Uudised - ETKA Andras otsib aasta õppijat ja teisi kandidaate


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

ETKA Andras otsib aasta õppijat ja teisi kandidaate

Täiskasvanud õppija nädala ehk TÕN raames tunnustatakse aasta õppijat, aasta koolitajat, aasta õppijasõbralikku tööandjat ja aasta õpitegu.


TÕN eesmärgiks on teavitada maakonna täiskasvanuid õppimisvõimalustest ja õppimise, enesetäiendamise vajalikkusest. Täiskasvanud õppija nädalat aitab ellu viia TÕN tugigrupp, mis koosneb õppeasutuste, Rajaleidja, töötukassa, KOV-ide jt täiskasvanuharidust ja elukestvat õpet toetavate asutuste esindajatest. Aasta parimate tunnustamine toimub alati täiskasvanud õppija nädala (TÕN) avaüritusel. Eelmise aasta sügisel sai TÕN 20-aastaseks. Nende aastate jooksul on saanud tunnustust õppijad, koolitajad, organisatsioonid, ettevõtted, õpiteod, raamatukogus, lasteaiad, omavalituses ja ettevõtjad.

Eelmisel, 2017. aastal oli Lääne-Viru maakonnas aasta õppija nominente 9 ning valituks osutus Mario Kupp, kes läbis töötukassa kaudu ettevõtluskoolituse, lõi oma ettevõtte, mis pakub korstnapühkimise ja pottsepateenust, tuleohutuse kaardistamist.

Aasta koolitaja nominente oli 4 ning valituks osutus Raivo Riim, kelle kohta võib öelda, et ta on Lääne-Virumaa hariduse ja kultuuri edendaja ja arendaja.

Õpiteo nominente oli 6, esile tõsteti TLÜ Rakvere Kolledži õpiteo – Hõbeakadeemia korraldamine - eakatele suunatud loengusari.

Aasta raamatukogu nominente oli eelmisel aastal kaks, valituks osutus Uhtna raamatukogu – eduka tegevuse eest kogukonna harimisel ja õppijate toetamisel.

Aasta koolitussõbralikuma organisatsiooni tiitli sai Tapa lasteaed „Pisipõnn“. Lasteaia arengukava on kooskõlas organisatsiooni ja töötajate arendamise vajadustega.
Kuna märkimisväärseid kandidaate oli palju, siis tunnustati mitmeid nominente ka eripreemiatega.

Täiskasvanuna uuesti õppima asumine nõuab sisemist motivatsiooni, enesekindlust ning igapäeva elu kõrvalt on see suur väljakutse. Meie ümber on aga inimesi, kes leiavad jõu ning aja, et erinevate takistuste kiuste uuesti õpinguid alustada. Kutsume üles selliseid inimesi märkama ja esitama, nagu ka tööandjaid, kes motiveerivad ja toetavad oma töötajate õpinguid või ettevõtmist, mis on väärt õpiteo nime kandma. Kindlasti on maakonnas ka täiskasvanute koolitajaid, kes väärivad esiletõstmist.

2017. aasta õppija tiitliga pärjatud Tarmo Tuuling omandas keskhariduse Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumis. Tõuke haridustee jätkamiseks andis poja sünd. “Isaks saades sain aru, et olen suur eeskuju oma lastele ning mul poleks mingit moraalset õigust nendelt nõuda koolis käimist, kui ma ise seda teinud pole,” põhjendas Tarmo Tuuling.

Konkurssi korraldava Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni Andras Lääne-Viru maakonna TÕN koordinaatori Tiiu Säbeli sõnul innustavad õppijate lood teisi: „Elu näitab, et tunnustuse saanud õppijate lood on olnud paljudele inimestele julgustuseks ja innustuseks, et jätkata poolelijäänud õpinguid või alustada täiesti uue eriala omandamist.

Kandidaate saab esitada 31. maini 2018 veebilehel www.jällekooli.ee või www.andras.ee täites seal vormi. Aasta õppijaks esitatud kandidaatide seast valib žürii 16 kandidaati, kes pääsevad rahvahääletusele ning kõik inimesed saavad septembris anda hääle oma lemmiku poolt.

Tanel Padar, paljudele juba sügisest tuttava õpinguid jätkama kutsuva plakati pealt, kutsub ka nüüd tunnustama tublisid täiskasvanud õppijaid: „Hindan täna veel rohkem neid inimesi, kes on õpingud taas ette võtnud. See nõuab eneseületust, kuid annab hiljem elus oluliselt suurema valiku- ja tegutsemisvabaduse,” sõnas Padar.
Lisainfo:
Monica Marfeldt
monica@andras.ee
621 1670

Tiiu Säbel 
TÕN koordinaator Lääne-Virumaal 
Mob: 5885 3620, e-post: tiiu.sabel@rajaleidja.ee