Uudised - Huvihariduse ja huvitegevuse täiendav toetamine


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Jumalateenistused
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Huvihariduse ja huvitegevuse täiendav toetamine

Tänavu toetab riik omavalitsusi 6 ja alates järgmisest aastast 15 miljoni euroga, et muuta huvihariduses ja –tegevuses osalemine noortele senisest kättesaadavamaks ja mitmekülgsemaks. Toetuse kasutamiseks tuleb igal vallal ja linnal kaardistada noorsootöö hetkeolukord ning koostada pikaajaline plaan, kuidas täiendavat toetust maksimaalse tõhususega kasutada.

Huvihariduse ja huvitegevuse kava koostamise etapid  
Allikas: Eesti Noorsootöö Keskus

Üle 150 Eesti omavalituse osales Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud info– ja koolitussündmustel, mille eesmärk oli valmistada KOVid paremini ette kasutama riigi tuge noorte huviharidusele ja –tegevusele. Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) suunajuhi Kaire Soometsa sõnul andsid koolitused osalejatele tõuke tegutsema hakata ja mõistmise, et hetkeolukorrast võimalikult selge pildi loomine on investeering, mis tagab paremad tulemused nii täna kui tulevikus. Soomets toonitas, et väga oluline on pöörata tähelepanu info levikule omavalitsuses, et kaardistatavale pildile saaksid kõik organisatsioonid, kes noortele huvihariduses– ja tegevuses võimalusi loovad.

Omavalitsused peavad toetuse kasutamise kava Eesti Noorsootöö Keskusele esitama 1. septembriks. Toetuse eesmärk on vähendada erinevusi valdade ja linnade võimaluste vahel pakkuda noortele huvihariduses ja huvitegevuses osalemise võimalusi. Toetussüsteem suurendab tasuta noorsootöö kättesaadavust, mis tähendab, et majanduslikel põhjustel huviharidusest ja huvitegevusest kõrvalejäänud noorte arv väheneb. Selleks, et igale noorele oleks kättesaadav just temale sobiv huvitegevuse ja/või huvihariduse vorm, soovitatakse omavalitsustel toetusüsteemi kasutamise planeerimisse kaasata kõiki partnereid, kes piirkonnas noortele võimalusi loovad.

2017. a riigieelarveseaduses on huvihariduse ja huvitegevuse täiendavaks toetamiseks ette nähtud 6 miljonit eurot ning riigi eelarvestrateegias 2017–2020 alates 2018. aastast 15 miljonit eurot aastas. Riikliku lisatoetuse eesmärk on teha huviharidus ja huvitegevus vähemalt 7–19–aastastele noortele paremini kättesaadavaks ning pakkuda mitmekesisemaid osalusvõimalusi. Toetussüsteemi aluseks olev noorsootööseaduse, erakooliseaduse ja huvikooliseaduse muutmise seadus jõustub 1. juulil 2017.

Lisainfo:
Eesti Noorsootöö Keskus
• haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Aare Treial, aare.treial@v-maarja.ee , tel 329 5757
• valla noortekeskuse juhataja Marge Loo, noortekeskus@v-maarja.ee


Katrin Selbak
arendusnõunik
tel 329 5766