Uudised - Väike-Maarja naiskodukaitsjad kingivad vabariigi juubeli puhul koostööpartneritele 100 sini-must-valget liblikamärki


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Väike-Maarja naiskodukaitsjad kingivad vabariigi juubeli puhul koostööpartneritele 100 sini-must-valget liblikamärki

Jaanuari lõpus alustasid Väike-Maarja naiskodukaitsjad lipuvärvides liblikamärkide meisterdamist, et need kodumaa sünnipäeval oma koostööpartneritele rinda pista ja kutsuda üles tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaise Anneli Mikiveri sõnul on üllatuslike värvikombinatsioonidega liblikate rinnamärkide kinkimisel lisaks efektsele välimusele ka südamlik roll.

„Iga liblikamärk on Väike-Maarja naiskodukaitsjate unikaalne käsitöö, mis tähistab tänulikkust ja isamaalisust,“ sõnas Mikiver. „Kannustame oma koostööpartneritele neid kinkides kogukonnatunnet looma ja hoidma,“ selgitas ta.

Möödunud aasta lõpus siseminister Andres Anveltilt ühiskonnaellu märkimisväärse panuse eest kodanikupäeva aumärgi saanud naiskodukaitsja defineerib kogukonda kui üht toetusvõrgustikku, mis koos olemise ja tegutsemise kaudu loob sünergias uusi väärtusi ning võimalusi. Ja seda mitte vaid kogukonnale, aga ka riigile.

„Oleme kohalike koostööpartneritega soovinud ning toimetanud koos, loonud traditsioone ja panustanud enda koduuksest kaugemale ja ikka nii, et juured oleks tugevalt maas ja et latv saaks kõrguda taeva poole. Eesti Vabariigi juubelil soovime kaasteelisi nende panuse eest tänada ja kutsuda üles tähistama väärikalt kodumaa sünnipäeva.“

Väike-Maarja naiskodukaitsjad jagavad Eesti lipuvärvides liblikamärgid koduvalla koostööpartneritele laiali veebruaris, et nende saajad saaks Eesti Vabariigi juubelil neid väärikalt kanda.


Väike-Maarja naiskodukaitsja Ellen Sepp liblikaid valmistamas.
Foto: Erakogu


Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond
Kristel Kitsing