Uudised - Lääne-Virumaa noortevaldkonna tegijaid märgati ka sel aastal


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
Tänased üritused
*Valla meistrivõistlused mälumängus
*Näitused
Nädala eelinfo
17. nädal
16. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Lääne-Virumaa noortevaldkonna tegijaid märgati ka sel aastal

1. veebruaril toimus Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis noortevaldkonna aasta suursündmus, kus Lääne-Virumaa Noortekogu pälvis aasta osaluskogu tiitli.

Suurepäraselt läks ka meie huvijuhtidel Helina Lükil ja Kristina Hüüsil, kes aasta noorsootöötaja tiitlile esitatud 63 kandidaadi seast pääsesid seitsme nominendi hulka.

Lääne-Virumaalt oli konkursile esitatud kokku 20 kandidaati kuues kategoorias.

„Noorte tegevus ja tegevuste ulatus meie maakonnas on silmapaistev ja baseerub nii tublidel noortel tegijatel kui ka juhendajate ja nõuandjate tööl,“ sõnas Lääne-Viru maavanem Marko Torm. Ta märkis, et üha rohkem loovad tänapäevaseid võimalusi kaasamiseks ja tubastest tingimustest väljapool toimetamiseks ka meie omavalitsused. „Kõik kokku, nii hoiakud, tahe kui motiveeritud inimesed moodustavadki selle ruumi, kus inimesi märgatakse, sünnivad ideed ja on ka tegevuste elluviijad.“

Lääne-Virumaa Noortekogul täitus 2016. aastal kümnes tegevusaasta. Läbi nende aastate on nad korraldanud noortele väga heal tasemel aastakonverentse, kuid ka ENL osaluskohvikuid ja mitmeid teisi põnevaid üritusi.

2016. aastal said noored hakkama aga eriti imetlusväärse teoga. Nimelt pühendasid kümmekond noort oma suvevaheaja vanurite aitamisele. Ette võeti projekt „Koos saame hakkama“, mis sai alguse ühe Rakvere vanaproua mõttest, millest noortekogu kinni haaras. Noored kutsusid üles kõiki soovijaid (nii abivajajaid kui pakkujaid) endast märku andma ning organiseeris ja leppis kokku appi mineku aja, transpordi ja abilised vastavalt tööde iseloomule.

Nii said noored suvejooksul korduvalt abis käidud seitsmes kodus, kus aidati rohimise, akende pesu, koristamise, ehitusmaterjalide tassimise, õunte korjamise kui ka puude lõhkumise, muru niitmise ja trimmerdamisega. Abistajaid jagus Rakverest, Tapalt, Kundast ja Sõmerult.

Noortevaldkonna tunnustuskonkurssi korraldati juba üheteistkümnendat aastat. Selle eesmärk on tõsta esile noorsootöösse panustanud ning valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning silmapaistvamaid ja olulisemaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.

Mullu pärjati Lääne-Virumaalt aasta noortekeskuse töötajaks Piret Laidroo, kohaliku omavalitsuse tiitli pälvis Sõmeru vald ja aasta sündmuseks noorsootöös valiti Ideede laat, mille korraldas Lääne-Viru maavalitsus.


Kristel Kitsing
avalike suhete peaspetsialist
Lääne-Viru Maavalitsus