Uudised - Valla Aasta tegija 2017 on Hans Kruusamägi


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Jumalateenistused
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Valla Aasta tegija 2017 on Hans Kruusamägi

Vallavolikogu nimetas 25. jaanuaril toimunud istungil valla Aasta tegijaks 2017 rukkikuningas Hans Kruusamägi.24. augustil 2016 korraldasid Eesti Rukki Selts, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Eesti Põllumeeste Keskliit Äntus, rukkikuningas Hans Kruusamägi valdustes suure külvipäeva, millega sai alguse ülemaaline rukkiaktsioon „100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile!“. Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud esimese rukkipõllu külvas rukkikuningas Hans Kruusamägi Väike-Maarja vallas Lääne-Virumaal.

15. augustil 2017 korraldasid Eesti Rukki Selts ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda piduliku rukkilõikuse, kus Hans Kruusamägi lõikas oma eelmise aasta augustis külvatud rukkipõllult sümboolselt esimese rukkivihu. Pidulik rukkilõikus leidis kajastamist Eesti kõigis suuremates meediakanalites.

2017. aasta uudseviljast tootsid veskimehed leivajahu ja sellest küpsetatud rukkileib jõudis Juubelileiva nime all tarbijateni. 17. novembril lõigati Eesti Rahva Muuseumis toimunud Põllumajandus-Kaubanduskoja lõikuspeol rukkikuningas Hans Kruusamägi osalusel pidulikult lahti esimene miljonist juubelileivast – ühe meetri pikkune, hullutavalt lõhnav ja ehe uudseleib.

Hans Kruusamägi on öelnud: „Millal siis veel, kui mitte meie riigi suure juubeli puhul teadvustada endale aastasadade jooksul siinmail austatud tavasid ja rahva elujõu allikaid. Rukkileival on siin asendamatu koht.“

Silmapaistvate saavutuste eest rukkikasvatajana omistas Eesti Rukki Selts 2007. aastal Lääne-Virumaa põllumehele Hans Kruusamägile rukkikuninga tiitli. Rukkikuningana on tema missioonitundest kantud tegevuse eesmärgiks olnud hoida elus rukkikultuuri, rukki kasvatamise, tarbimise ja aretamise traditsioone ning pärandada noorele põlvkonnale austust leiva ja leivavilja vastu.

OÜ Simuna Ivax, mille juht Hans Kruusamägi on, tegeleb teravilja- ja rapsikasvatusega 1860 hektaril, millest rukki all oli 2017. aastal 550 ha. Saja rukkipõllu aktsiooni nimistusse oli kantud üks 180 ha hübriidrukki põld ja 40 ha „Sangaste“ rukki põld. Lisaks on ettevõttel neli kalakasvatust, kus kasvatatakse forelli ja tuura. Ettevõte annab tööd 17 töötajale.

Rukkikasvatuse propageerija ja eestkõneleja Hans Kruusamägi oli ka Aasta Põllumees 2017 kandidaat. Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõuandeteenistuse konsulent Asso Einberg on konkursile Aasta Põllumees 2017 esitatud kandidaadi kohta öelnud: „Hans Kruusamägi on ettevõtja, kes lisaks tootmisele on aktiivselt tegev ka kogukonnas. Ta on pikaaegne maakondliku põllumajandustootjate liidu liige ning rukkikasvatuse propageerija. Lisaks teraviljakasvatusele tegeleb Hans Kruusamägi ka kalakasvatusega. Kruusamägi ei ole peljanud võtta riske, olles nüüdseks Eesti suurim rukkikasvataja ja üks suuremaid kalakasvatajaid.“

Hans Kruusamägi tööalane ja kogukondlik tegevus on aidanud kaasa Väike-Maarja valla arengule ja valla positiivse maine kujunemisele, on parandanud paikkonna majanduslikku olukorda ja toonud paikkonnale tuntust.

Valla aasta tegija tunnistus ja auhind antakse Hans Kruusamägile üle 23. veebruaril Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendataval pidulikul kontsertaktusel Väike-Maarja seltsimajas.

Hans Kruusamägi kõrval kandideeris valla aasta tegija nimetusele ka Simuna naisteklubi esinaine, dekoraator-kujundaja ja harrastuskunstnik Mary Tammet.

Ilve Tobreluts
tel 329 5759