Uudised - Väike-Maarja muuseumis avatakse mardipäeval näitus Võta näpust!


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Simuna kalmistupüha
*Ao kalmistupäev
*Väike-Maarja jaaniõhtu Ebaveres
*Simuna ausamba juures
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Väike-Maarja muuseumis avatakse mardipäeval näitus Võta näpust!

Mardipäevast kolmekuningapäevani on Väike-Maarja muuseumis välja pandud kaunis käsitöönäitus akadeemik Anu Raua nöörvaipadest ja arhitekt Anu Kotli kiriloomadest. Kunstnike väljapanekut täiendavad toredasti kohalike inimeste kootud kirikindad.

Kiriloomad on heaks võimaluseks ühendada mänguliste võtetega oma kudumisoskus ja Eesti traditsioonilised mustrid, arendades nii fantaasiat, värvitaju kui näputöövõtteid. Kohapeal saab igaüks lähemalt tutvust teha Eesti kindakirjadega ja erinevate kiriloomade valmistamise juhistega.

Näituse avamisele 10. novembril kell 17 on lahkesti oodatud kõik huvilised. Just siis on ainulaadne võimalus vaadata algkooliõpilaste lühinäidendeid, kus osalisteks näituseeksponaadid – kindakirjalised käpikloomad.

Näituse lahtiolekuajal saab teoks kaks näputöö õpituba:
kadripäeval, 25. novembril kell 11 õpetab Imbi Jäetma koera- ja lambavillast lõnga ketrama. Ammustest aegadest on kedervars või vokk kuulunud kadriema varustusse, olles sümboolselt seotud villa- ja linakasvuga.
• kolmekuningapäeval, 6. jaanuaril õpetavad Anu Raud ja Anu Kotli näpunöörivaipu ja kindaloomi valmistama. Rahvakommete kohaselt viime ühiselt välja ka jõulupuu.

Õpitubades on kohtade arv pisut piiratud, mistõttu palun eelnevalt kindlasti registreeruda tel 523 6582 või kadri@kaarlitalu.ee .Samast saab ka lisainfot õpitubade kohta.

Näitus Võta näpust! on meie oma rahvusliku käsitöö hõnguline kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Näituse valmimist ja väljapanekut toetasid Eesti Kultuurkapital ja Väike-Maarja vald.

Kadri Kopso
MTÜ Kotli Maja