et boileriga vee soojendamine on kütte järel suuruselt teine kodukulu? Elektriboileriga tuleb vee soojendamise eest välja käia 120€/ MWh, Rakke kaugküttevõrgus on aga sooja hind jätkuvalt 61,03€/ MWh, millele lisandub seaduses ettenähtud käibemaks. Täna on elektriga soojendatav vesi kaks korda kallim kaugküttes toodetavast. Kaugköetavasse soojaveevõrku liitumine võimaldab omakorda kodukulusid vähendada.


SW Energia OÜ

-uudis-:Info lasterikaste perede kodutoetuse taotlemise kohta
-lisatud-:13.05.2018, 17:50
-sisu-:Kodutoetuse taotlusvoor avatati 7. mail 2018, taotluste esitamise tähtaeg on 11. juuni 2018.

Riiklik tagastamatu toetus eluasemetingimuste parandamiseks ja kaasajastamiseks on mõeldud lasterikastele peredele, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19-aastast (kaasa arvatud) last ning kelle 2017. aasta keskmine maksustatav tulu ühe leibkonnaliikme kohta on kuni 355 eurot.

Toetusskeemi sihtgrupiks on madala sissetulekuga leibkonnad, kellel puudub kas leibkonna vajadustele vastav eluase või olemasolev eluase ei vasta elementaarsetele elamistingimustele (sealjuures puudub vee- ja kanalisatsioonisüsteem või pesemisvõimalus, katus ei ole vettpidav või küttekolded ei taga eluaseme optimaalset siseõhu temperatuuri).
Ühe projekti maksimaalseks toetussummaks on 8 000 eurot. Taotleja, kellele on varasemalt kodutoetust eraldatud mitte rohkem kui ühe korra, võib toetust taotleda kuni 5 000 eurot.
Korduva toetuse taotlemise hetkeks peab eelmine toetus olema kasutatud sihtotstarbeliselt, projekt tähtaegselt lõpetatud ja KredExile esitatud toetuse kasutamise lõpparuanne.
„Kodutoetus lasterikastele peredele“ taotlemise täpsemad tingimused on saadaval KredExi kodulehel.

Toetuskõlblikud tegevused:
• Ehitamisega seonduvad tegevused: eluaseme püstitamine, ümberehitamine või laiendamine, renoveerimine, eluaseme tehnosüsteemide või –võrkude rajamine, muutmine või asendamine, projekti elluviimiseks vajaliku ehitusprojekti koostamisega, omanikujärelevalvega ja ehitusloa taotlemise esitamisega seotud kulude katmine
• Eluaseme soetamine leibkonnale

Taotluse esitamine:

Taotlus koos lisadokumentidega tuleb esitada KredExile digitaalselt allkirjastatuna e-teenuste keskkonnast või e-posti aadressil toetused@kredex.ee või paberkandjal Eesti Posti kaudu tähitud kirjana aadressil „Kodutoetus“, SA KredEx, Hobujaama 4, Tallinn, 10151. Taotlus koos lisadokumentidega esitatakse kompleksselt, kõik nõutavad dokumendid korraga.

Taotlusvooru sulgemise ja taotlusvoorus laekunud taotluste menetlemise järgselt küsib KredEx üksikvanemate poolt esitatud ja tingimustele vastavate taotluste osas taotleja elukohajärgselt kohalikult omavalitsuselt hinnangu leibkonna reaalse liikmelisuse kohta.
Toetuse täpsed tingimused on sätestatud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri poolt kinnitatud juhendis „Kodutoetus lasterikastele peredele”. Juhend, taotlemiseks vajalik info ja korduma kippuvate küsimuste rubriik on leitav KredExi kodulehel www.kredex.ee  

Lisaküsimuste korral vastavad taotlejate küsimustele kodutoetuse haldurid:
Kersti Saar, tel 667 4109
Aire Oolup, tel 667 4120
Anu Holmberg, tel 667 4110
E-posti aadress: toetused@kredex.ee  

-uudis-:Simuna kool ja Väike-Maarja lasteaed otsivad uusi töötajaid
-lisatud-:13.05.2018, 17:45
-sisu-:Simuna kool kuulutab välja konkursi, et leida oma töökasse ja rõõmsasse kollektiivi alates 1. septembrist 2018:

eripedagoog-logopeed 0,25 ametikohta;
töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja, 0,29 ametikohta.

CW ja kvalifikatsiooni tõendavad dokumendid saata 31. maiks e-mailile info@simunakool.ee või postiaadressile Lai tn 11, 46401 Simuna Lääne-Virumaa.
Tel: 323 7280


Väike-Maarja lasteaed kuulutab välja konkursi, et leida oma töökasse ja rõõmsasse perre alates 1. septembrist 2018:

eripedagoog-logopeed, 0,75 ametikohta.

CW ja kvalifikatsiooni tõendavad dokumendid saata 31. maiks e-mailile lasteaed@v-maarja.ee või postiaadressile Lõuna 10, Väike-Maarja 46202, Lääne-Virumaa.
Tel: +372 520 0387

-uudis-:Ilmus maikuu valla infoleht
-lisatud-:13.05.2018, 17:40
-sisu-:Maikuu Väike-Maarja Valla Infolehte saab lugeda SIIN   

Palju tänu kõigile, kes maikuu infolehele kaastöid saatsid!

Juunikuu lehematerjal on oodatud 5. juuniks meiliaadressil ilve@v-maarja.ee või vallavalitsuses, ruum 108.

Ilve Tobreluts
vallalehe toimetaja
329 5759