Uudised - Tervisenõukogud kutsuvad jagama retsepte, nippe ja persoonilugusid suhkrute tarbimise vähendamiseks


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Simuna jaaniõhtu
*Jaanipäeva üritused Lahus
*Vao Karikas 2018
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Tervisenõukogud kutsuvad jagama retsepte, nippe ja persoonilugusid suhkrute tarbimise vähendamiseks

Lääne-Viru maavalitsus ja Harju maavalitsus kutsuvad osalema veebikogumiku „Toidupüramiidi tipp“ koostamisel, et kokku panna veebiväljaanne, millest leiab põnevaid retsepte, nutikaid soovitusi ja kasulikke kogemusi suhkrute tarbimise vähendamiseks.

Lääne-Viru maavalitsuse tervisedendaja Kaidy Aljama sõnul on oodatud erinevad retsepte koos piltidega, kus suhkrut, mett või siirupit on mõne muu koostisosaga asendatud. Kui edastatav retsept ei ole saatja enda poolt kokku pandud, siis tuleks saatmisel lisada viide allikale.

„Selleks, et teised saaksid hiljem katsetusi järele teha, võiks retseptis sisalduda lisaks kasutatud toorainete täpsetele nimetustele ja kogustele, ka valmistamise lühikirjeldus,“ selgitas Aljama.

Hea on, kui kogused tuuakse grammides (sobib ka tükkides, spl-des jne), kuid kindlasti peab olema puhastatavatel toorainetel (nagu näiteks köögiviljad) juures märkus, kas toodud kogus on esitatud puhastamata või puhastatud tooraine kohta.

Lisaks oodatakse ka inimeste kogemusi teemal, miks otsustasid muuta oma toidusedelit? Kust saad toitumise (eriti just lisatavate suhkrute) kohta infot? Kuidas kontrollida magusaisu ‒ kokkulepped, asendustegevused, traditsioonid?

Retsepte, nippe ja persoonilugusid ning pilte oodatakse hiljemalt 13. märtsiks e-posti aadressil kaidy.aljama@laane-viru.maavalitsus.ee või nele.kunder@harju.maavalitsus.ee

Kuigi kogumiku koostamise fookuses on suhkur, siis vaadatakse toitumist tervikuna koos liikumisega, samuti annavad soovitusi Tervise Arengu Instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi ning personaaltreener Sven Hõbemägi. Osalejate vahel loositakse auhindu.

Veebikogumiku üleskutse

Materjalid ja lisainfo:

Lääne-Virumaa
Kaidy Aljama
Tel: 325 8025, e-post: kaidy.aljama@laane-viru.maavalitsus.ee

Harjumaa
Nele Kunder
Tel: 611 8550, e-post: nele.kunder@harju.maavalitsus.ee