Uudised - Simuna Ivax kinkis Virumaa suurperedele 100 piletit EV100 muusikasündmusele „Klaveriloomad. Elu muusikas“


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Rakke Kooli lõpuaktus
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Simuna Ivax kinkis Virumaa suurperedele 100 piletit EV100 muusikasündmusele „Klaveriloomad. Elu muusikas“

4. aprillil andis Hans Kruusamägi koos abikaasa Maris Kõrgmäega Väike-Maarja vallamajas Virumaa suurperedele üle toreda kingituse – 100 piletit EV100 muusikasündmusele „Klaveriloomad. Elu muusikas“.„EV100 on oluline tähtpäev, mille tähistamisest peaksid osa saama kõik meie inimesed, olenemata majanduslikust seisust ja võimalustest. Nüüd saavad 13. aprillil Haljalas ja 18. aprillil Jõhvi Kontserdimajas toimuvast kontserdist osa ka need Virumaa pered, kellele see muidu oleks jäänud kättesaamatuks,“ rääkis Hans Kruusamägi piletite üleandmisel.


Hans Kruusamägi annab pileteid üle Reet Lainlale.

Piletid võttis vastu MTÜ Lääne-Virumaa Suurte Perede Ühenduse esindaja ja juhatuse liige Reet Lainla. Ta tundis kingituse üle suurt rõõmu ning ütles, et kingitud 100 pileti saajad on mitmeist Lääne-Virumaa eri paigust ja Ida-Virumaalt Sondast. 

Pileteid üle andes tutvustas Hans Kruusamägi ka etenduse “Klaveriloomad. Elu muusikas” sisu. See on lugu muusika- ja koduarmastusest, igaühe väärtuslikkusest ja erinevate annete märkamise, arendamise ning koostööoskuse vajalikkusest. Seda jutustavad kõneka sõnadeta muusika, efektsete liikumatute ja liikuvate piltide ja kaasakiskuvate värssidega näitleja Margus Tabor, kunstnik Kerstin Hallik, muusikud Katri Rebane, Mihkel Mälgand, Peeter Rebane ja Kristjan Priks.

"Sellest, kui rikkad on lapsed hingelt ning  millised on nende tõekspidamised ja väärtushinnangud, sõltub kogu Eesti ja ka meie lastelaste elu," rääkis Hans Kruusamägi ning avaldas lootust, et kingitud piletite kaudu saavad ka Väike-Maarja valla suurperede lapsed sellest suurepärasest kogupere muusikaetendusest osa.


Maris Kõrgmäe ja Hans Kruusamägi koos kingi vastuvõtjatega

Klaveriloomade autor Katri Rebane on ise pärit 7-lapselisest perest ja on 20 aastat töötanud lastega, õpetades neile klaverimängu ja armastust muusika vastu.

“Mulle on väga oluline, et ka suurtest peredest pärit lapsed saaksid võimaluse arendada oma muusikalisi andeid, seetõttu oleme väga tänulikud, et Simuna Ivax ja Hans Kruusamägi sellise kingituse lastele teevad,” on Katri Rebane öelnud. 

“Klaveriloomad. Elu muusikas" stsenarist ja helilooja on Katri Rebane, kunstnik Kerstin Hallik ning lavastaja Aare Toikka.
 
Kogupere muusikaetendus “Klaveriloomad. Elu muusikas” on EV100 muusikasündmuste konkursi üks võidutöödest. Etendused toimuvad kümnes paigas üle Eesti. Virumaal on etendus Haljalas Haljala Rahvamajas 13. aprillil kell 12 ja Jõhvi kontserdimajas 18. aprillil kell 12. 

Rukkikuningas Hans Kruusamägi toetab rukkileivatraditsioone, edendab korvpalli ja panustab mitmeti paikonna ettevõtmistesse. EV100 juubeliaastal aitavad aga Hans Kruusamägi ja Simuna Ivax suurtel peredel osa saada ainukesest EV100 muusikasündmusest, mis on mõeldud peredele ja lastele.

Ilve Tobreluts
valla meediaspetsialist
329 5759