Uudised - Tapa, Kadrina, Tamsalu ja Väike-Maarja asuvad looma ühiseid ja uusi noorsootöövõimalusi


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Jumalateenistused
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Tapa, Kadrina, Tamsalu ja Väike-Maarja asuvad looma ühiseid ja uusi noorsootöövõimalusi

Eesti Noorsootöö Keskus on üle-eestiliselt ellu viimas programmi, mis toetab naabervaldade noorsootööalast koostööd eesmärgiga mitmekesistada noorsootöös toimuvat ja noorte võimalusi töö- ja kooliväliseks tegevuseks. Olulisel kohal on see, et üha rohkem noori leiaks endale huvipakkuva eneseteostuse oma kodukoha lähedal.

Alates 2016. aasta sügisest on Tapa, Kadrina, Tamsalu ja Väike-Maarja noorsootöö tegijad ja omavalitsustöötajad regulaarselt kohtunud ja koostanud ühise tegevuskava kaheks järgnevaks aastaks noorsootöö arendamisel. Tegevuskava loomisel on seatud visiooniks, et meie piirkonna noor on algatusvõimeline, julgeb võtta vastutust, on kogukonnas kaasarääkiv ja väärtustatud. Seatud eesmärgi saavutamiseks on ühiselt kokku lepitud erinevad tegevused - noortekeskuse töö käivitamine Tamsalu vallas, uute huviringide teke kõikidesse piirkondadesse, noorteaktiivide töö arendamine, ühisüritused, koolitused ja palju muud.

Nelja valla koostöö koordinaator on MTÜ Tapa Lastekaitse Ühing. Noorsootöötajana võin öelda, et koostatud on väga põnev tegevuskava pooleteiseks aastaks, kus tehakse nelja erineva KOVi vahel suurepärast koostööd ning lastele ja noortele, kes ei ole huvitegevusega veel hõivatud, pakutakse suurepäraseid võimalusi huvitegevuses osalemiseks. Plaanitud tegevuskava on väga hea algus ühisele noorsootööle ka omavalitsuste ühinemise protsessis. Koostööprogrammi toetus on piirkonnale pooleteiseks aastaks 138 789 EUR.

Koostöös toimuvat noorsootöö arendamist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Ave Pappe