Uudised - Noored Kotkad Väike-Maarja ja Roela maastikuga tutvust tegemas


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Rakke Kooli lõpuaktus
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Noored Kotkad Väike-Maarja ja Roela maastikuga tutvust tegemas

Reedel, 13. aprillil stardib noorte iga-aastane patrullvõistlus Viru Tarvas, mis seekord avastab Väike-Maarja ja Roela ümbruse alasid.

Viru Tarvas on ellu kutsutud selgitamaks välja Noorte Kotkaste Viru maleva tublimat võistkonda, kuid külla on kutsutud ka teised malevad ning kodutütreid. Ka sel aastal on oodata külalisesindusi nii Valga- kui Pärnumaalt, nii Alutaguse, Sakala, Harju malevatest kui ka mujalt.

Võistlusmatka kogupikkus on ligikaudu 30 km. Trassil on mitmed kontrollpunktid, mis panevad proovile võistkondade skautlikud oskused, koostöövalmiduse ja füüsilise vastupidavuse.

Neljaliikmelised võistkonnad peavad ise maastikul kaardi järgi jalgsi orienteeruma. Võimalikud ettetulevad kontrollpunktide sisud võivad olla esmaabi oskuse kontroll, looduse tundmine, koordinatsioon ja tasakaal, laskmine, paadiülesanne, luureülesanne, sideülesanne ning hulga muud. Kogu retk tuleb hakkama saada stardist kaasa võetud varustuse ja kõrvalise abita. Rajal lisab pingelisust vastutegevus, kes ei lase võistlejatel lihtsalt mööda metsateid järgmise kontrollpunktini jalutada.

Pühapäeval on Roela laululava ääres kontrollpunkt uudistamiseks avatud ka linnarahvale, kus noortele teevad ülesannet liitlasväed Tapalt.

Võistluse lõpetamine ja autasustamine toimub Roela laululaval pühapäeva pärastlõunal. Mullu läksid Rakvere Tarva miniatuursest koopiast rändauhinnaga Kundast koju Alutaguse maleva noorkotkad.

Väike-Maarja ja Roela vahelise ala koeraomanikele on palve 13.-15 aprillil oma lemmikud aedikutes hoida. Ka võib nende piirkonna teedel olla sõitmas tavapärasest rohkem Kaitseliidu autosid. Ühtegi teed ega rada kinni ei panda ja liiklejatelt ning kohalikelt palutakse võistlejatesse mõistvat suhtumist.

Väike-Maarja vallas hõlmab Viru Tarva teekond peamiselt Eipri, Rastla ja Pandivere külasid. Ärgem laskem neil päevil koertel vabalt joosta ja aidakem ühiselt kaasa, et Noorte Kotkaste võistlusteekond saaks tõrgeteta kulgeda.

Info:
Kaitseliit, Viru malev
717 9617
5622 6918