Uudised - Leerikursuse teade


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Jumalateenistused
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Leerikursuse teade

EELK Simuna koguduses algab leerikursus. Palun leeri soovijail endast teada anda kirikuõpetaja Enn Salvestele telefonil 5345 3967 või e-post: enn.salveste@eelk.ee veebruarikuu jooksul. Leerikursusele saab alates 15. eluaastast ja vanuse ülempiiri ei ole.

Kristliku kiriku tegevus ja kuulutus on oma olemuselt suunatud usu äratamisele ja kinnitamisele. See ülesanne avaldub selgelt leeriõpetuses ja leeriõnnistamises ehk konfirmatsioonis.

Konfirmatsioon on tihedalt seotud ristimisega ja nii nagu inimest ristitakse üksnes kord elus, nii on ka konfirmatsioon ainukordne talitus. See on varem ristitu ja tema usu ning tema koguduseosaduse kinnitamine. Selles talituses toimub kahesuunaline tegevus: ühelt poolt kinnitab ristitu avalikult, et ta tunnistab omaks kristliku usu, millesse teda on ristitud; teiselt poolt kinnitab Jumal teda käte pealepanemisel ehk leeriõnnistusel oma Püha Vaimuga.

Konfirmatsioonil kinnitatakse ristitu osasaamist Kristuse pühitsevast armust ning tema ülesannet tunnistada oma usku ja elada selle järgi, võidelda kurja vastu ja kasvada heas (1 Pt 2:9).

Koguduse liikme õigused
Konfirmatsioon on tihedalt seotud ka õpetamisega, nõnda nagu Jeesus on ristimiskäsus seadnud (Mt 28:18-20). Leeri ja konfirmatsiooniga saab kirikuliige õiguse iseseisvalt tulla armulauale, olla ristivanemaks, oma abielu laulatada ning osaleda kiriku tegevuses. Koguduse liikmeks astunud kiriku liige annab talitusel lubaduse elada ristimises ja konfirmatsioonil antud tõotuste kohaselt kristlikku elu, osa saama sõnast ja sakramendist ning täitma oma kohustused koguduse ees. Leeri võib tulla isik alates 15. eluaastast. See põhineb isiku õigusel otsustada, et vähemalt 15-aastasel on õigus otsustada selle üle, millise koguduse liige ta soovib olla.

Kui leeriikka jõudnud inimene on veel ristimata, toimub ristimine pärast leeriõpetuse andmist vahetult leeriõnnistamise eelselt, või leeripüha jumalateenistuse käigus.

EELK Simuna koguduse õpetaja
Enn Salveste