Ebavere tervise- ja puhkekeskus

Tule Ebaverre tervist kosutama!

Ebavere mägi tukkus aastasadu rahus. Seda rikuti harva, ainult siis, kui rahvas käis mäel pidu pidamas. 

Nüüd aga on kõik muutunud. Mägedevaesel Virumaal on Ebavere nõlvad enda jaoks avastanud tervisesportlased. Metsa mäe peal läbivad laiad sihid, kuhu on rajatud 1-, 1,5-, 3- ja 5-km rajad. Need kutsuvad suusatajaid. Kohale võib tulla ka õhtul pimedas, sest 3,6 km rajast on valgustatud(kella 21.00-ni), nagu ka jalgratta-kõnnitee Väike-Maarjast Ebavereni. Lund peaks jaguma, seda on tavaliselt Pandivere kõrgustikul rohkem kui mujal Põhja- ja Kesk-Eestis.

Pühapäevasuusatajatel võib tekkida raskusi suuskadel püsimisega, sest kohati on langused väga suured. Eriti järsk mäest allatulek on Ebavere tipu lähedal, kus rada teeb laskumisel veel pöörde vasakule. Muidugi võib seal ka suuskadel istudes alla tulla, kuid siis peab vasakpöördeks kõvasti pidurdama. 


On võimalik kasutada matkarada, seal ei ole kõige suuremaid tõuse ega langusi. Kodunt koos lastega startides võtke kaasa kelgud. Saltsi talu hoonete taha jääb valgustatud kelgumägi.
 

Kui ei ole lund ja maa on tahenenud, kutsub Ebavere oma nõlvadele kõndijaid, jooksjaid, ka mägiratastel sõitjaid. Tulles Ebaverre, ei pea sa tingimata end väsitama. Võid ainult jalutada, kännu või kivi peal istuda ja loodust imetleda. Piknikukorv on parem lahti pakkida mäe tipus, kus on istekohad. Lähedal on teabetahvel, mida võib ka uurida.


Juba mitmendat aastat korraldab Väike-Maarja Valla Rahvaspordiklubi sarja "Harjuta terviseks".Iga päev, olenemata kella- või aastaajast, saab Ebavere infotahvlile kirja panna oma kohalolek. 10 korra eest koguneb üks arvestuspunkt. Nendest tehakse kokkuvõtteid iga kuu ja ka aasta lõpul. Paremaid sportlasi autasustatakse. 


Sügisel 2008 valmis tervisespordikeskuse olmehoone. Majal on kolm korrust: keldrikorrusel on rajatehnika hoidmise ning suuskade ettevalmistamise ja hoiuruumid. Esimesel korrusel asuvad riietus- ja pesemisruumid koos sauna ja WC-ga, teisel korrusel paikneb konverentsiruum. Edasi on plaanis uuendada valgustatud rajalõiku, alustada mägirattatrassi ehitusega ja jõuda tehislumesüsteemi rajamiseni.

On loodud MTÜ Ebavere Tervisespordikeskus.
Tervisespordikeskus tagab olmehoone tõhusa toimimise (riietus-, pesemis-, sauna- ja konverentsiruumi kasutus, spordivarustuse hoiu- ja hooldusteenus, spordivarustuse laenutamine jne); hooldab ja hoiab korras olmehoonet, samuti hoone ja parkla territooriumi; hooldab ja korrastab aastaringselt suusa- ja jooksuradasid ning kelgumäge, sealhulgas märgistab rajad ning ajab õigeaegselt sisse suusarajad; tagab radade valgustuse perioodil 1. november kuni 1. aprill kella 16.00-st kella 21.00-ni.

Kui kellelgi on häid ideid, millega veel võiks Ebavere tervisespordikeskus tegeleda, andke teada!

Kontakt:
5153 239 Urmas Kullas
5656 1865 Inna Maršalova 
ebaverekeskus@v-maarja.ee
http://sport.v-maarja.ee/index.php/ebavere-spordikeskus

 

Ebavere rajad

Ebavere terviserada