Uudised - Põllumeeste seltsi õhtukool kutsub Rail Balticu teemalisele koosolekule


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
Tänased üritused
*Valla meistrivõistlused mälumängus
*Näitused
Nädala eelinfo
17. nädal
16. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Põllumeeste seltsi õhtukool kutsub Rail Balticu teemalisele koosolekule

Väike-Maarja Õhtukool kutsub erakorralisele kõnekoosolekule Väike-Maarja seltsimajja 27. veebruaril 2017 kell 19.00.

Ei ole üksi ükski maa – mis saab Rail Balticust!

31. jaanuaril 2017 sõlmisid kolme Balti riigi valitsusjuhid kokkuleppe Rail Balticu ühisprojekti rajamiseks, mis Eestis kulgeks sirgjooneliselt uue trassina Tallinnast Iklasse. Tasuvusuuring trassi kohta valmib alles aprillis.

Juba 30. septembril 2016. aastal kirjutasid 101 Eesti kultuuritegelast ühispöördumises järgmist: "Me soovime, et Eesti saaks ja jääks maaks, mille eluruum moodustaks loomuliku terviku. Soovime, et Eestile oleksid tagatud ladusad ühendused Euroopaga, mis ei ohustaks ei Eesti inimest ega loodust, ei ohustaks Eesti tulevikku ega jätaks unarule meie sise-riigi raudteid, mille kaasajastamine pole vähem tähtis kui raudteeühenduse parandamine muu Euroopaga" ning nõudsid RB plaanide senisel kujul peatamist.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi RB projekti koordinaator Kristjan Kaunissaare kinnitas samal päeval, et 101 kultuuritegelase avaldatud RB vastased seisukohad on korduvalt ümber lükatud või on neid juba arvesse võetud. "RB tegevused jätkuvad vastavalt seatud plaanidele, kindlasti tugevdame RB-ga seonduvate argumentide tõhusamat selgitamist avalikkusele," märkis ta (BNS).

Sellele vaatamata avaldasid 150 avaliku elu tegelast 26. jaanuaril 2017 ühispöördumise RB käesoleva projekti peatamiseks: „Tundes üha muret ja kaasvastutust Eesti tuleviku ja ruumilis-geograafilise arengu pärast, soovime, et riigikogu ja valitsus langetaksid vastutustundlikke ning riigi ja rahva kestlikkusele suunatud otsuseid asjades, mis määravalt puudutavad Eesti maad ja Eesti kestmist.”

Vastuseid otsime koos RB projekti koordinaatori Kristjan Kaunissaare, Saku Vallavolikogu esimehe, MTÜ Avalikult Rail Balticust juhatuse liikme Tanel Otsa, ettevõtja ja MTÜ Avalikult Rail Balticust juhatuse liikme Priit Humali ja teiste asjatundjatega.

NB! Tule kindlasti, sest ka Sinu arvamus on oluline!

Täiendav info: Sven Kesler sven@meyris.eu tel 505 3340

Väike-Maarja Põllumeeste Selts