Uudised - 2017 naisekandmise maailmameistrivõistlused


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Tänased üritused
*Näitused
Nädala eelinfo
22. nädal
21. nädal
Ametlikud teated
*2018. aasta hajaasustuse programm on avatud 9.04-11.06
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

2017 naisekandmise maailmameistrivõistlused

Väike-Maarja valla sõprusvallas, Sonkajärvi vallas Soomes toimusid 30. juunil ja 1. juulil juba 22. korda maailmameistrivõistlused naisekandmises.

Eestit esindasid Anu ja Janno Sild, kellele see võistlus oli juubelihõnguline ning vallavanem Indrek Kesküla. Anu ja Janno Sild on osalenud koguni 20 aastat naisekandmisevõistlustel. Sellest 16 aastat Väike-Maarjas Eesti esivõistlustel ja nüüd 4 viimast aastat Soomes Sonkajärvi MM-il.  Selline väärikas ajalugu andis sellel aastal võimaluse Anu ja Janno Sillal naisekandmise MM võistluste avakõneks ja avamiseks. Janno Sild tegi seda suurepärases soome keeles pälvides publikult tugeva aplausi. Anu ja Janno on kogunud endale hulganisti sõpru, kes on samuti naisekandmise fännid: olles nii osalejad kui ka lihtsalt võistluste pealtvaatajad.

Kui Eestis sadas 1. juulil korralikku vihma, siis Sonkajärvil (Helsingist ligi 500 km põhjasuunas) paistis päike, sooja oli 25 kraadi ning naisekandmise hea aura oli taevast pühkinud viimasedki pilved. Anu ja Janno Sild ning Indrek Kesküla koos Elaine Cheniga (USA-st) osalesid naisekandmise sprindidistantsil, mis peetakse nö sportlikuks sissejuhatuseks MM-le. Sprindidistantsi pikkuseks on 100 meetrit, mille jooksul tuleb läbida ka põhidistantsil kasutusel olev veetakistus. Indrek Kesküla koos Elaine Cheniga tulid sprindis viiendaks, kuid Anu ja Janno Sild kahjuks kukkusid ning jäid üheksandaks. Naisekandmise põhidistantsil (253,5 meetrit- veetakistus ja 2 tõket) saavutasid Anu ja Janno hõbemedalid nn perekondade/seeniorite liigas. Neid edestasid naisekandjad Rootsist Sofia ja Joachim Elevant.
MM-i absoluutarvestuses osales 46 paari ning publiku suureks rõõmuks tulid 2017. aasta naisekandmise maailmameistriteks Taisto Miettinen ja Kristiina Haapanen, kes on nüüd juba kuuekordsed maailmameistrid. Teisele kohale tulid Soome paari tõsised konkurendid USA-st Mischa Freystaetter ja Rie Takano. Ameerika paar oli käesoleval aastal maailmameistreid Taisto Miettineni ja Kristiina Haapaneni suutnud USA-s toimunud esivõistlustel isegi edestada ning revanš koduseinte vahel oli kindlasti Soome paarile magus.

Janno Sild: „Eks see kukkumine sprindidistantsil jäi veidi hinge, kuid kokkuvõttes oleme Anuga väga rahul. Esiteks õnnelikud hõbemedalite üle ja teiseks on mõnus kohata häid tuttavaid, koos nalja visata ning nendega vestelda. Heaks motivaatoriks on publikult saadav tagasiside. Näiteks lihtne tundmatu isiku käepigistus või õnnesoov teeb südame soojaks ja on ka tegelikult väga oluline.“  
2017 tulemused:
http://eukonkanto.fi/race_results_2017/
BBC News https://www.youtube.com/watch?v=974HCI4UV4A 
Naisekandmise koduleht: http://eukonkanto.fi/en/