Uudised - Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tähistamine Väike-Maarjas


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
Tänased üritused
*Valla meistrivõistlused mälumängus
*Näitused
Nädala eelinfo
17. nädal
16. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tähistamine Väike-Maarjas

Väike-Maarjas tähistati vabariigi 99. aastapäeva 23. veebruaril. Keskpäeval koguneti koos Väike-Maarja gümnaasiumi õpilastega mälestushetkedele Vabadussamba juurde. Samba jalamile asetati lilli ja küünlaid.Vabadussamba juures võtsid sõna gümnaasiumi ja õppekeskuse direktor Marje Eelmaa, 10. klassi õpilased Kirke Tobreluts ja Edward-Heldur Kurim ning vallavanem Indrek Kesküla.

Indrek Kesküla ütles oma kõnes:
„99 aastat tagasi loeti Pärnus ette iseseisvusmanifest, mille põhiautoriks on meie koduvalla maadel Käru külas sündinud riigivanem Juhan Kukk. Täna põleb küünal ka Juhan Kuke kodukohas oleva mälestuskivi juures.

Meil siin Väike-Maarjas on õnn koguneda muinsuskaitseseltsi poolt taastatud Vabadussamba juurde, kuulata keeletammede sahinat ning vaadata piirkonnale nime andnud kirikut. Need sümbolid on tugevad, nad annavad osa meie identiteedist. Sel peaaegu hoomamatul mõistel on tohutu sisu.

Kodumaa aastapäev on rõõmupüha ja pidupäev. Jääb üks aasta Eesti Vabariigi suure juubelini. Tegutseme Väike-Maarjas ühiselt selle nimel, et saaksime suure juubeliaasta vastu võtta korrastatud keskväljaku, Lurichi monumendi, uue kaubanduskeskuse ja tervisekeskusega.“

Rohkem fotosid   

Kell 18 koguneti vabariigi aastapäeva kontsertaktusele Väike-Maarja seltsimajja.

Vallavolikogu esimees Ene Preem ütles aktusel peetud pidupäevakõnes, et igaüks meist saab teha kodumaale sünnipäevakingituse, andes lubaduse olla aktiivne ja tegus ning aidata kaasa, et meie kodu, meie koduvald ja Eesti riik oleksid tugevad ja kindlad, et siin oleks hea elada.

Aastapäevaaktusel tunnustati kaht uut valla aukodanikku – Mall Lepiksood ja Mall Võhandut; anti üle valla 2016. aasta tegija auhind aktiivsele ettevõtjale ja Väike-Maarja Põllumeeste Seltsi eestvedajale Jaak Läänemetsale; kultuurkapitali auhinnad elutöö eest Vallo Taarile ja loomingu auhind Mary Tammetile; tunnustati aasta tegija nimetuse nominente Maie Lepikut, Liivika Harjot ja Vabaaja Seltsi Toredad Teod ning spordiaasta paremaid.


Mall Lepiksoo, Jaak Läänemets ja Mall Võhandu. Foto: Kairi Voosalu 
Ilve Tobreluts
valla avaliku teabe ja spordiosakonna juhataja
329 5759