Uudised - Väike-Maarja kutsub Pandivere päevale!


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Väike-Maarja kutsub Pandivere päevale!

Laupäeval, 2. juunil peetakse Väike-Maarjas 31. korda kodukandipäeva – Pandivere päeva.  

31. Pandivere päeva kava:
8.00 – laat
9.40 – meeleolumuusika pasunakoorilt
10.00 – peotule süütamine peoplatsil ja päeva avamine. Järgneb laste kontsert. Esinevad Popp Tipp – Popp Täpp lauluvõistluse parimad ja lasteaia laululapsed.
11.00 – kergejõustiku mitmevõistlus kuni 9-aastastele lastele
12.00-15.00 – Väike-Maarja valla kultuurikandjate ja ansambli VLÜ kontsert.
Päeva juhib Arlet Palmiste
Õhtul – tantsuõhtu Georgi söögitoas.
Info: Ivika Aman, tel 5646 4093

Seekord on päeva motoks: JUURED ANNAVAD JÕU. Euroopa kultuuripärandi aastal on igati paslik ammutada elu- ja hingejõudu just omakandi rikkalikust kultuuriloost ja siinsest kultuuripärandist.

Peotuli süüdataksegi Ebavere mäe – iidse hiiemäe – jalamil tuleloitsu ja Väike-Maarja parnaslaste luuleridade saatel. Ebaverest tuuakse peotuli jalgratastel Väike-Maarjasse, seltsimaja juurde peoplatsile, kus see võetakse Väike-Maarja pasunakoori helide saatel pidulikult vastu ja kell 10 öeldakse päeva avasõnad.

Pidupäeva sisustab kaks kontserti. Lisaks pärast avamist algavale laste kontserdile astuvad kell 12-15 kohalike isetegevuslaste kõrval üles ka Marko Matvere ja ansambel VLÜ.

Kuni 9a lapsed saavad end proovile panna eelmistel aastatel väga populaarseks osutunud kergejõustiku mitmevõistluses. Aladeks on „Vormel 1“ võidujooks, kaugushüpe, pehme oda vise, süstikjooks, teivashüpe liivakasti ja ristikeks. Lapsed saavad aladega tutvust teha ja proovida neid pool tunde enne võistluse algust võistluspaigas.

Sportlikke tegevusi pakub Väike-Maarja mudelihall. Lapsed saavad lustida batuudil.

Nagu kodukandipäeval tavaks, on seltsimajas kasutatud raamatute laat ja nii mõnedki huvitavad raamatud, mis on riiulitele seisma jäänud, saavad sel moel omale jälle tänulikud lugejad.

Pandivere päeva ristsõnast kumab läbi kohalik aines. Lahendatud ristsõnad andke Pandivere päeva raamatulaadal ära kella 13-ks. Lahendajate vahel lähevad loosimisele ASi Pandivere Ehitus, kaupluse Maarjalill ja vallavalitsuse välja pandud auhinnad.

Peoplatsil on suur laat. Laadamüüjate hulka on oodatud erinevate toodete pakkujad nii koduvallast kui kaugemalt. (Registreeruda on vaja neil laadamüüjatel, kes soovivad kasutada elektrit.)  

Päeva juhib Arlet Palmiste.

Pandivere päeva eelõhtul, 1. juunil on Väike-Maarja seltsimajas näitemänguõhtu. Kell 19.00 esietendub seltsimaja teatritrupi esituses Juri Poljakovi näitemäng “Homo Erectus ehk naiste vahetamine." Lavastaja Erik Ruus. Avatud on kohvik.  

3. juunil kell 12 toimub Väike-Maarjas võistkondlik orienteerumismäng. Väike-Maarja seltsimaja juurde on oodatud väikesed seltskonnad (sõbrad, perekonnad, 3-5 liiiget), et osaleda võistkondlikus orienteerumismängus. Selga-jalga soovitame panna ilmale sobivad riided-jalatsid, millega hea jalutada teedel-radadel. Mängul ei joosta ja spordiriided ei ole vajalikud, osale kergel seiklusel.
Lisainfo orienteerumismängu kohta: https://www.360.ee/meeskonnatoo/meeskonnamangud/100-molki

Toredaid elamusi!

Pilte eelmise aasta Pandivere päevalt:Fotod: Kairi Voosalu

Ilve Tobreluts
valla meediaspetsialist
tel 329 5759