Uudised - Tapa, Kadrina, Tamsalu ja Väike-Maarja asuvad looma ühiseid ja uusi noorsootöövõimalusi


Sündmuste kalender
E T K N R L P
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
Nädala eelinfo
29.-30. nädal
28. nädal
Ametlikud teated
*Väike-Maarja valla arengukava ja eelarvestrateegia 2018-2021 avalikustamine ja avalikud arutelud
*Rahandusministeeriumi info haldusreformi jätkumise kohta
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kuidas veedad tänavu suvepuhkuse?
Reisin mööda Eestimaad
Sõidan välismaale
Matkan, ujun ja naudin Eesti loodust
Teen koduseid töid
Mul ei ole suvepuhkust
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Statistika
Kirjeid külalisteraamatus: 542
Kasutajaid: 642
Foorumis teemasid: 113
Foorumis postitusi: 297
Koostööpartnerid

Tapa, Kadrina, Tamsalu ja Väike-Maarja asuvad looma ühiseid ja uusi noorsootöövõimalusi

Eesti Noorsootöö Keskus on üle-eestiliselt ellu viimas programmi, mis toetab naabervaldade noorsootööalast koostööd eesmärgiga mitmekesistada noorsootöös toimuvat ja noorte võimalusi töö- ja kooliväliseks tegevuseks. Olulisel kohal on see, et üha rohkem noori leiaks endale huvipakkuva eneseteostuse oma kodukoha lähedal.

Alates 2016. aasta sügisest on Tapa, Kadrina, Tamsalu ja Väike-Maarja noorsootöö tegijad ja omavalitsustöötajad regulaarselt kohtunud ja koostanud ühise tegevuskava kaheks järgnevaks aastaks noorsootöö arendamisel. Tegevuskava loomisel on seatud visiooniks, et meie piirkonna noor on algatusvõimeline, julgeb võtta vastutust, on kogukonnas kaasarääkiv ja väärtustatud. Seatud eesmärgi saavutamiseks on ühiselt kokku lepitud erinevad tegevused - noortekeskuse töö käivitamine Tamsalu vallas, uute huviringide teke kõikidesse piirkondadesse, noorteaktiivide töö arendamine, ühisüritused, koolitused ja palju muud.

Nelja valla koostöö koordinaator on MTÜ Tapa Lastekaitse Ühing. Noorsootöötajana võin öelda, et koostatud on väga põnev tegevuskava pooleteiseks aastaks, kus tehakse nelja erineva KOVi vahel suurepärast koostööd ning lastele ja noortele, kes ei ole huvitegevusega veel hõivatud, pakutakse suurepäraseid võimalusi huvitegevuses osalemiseks. Plaanitud tegevuskava on väga hea algus ühisele noorsootööle ka omavalitsuste ühinemise protsessis. Koostööprogrammi toetus on piirkonnale pooleteiseks aastaks 138 789 EUR.

Koostöös toimuvat noorsootöö arendamist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Ave Pappe