Uudised - Vallo Taar ja Mary Tammet pälvisid Kultuurkapitali maakondlikud preemiad


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
Tänased üritused
*Valla meistrivõistlused mälumängus
*Näitused
Nädala eelinfo
17. nädal
16. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Vallo Taar ja Mary Tammet pälvisid Kultuurkapitali maakondlikud preemiad

Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp andis 24. jaanuaril üle 2016. aasta kultuuripreemiad.

Elutööpreemia pälvis Väike-Maarja pasunakoori dirigent ja muusikakooli direktor Vallo Taar, kes on asutanud ja tulemuslikult juhatanud paljusid muusikakollektiive ning korraldanud suurejoonelisi üritusi.


Vallo Taar dirigeerimas pasunakoori uusaastakontserdil

Ekspertgrupile esitatud ettepanekus on Vallo Taari kohta kirjas:
„Vallo Taari panus Väike-Maarja ja terve Lääne-Virumaa kultuuriellu kolmekümne viie aasta jooksul on märkimisväärne. Ta on asutanud ja tulemuslikult juhatanud 1982. aastal Väike-Maarjasse tööle asumisest alates erinevaid muusikakollektiive ning korraldanud suurejoonelisi meeldivaid elamusi pakkuvaid muusikasündmusi.

1995. aastal taastas ta puhkpillimuusika traditsiooni ja taasasutas Väike-Maarja pasunakoori, millest on aastatega kasvanud esinduslik muusikakollektiiv – valla visiitkaart, mis on mänginud arvukatel Väike-Maarja valla, Lääne-Virumaa ja üleeestilistel sündmustel, olnud kultuurisildade loojaks sõprusvaldade vahel ning osalenud rahvusvahelistel festivalidel. 1995. aastast on pasunakoor osalenud kõigil üleriigilistel ja maakondlikel laulupidudel.

Vallo Taar pani 1996. aastal aluse Väike-Maarja muusikakoolile, mille tegevust ta direktorina juhib ja õpetab puhkpille mängima. Muusikakool on selle asutamisest saadik andnud panuse paikkonna noorte väärtuslikesse muusikaõpingutesse ja Väike-Maarja valla kultuuriellu. Enamus tänastest pasunakoori mängijatest on Väike-Maarja muusikakooli õpilased.

1999. aastal alustas Vallo Taar maakondlike puhkpillipäevade korraldamist, mis on kujunenud ka rahvusvaheliseks, lisaks Eesti orkestritele on osalenud ka Show-Brassband Heikendorf Saksamaalt.“

Kultuuripreemiaga “Looming” pärjati dekoraator ja harrastuskunstnik Mary Tammet, keda tuntakse loomingu kaudu, mille juurde ei ole lisatud nimesilti ja rolli mängib hoopis keskkond.


Mary Tammet (vasakul) möödunud aastal Haljala rahvamajas näituse „Värvi rõõmud- rõõmu värvid“ avamisel

Ekspertgrupile esitatud ettepanekus on Mary Tammeti kohta kirjas:
„Mary Tammeti looming on aastaid olnud väga paljude kultuuriasutuste visiitkaardiks ja suursündmuste ilmestajaks. Professionaalse dekoraatorina on ta oma loominguga aastaid pakkunud elamusi Laekvere Rahva Majas, Väike-Maarja seltsimajas, Rakke kultuurikeskuses, Simuna rahvamajas, Mäetaguse rahvamajas. Mary on olnud paljude Pandivere piirkonna seltside koostööpartneriks näituste ülesseadmisega suurematel sündmustel.

Põhjalike käsitööoskustega on Mary Tammet olnud Virumaa erinevates paikades juba üle 15 aasta hooajaliste käsitööringide ja kursuste eestvedajaks. Väsimatute ideedega on ta läbi viinud viltimise, jõuluseadete valmistamise, taimeseadete kursused erinevateks kalendriaasta pühadeks.

Mary Tammet tegutseb ka harrastuskunstnikuna, omandades kogemusi Rakvere Loovuskeskuses. Mary on oma positiivse ellusuhtumisega Simuna kogukonnaelu arendaja olles ka Simuna naisteklubi eestvedaja.“