Uudised - Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul toimub vabaõhuaktus Juhan Kuke sünnikohas Käru külas


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Jumalateenistused
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul toimub vabaõhuaktus Juhan Kuke sünnikohas Käru külas

22. veebruaril saavad riigivanemad oma sünnikohtades ja sümbolkujud üle Eesti kaela sini-must-valged sallid.

Riigimees Juhan Kuke sünnikohas Käru külas algab pidulik vabaõhuaktus kell 11.00. Juhan Kuke mälestuskivi juures peavad kõne Eesti Vabariigi Riigikogu esimees Eiki Nestor ja Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla.

Pidulikuks tähtpäevaks on valmistatud kõikide Eesti riigivanemate sümboolsed elusuurused kujutised. Eesti iseseisvusmõtte sõnastaja ja iseseisvusmanifesti koostaja Juhan Kuke kujule seob vabaõhuaktusel sini-must-valge salli kaela Eiki Nestor.

Vabaõhuaktusel osalevad Kaitseliit ja Kodutütred ning Väike-Maarja gümnaasiumi riigikaitse ja Simuna kooli õpilased.

Juhan Kuke olulisuse Eesti riigi rajaja ja suunanäitajana on raamatu „Juhan Kukk – iseseisvusmõtte sõnastaja” (koostaja Elle Lees) tagakaanel väga hästi esile toonud Trivimi Velliste:

„Juhan Kukk sõnastas meie riigi mõtte, kirjutades „Iseseisvuse manifesti“ algteksti. Vabadussõja ajal pani ta aluse Eesti rahale. Vabariigi algaastatel oli Juhan Kukk Riigikogu esimees ja riigivanem – Eesti riigipea. Mees, kes rääkis vähe, aga tegi palju, andis asendamatu panuse Eesti demokraatliku majanduse ühe alustala – ühistegevuse edendamisse. Riigi ühe kõige väljapaistvama rajajana oli Kukk stalinlikule Nõukogude impeeriumile talumatu – ta suri märtrina Eesti Vabariigi eest Põhja-Venemaa vangilaagris. Oma riigi sünd tegi meid peremeesrahvaks meie omal maal. Käesolev raamat – kokkuvõte Juhan Kuke elutööst – püüab lunastada osakest tänuvõlga Eesti tänase vabaduse eest“

22. veebruaril Juhan Kuke sünnikohas toimuv pidulik vabaõhuaktus on üks võimalusi mõelda saja aasta tagustele sündmustele ja avaldada austust neile, kelle tegevus pani aluse meie oma riigi sünnile.


Ilve Tobreluts
Valla meediaspetsialist
329 5759