Uudised - Rakke lasteaia Jõulumaa aitas luua jõulumeeleolu


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     
Tänased üritused
*Kontsertaktus Rakke kultuurikeskuses
*Näitused
*Korvpallivõistlus Simuna spordihoones
*Vabaõhuaktus Juhan Kuke sünnikohas
Nädala eelinfo
8. nädal
7. nädal
Ametlikud teated
*Kasvava metsa raieõiguse müügi kirjalik enampakkumine
*Vallavalitsus müüb kinnistu
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Rakke lasteaia Jõulumaa aitas luua jõulumeeleolu

Rakke Jõulumaa

Esimene advendinädal oli Rakke lasteaias “Leevike” täiesti teistsugune: nimelt otsustas jõuluvana Heino selle nädala veeta lasteaia tühjas rühmaruumis, millest päkapikk Mari kauni jõulumaa kujundas ja et jõuluvanal seal mugav ja kodune oleks oli seal nii voodi, teelaud kui ka meisterdamisnurk.

Kuna jõuluvanal käed jalad tööd täis, siis kippus ta ikka magama jääma ja päkapikk Rene pidi teda iga päev taga otsima ja ikka ta voodist põõnamast leidma! Päkapikk Rene on üsna suur ja ise seletas nii: ta unistas lapsest saati päkapikuks saamisest, aga kasvas vahepeal suureks ja tema unistus täitus - nimelt õppis ta alles nüüd päkapikuks ümber, elukestev õpe ikkagi!

Päkapikk Renel oli palju tegemist: tulid nad ju koos jõuluvanaga vaatama, kuidas lapsed jõuludeks ette valmistunud on: kas neil sussid akna peal, kas piparkooke juba tegema õpitud, kas ikka salme-laule juba õpitakse ja, mis peaasi, kas ollakse ikka head lapsed! Jõuluvana luges laste kirju ette ja õpetas, et kui lapsed metsas tukkuvat lumeeite näevad, siis raputagu ikka tema kotti – siis pidi lund sadama hakkama ja nii võivad jõulud tulla. Meisterdati koos ka jõulukaunistus, mis kodust jõulupuud ehiks, abiks oli ka päkapikk Elve.

Päkapikk Ehal olid põnevad mängud lastele varuks - kõik lustisid rõõmuga. Lapsed kes tahtsid, said ka oma salme lugeda, aga jõuluvana jagas kõigile veidi magusat. Lauldi ja mängiti, joodi teed ja söödi piparkooke ja, mis kõige ägedam, kohal oli ka talumees Rein, kes lapsi hobusega sõidutas. Igatahes jõuluvana oli väga rahul oma nädalaga Rakkes ja tukkuma jäämist põhjendas sellega, et oli hirmus palju tööd, sest iga päev oli külas palju lapsi: nii lasteaia tirtsud, pääsud ja lepatriinud, kodused lapsed ja algklasside lapsed koolist ning õhtuti laulsid ja tundsid ennast mõnusalt naiskoori lauljad ja eakate laulu- ja tantsuringid.

Jõuluvana Heino lubas selle mõnusa nädala ka oma järgmise aasta kalendrisse lisada ja kallistas kõvasti tegijaid.

Ada Väät
MTÜ Südameasi

Ilusat jõulukuud!