Uudised - Maakonna Aasta Tegu ootab kandidaate


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Simuna kalmistupüha
*Ao kalmistupäev
*Väike-Maarja jaaniõhtu Ebaveres
*Simuna ausamba juures
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Maakonna Aasta Tegu ootab kandidaate

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ja ajaleht Virumaa Teataja korraldavad järjestikku juba viieteistkümnendat aastat Lääne-Virumaa aasta teo valimise, mille muudab ainulaadseks tõik, et tegu valib rahvas, mitte kitsas seltskond või komisjon.

See, milline võiks olla lõppeva aasta tegu, otsustatakse jaanuari alguses, kuid kuni 10. detsembrini (kaasa arvatud) saab igaüks esitada oma kandidaadi. Selleks tuleb saata kiri, kuhu on märgitud, milline on tunnustust vääriv tegu ja miks tuleks seda esile tõsta, samuti kindlasti tegija nimi ja kontaktandmed, Virumaa Teataja toimetusse aadressil Laada 27, 44310 Rakvere või e-postiga aadressil aarne.mae@virumaateataja.ee

Kandidaate võivad esitada üksikisikud, organisatsioonid, asutused jm. Oluline on silmas pidada, et valitakse kaks aasta tegu: üks isikuteo ja teine ettevõtte/asutuse/organisatsiooni ehk ühisteo kategoorias.

Aasta teo valimisel lähtutakse järgmistest kriteeriumidest: eriline edu; vajalik ja kordaläinud suursündmus; oluline ehitis või loominguline saavutus; paik või asi, mis jääb meist maha selle aasta märgina; see on see, millest räägitakse ka tulevikus kui märgist kodukülas, -vallas, -linnas, -maakonnas.

Aasta teo toimkond valib pärast 10. detsembrit välja rahvahääletusele minevad nominendid. Seejärel avaldatakse need hääletamiseks. Toimkonda kuuluvad Virumaa Teataja ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu esindajad.

Hääletamine kestab kolm nädalat, kusjuures hääletada saab nii meilitsi, kirja teel kui ka kõikides maakonna raamatukogudes. Konkursi võitjaid autasustatakse pidulikul vastuvõtul jaanuaris.