Uudised - Väike-Maarja vallas tunneme uhkust Äntu järvede, Kiltsi mõisa ning meie kultuuriloo ja traditsioonide üle


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Jumalateenistused
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Väike-Maarja vallas tunneme uhkust Äntu järvede, Kiltsi mõisa ning meie kultuuriloo ja traditsioonide üle

28. aprillil alustasime valla arenguseminari aruteluga sellest, mille üle arenguseminaril osalejad Väike-Maarja vallas uhked on. Märksõnu kogunes palju ning pärast arenguseminari esitasime sama küsimuse valla kodulehel. Ligi kahe kuu jooksul avaldas kodulehel oma arvamust sadakond vastajat.


Äntu Sinijärv. Foto: Avo Seidelberg

Ette antud vastusevariantidest valis kolmandik vastajaid Äntu järved ning võrdselt viiendiku vastajate poolehoiu said Kiltsi mõis ning meie kultuurilugu ja traditsioonid. 
 

Koduleheküsimuse vastused. Koostas: arendusnõunik Katrin Selbak

Nii arenguseminaril osalejad kui koduleheküsimusele vastajad tundsid uhkust ka mitmekesiste sportimisvõimaluste, meie inimeste ja koostöö ning koolivõrgu ja noortesse panustamise üle.
 

Arenguseminari ühe arutelurühma märksõnu, mille üle tunneme Väike-Maarja vallas uhkust. Foto: Ene Preem

Tänasest on valla kodulehel järgmine küsimus: Kus osaled valla arengukava avalikul arutelul?
Aprillikuus alustasid arenguseminaril arengukava uuendamist volikogu liikmed, vallavalitsuse liikmed, vallavalitsuse struktuuriüksuste juhid, hallatavate asutuste juhid jt. Juulikuistele avalikele aruteludele on oodatud kõik huvitatud isikud ameti- või elukohast sõltumata. Avalikule arutelule tulekust kellelegi ette teada andma ei pea.  



Avalikel aruteludel 5.-12. juulini Kiltsis, Simunas, Triigis ja Väike-Maarjas tutvustame volikogus 29. juunil esimesel lugemisel olevat arengukava eelnõud ning arutame üheskoos, millised on lähiaastatel vajalikud tegevused ja investeeringud, sh kuidas arenevad meie koolivõrk, kultuuri- ja looduspärandi hoidmine ja tutvustamine, turismiatraktsioonid, vaba aja veetmise ja sportimisvõimalused jm.

Pärast avalikke arutelusid jääb paar nädalat mõtete selgimiseks ja sõnastamiseks ning augustikuu alguseks ootame kirjalikke põhjendatud ettepanekuid omavalitsuse kontaktaadressile, et vallavalitsus jõuaks nende osas seisukoha kujundada ning võimalusel enne teist lugemist arengukavasse lisada. Kui kõik hästi ja plaanipäraselt läheb, saab arengukava 2018-2021 volikogu kinnituse augustikuu lõpus.

Täpsem info avalike arutelude ja eelnõu menetluskäigu kohta juba järgmistes uudistes.

Katrin Selbak
arendusnõunik