Uudised - Wiedemanni fondile kingitud graafiline leht leiab koha Väike-Maarjas


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
Tänased üritused
*Näitused
*Rakke esivõistlused piljardis
Nädala eelinfo
17. nädal
16. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Wiedemanni fondile kingitud graafiline leht leiab koha Väike-Maarjas

Eesti Rahvuskultuuri Fondi Wiedemanni allfondi halduskogu esindajad Tiiu Erelt ja Jüri Valge andsid Wiedemanni keelepäeval Väike-Maarjale üle fondile kingitud Vive Tolli graafilise lehe.Jüri Valge ütles sissejuhatuseks, et tänase kena keelepäeva korraldajate pakutud ruumikujunduse kõrval oleme saanud vaadata ka Vive Tolli kaunist graafilist lehte. Sellel lehel on kindel seos Wiedemanni keeleauhinnaga, laureaatidega ja Väike-Maarjaga.

2005. aasta sügisel otsustasid 18 tol ajal elus olnud Wiedemanni keeleauhinna laureaati moodustada Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde allfondi eesti keele õppe ja rahvusliku kasvatuse toetuseks. Lühike numbriline kokkuvõte fondist: 18 laureaati panid fondi moodustamiseks kokku 13 300 Eesti krooni, praeguses vääringus umbes 850 eurot. Nüüdseks on fondi põhikapital kasvanud ligi 43 000 euroni. Selle aja jooksul on antud välja 19 stipendiumi, statuudile vastavalt, kogusummas peaaegu 6000 eurot.

Jüri Valge: „Eesti Rahvuskultuuri Fondil on kena traditsioon kinkida igale uuele allfondile selle tegevuse alustamisel Vive Tolli graafiline leht. Selle lehe sai ka Wiedemanni fond. Senini säilitasime seda kodustes tingimuses, aga me ei pidanud seda kõige õigemaks ja möödunud aasta lõpul tegi Wiedemanni fondi halduskogu otsuse, et teeme selle pildi vaatamise kättesaadavaks kõigile. Mõtlesime, et parim võimalus on paluda selle pildi näitamist Väike-Maarja vallalt ja võimaldada selle vaatamist kõigile soovijaile.“

Tiiu Erelt: „Pildi nimi on „Mäetäis mõtteid“, tänase keelepäeva kontekstis siis „Mäetäis nimesid“.Vallavanem Indrek Kesküla ütles pilti vastu võttes, et me leiame sellele väärika koha. Kõige mõttekam tundub anda see gümnaasiumile ja suveperioodiks muuseumile, kus siis nii meie oma inimesed kui külalised seda pilti näha saavad.

Ilve Tobreluts
valla avaliku teabe ja spordiosakonna juhataja
329 5759