Uudised - Väike-Maarja muuseumis pajatati rahvajutte


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Rakke Kooli lõpuaktus
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Väike-Maarja muuseumis pajatati rahvajutte

28. märtsil kihas Väike-Maarja muuseum valla koolide õpilastest – taas oldi kogunetud juba traditsiooniks saanud rahvajuttude pajatamise võistlusele. Osalejaid oli kõigist valla neljast koolist – Väike-Maarjast, Kiltsist, Simunast ja Rakkest, kokku 31 pajatajat.

Võistupajatamise peakorraldaja, Väike-Maarja gümnaasiumi raamatukogu juhataja Karin Kiik rääkis sissejuhatuseks, et tänavune aasta on eriline – Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aasta ja Euroopa kultuuripärandi aasta. Ta kinnitas ka, et nii rahvajutud kui ka nende pajatamine on üks oluline osa kultuuripärandist ja selle edasikandmisest. Kui varasematel aastatel on pajatatud kindlatel teemadel, siis tänavuse aasta erilisusest tulenevalt sai igaüks oma loo teema ise vabalt valida.

Pajatamise juhatas sisse muuseumi juhtaja Marju Metsman ilmeka ja huvitava Lurichi looga. Marju vabas ja rahulikus, aga samas ka emotsionaalses ja hästi kuulatavas vormis esitatud lugu alandas kindlasti ka nii mõnegi oma esinemisjärge ootava õpilase esinemisärevust.

Võisteldi kahes vanuserühmas: 4.-5. klassid ja 6.-9. klassid, kummaski vanuserühmas hindas esinejaid omaette žürii. Nooremas vanuserühmas tegid esitustest kokkuvõtteid Marju Metsman, Ivi Vainjärv ja Ly Ipsberg ning vanemas vanuserühmas Marje Eelmaa, Helina Lükk, Kaisa Lindret ja Ilve Tobreluts.

Eelkõige hinnati esituste loomulikkust ja ilmekust, oma hääle valitsemise ja loo mõtte väljatoomise oskust ning esineja võimet kuulajatega sidet luua ja end kuulama panna. Iga pajataja oli omanäoliselt ilmekas ja isikupärane.

Tulemused:
4.- 5. klass:
  
I – Rainis Lükk (Väike-Maarja)
II – Angelina Alt (Väike-Maarja)
III – Annabel Ojasalu (Väike-Maarja)
Eripreemia naljaka ja sürrealistliku esituse eest sai Simuna kooli õpilane Kaarel Gustav Põldmaa; emotsionaalse esituse eest Väike-Maarja gümnaasiumi õpilane Elina Puusta ja õpetliku loo eest Rakke kooli õpilane Karmo Karro.

6.-9. klass:
I – Laas Hendrik Lumberg (Rakke)
II – Reneli Nugis (Väike-Maarja)
III – Nele-Liis Kallak (Väike-Maarja)
Eripreemiaid anti vanemas vanuserühmas koguni kuus. Rakke õpilane Laas Hendrik Lumberg sai selle emotsionaalse esituse eest, Väike-Maarja gümnaasiumi õpilane Reneli Nugis tugeva ja selge häälega esituse eest, Väike-Maarja gümnaasiumi õpilane Nele-Liis Kallak julge esituse eest, Simuna kooli õpilane Henry Hiire õpetliku loo eest ning Kiltsi kooli õpilased Amanda Syla ja Eliise Kivistu parimate kodukandi lugude eest.
Ilve Tobreluts
Valla meediaspetsialist
329 5759