« Tagasi

Traditsiooniliselt õnnitleti väikeseid vallakodanikke

14. mail peeti Väike-Maarja seltsimajas lusikapidu ehk toimus vallavanem Indrek Kesküla traditsiooniline vastuvõtt kõige nooremate vallakodanike ja nende vanemate auks.

Väike-Maarja vallavalitsus kinkis beebidele graveeritud hõbelusika, Eesti lastekirjanduse keskuselt ja kultuuriministeeriumilt oli tänuks raamat "Pisike puu", mille saavad kingiks kõik Eestis sündinud lapsed. Lisaks pakuti ka torti ja õnnitleti lille ning kaardiga.

Lusikapeole olid tänavu kutsutud 60 valla pisipõnni oma vanematega, kes sündinud eelmise aasta 1. maist kuni tänavu 30. aprillini.

„Saalis ringi vaadates on meie vallas rõõmu ja päikest päris palju," rõõmustas vallavanem Indrek Kesküla. Ta täpsustas, et poiste sündimuse osakaal oli tänavu suurem – ilmavalgust nägi 35 poissi ja 25 tüdrukut. „Tüdrukutel läheb koolis lihtsamaks, sest konkurentsi tantsupartneri valikul on tunduvalt rohkem," naljatas vallavanem.

Lusikapeol esinesid meeleoluka kavaga Rakke lasteaia laululapsed Rene Põllumaa ja Kaja Kirsipuu juhendamisel. Suur tänu liigutava esinemise eest, millest said osa kõik kohalviibinud.

Lusikapäev on eriline pidupäev, mida vallavalitsus on hoole ja armastusega toetanud, et õnnitleda vanemaid pisipere sünni puhul, ning kus emad-isad ei varja oma õnnelikke naeratusi.

Traditsioonilist valla noorimate kodanike ja nende vanemate vastuvõttu on Väike-Maarja vallas tähistatud juba üle kahekümne aasta. Suur rõõm on näha, et tore algatus on valla kõige olulisemate tavade seas kanda kinnitanud.

Galerii siin.