« Tagasi

Emumäe maastikuparki ilmestavad uued infotahvlid ja viidad

Emumäe maastikuparki on koostöös disainibürooga Velvet valminud parki ja üksikobjekte tutvustavad infotahvlid ning matkaradade viidad, et mõnusat äraolemist pakkuda nii suurematele kui ka pisematele pereliikmetele, jalutajatele ja piknikupidajatele ning agaramatele ja rahulikemale spordisõpradele.

„Emumäe maastikupargis on nüüd kaks matkarada, kus saab nautida idüllilist metsateed ja inspireerivat avarust," sõnas Väike-Maarja vallavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Ene Preem ja kutsus üles suvisel ajal aega veetma vabas õhus ja looduskaunis keskkonnas.

Nii 3 km kui 2,1 km matkaraja ringi stardid on ühest kohast. „Start on neil ühine, kuid teekonna keskel hargneb rada kaheks ning saab valida pikema 3 km ja lühema 2,1 km ringi vahel," selgitas Preem, lisades, et matkaraja ääres on mitmes kohas ka piknikupinkidega puhkekohti, kus jalga puhata.

Kuna Emumäe matkaraja ühel ilusamal lõigul, külade pingi ümbruses ja sealt edasi Mursi kalmistu poole suunduval rajalõigul, on tehtud lageraie ning puhkajatele avaneb selles piirkonnas trööstitu vaatepilt, soovitas Preem looduses liikumiseks kasutada kaardil punasega märgitud 2,1 km pikkust matkaraja lõiku, tunda rõõmu seiklusradadel turnimisest ja Emumäe vaatetornist avanevatest kaunitest vaadetest. „Päikesetõusuonni juurde ja Mursi kalmistule saab suunduda ka otse parkimisplatsilt," selgitas ta. 

Kõigile külastajatele meeldejääva elamuse ja meeldiva keskkonna pakkumiseks soovitab vallavalitsuse esindaja kinni pidada maastikupargi kodukorrast. „Endast ei tohiks maha jätta prügi või muid jälgi. Häirida ei tohiks kaaskodanike ja metsaelanike kodurahu."

Emumäe infopunkt on avatud augustini kolmapäevast pühapäevani kell 11–19 ja septembris kolmapäevast pühapäevani kell 10–18.

Vaatetorni külastuspileti saavad lapsed ja pensionärid infopunktist lunastada ühe euro eest, täiskasvanutel tuleb loovutada kaks eurot, perega pääseb torni tippu nelja euro eest. Väike-Maarja valla koolide õpilased saavad kooliekskursiooni raames vaatetorni minna tasuta.

Infopunktist saab soetada ka meeneid, käsitööd, jäätist ning karastusjooke. Ostude eest on võimalik tasuda sularahas ja kaardiga.

Infopunkti perenaise käest saab küsida infot piirkonna vaatamisväärsuste kohta.