Uudised - Lurichi kevadjooksu joosti 41. korda


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Tänased üritused
*Näitused
*Filmiõhtu Väike-Maarja seltsimajas
Nädala eelinfo
21. nädal
20. nädal
Ametlikud teated
*2018. aasta hajaasustuse programm on avatud 9.04-11.06
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Lurichi kevadjooksu joosti 41. korda

Georg Lurichi sportlikku sünnipäevanädalat alustas traditsiooniline kevadjooks, järjekorranumbrilt 41. Kokku osales 28 kaheksaliikmelist võistkonda, neist 9 Väikese Lurichi jooksus, mis toimus enne põhijooksu ja kulges koolimaja, muuseumi, tiikide ja spordihoone ümber.

Väikese Lurichi jooks algas kogunemisega gümnaasiumi ees, kus neid ootasid juba 11. klassi õpilased, kenasti turvavestidesse riietatud ja käes vahetuse numbrit tähistav silt. Eks siblimist oli ikka palju, sest nii mõnelgi jooksjal oli juba ununenud, mitmendat vahetust ta jooksma pidi ja klassijuhatajatel said käed, jalad ja suu ehk rohkemgi koormust, kui tavatundi andes.

Pärast õpetaja Egne Liivalaidi juhendamisel tehtud asjakohaseid soojendusharjutusi suunduti väikeste jooksu stardijoonele. Väike-Maarja lasteaed oli esindatud koguni kolme võistkonnaga - kaks punti jooksusõpru ja lasteaiaõpetajatest koosnev jänesekostüümides seltskond, kes kõige väiksematele rajal innustust jagasid ja meeleolu tõstsid. Järgmisel aastal, kui jütsid kooliteed alustavad, on neil juba teada, et kus joostakse ja miks joostakse ning mida tähendab hea meeskonnatöö.


Vallavanem Indrek Kesküla antud stardipaugu järel suundusid lasteaia ja gümnaasiumi 1.-3. klasside võistkonnad jooksurajale.

Väikese Lurichi jooksu tulemused 

Lapsevanemad ja põhijooksus osalejad said väikestele kaasa elades oma jalad soojaks silgata ja kopsudki töökorda hõigata ning siis siirduda juba seltsimaja ette, kus kogunes põhijooksu seltskond. Sel korral siis võistkondi 19. Et kevadkülm stardiootel sügavale kontidesse ei poeks, võimeldi ennast Margit Kurimi juhendamisel end korralikult soojaks ja jooksuvalmis.

Juba liikuski esimene vahetus koos vallavanem Indrek Keskülaga Lurichi mälestuskivi juurde, kuhu asetati suurmehe austuseks lillekimp ning süüdati küünlad, sellega oli 41. Lurichi kevadjooks avatud.


Lurichi mälestuskivi juures

Enne põhijooksu startisid kõndijad, kes läbisid teatejooksu trassi individuaalselt. Kokku oli kogunenud 15 inimesest koosnev lõbus seltskond, kes pidulikult stardipauguga teele saadeti.


Võistlejad hetk enne starti

Veerand tundi hiljem startis põhijooks ning võitjatel kulus trassi läbimiseks aega täpselt 9 minuti ja 36 sekundi jagu, tehes möödunud aastastele võitjatele silmad ette tervelt 25 sekundiga - kes mäletab, kas möödunud aastal oli kõva vastutuul?


VÕITJAD - Väike-Maarja gümnaasiumi 10. klass.
Foto: 4 x Ilve Tobreluts 

Lurichi kevadjooksu tulemused

Kevadjooksu jäid meenutama diplomid ja parimatel medalid ning tordine suu ja kõigil rõõm edukalt lõppenud võistlusest.

Suur tänu päästekoolile, kes aitas oma poiste ja päästeautoga rada turvata ning suur tänu ka 11. klassi õpilastele, kes teatevahetuse ülemate tähtsa rolli enese kanda võtsid ja korraldamisel abiks olid.

Jane Kool
Väike-Maarja spordikeskuse juhataja