« Tagasi

Ebavere tervisespordikeskuses on avatud madalseikluspark

Esmaspäeval, 12. septembril avati Ebavere tervisespordikeskuse juures pidulikult madalseikluspark, mis on mõeldud tasakaalu ja ronimisoskuste harjutamiseks nii lastele kui täiskasvanuile.

Väike-Maarja spordikeskuse juhataja Jane Kool ütles, et seikluspargist unistasid nad juba ammu. „Kui muidu turnisid lapsed erinevate ürituste ajal laululava katusel, siis sai selgeks, et Ebaveres on puudu just lastele ja noortele mõeldud sportimisvõimalusest," sõnas Kool.

Aastakümneid kehalise kasvatuse õpetaja töötanud Kool selgitas, et seiklusrada on heaks võimaluseks koos lapsega lõbusalt ja sportlikult aega veeta ning oma füüsist, osavust ja koordinatsiooni  arendada. „Siin saavad toimetada nüüd igas vanuses inimesed – jõukohast tegevust on nii väikestele lastele, aga väljakutseid ka suurematele," hindas Kool.

Tulevikus on plaanis seiklusraja juurde paigaldada ka paar pinki, kuhu saab näiteks jope asetada.

900 ruutmeetri suurusel alal on 20 eri raskusastmega tasakaalu ja osavust proovile panevat atraktsiooni. Nende lõpus kaks erineva pikkusega laskumisrada, üks väikelastele ja teine suurematele lastele ja täiskasvanutele.

Seikluspargi planeeris ning  puude vahele rajatud atraktsioonid ehitas Seiklusring OÜ. Oma abikäe ulatas Reinpaul OÜ, kes pargiala koristamisel tekkinud okstest raja katmiseks vajaliku kooremultši purustas ning Viru Arborist OÜ, kes freesis kännud. Väike-Maarja noortekeskuse malevarühma meisterriisujate abiga sai kogu koorepuru kenasti platsil laiali aetud.

Seiklusraja tegemine läks maksma 33 000 eurot, sellest 19 200 saadi Leader programmi kaudu PRIAst, ülejäänu eraldati Väike-Maarja valla eelarvest.

Seikluspargi avapeol kosutati turnimisest nõrkenuid kringli ja teega. Osalesid mitmed kümned lapsed, väiksemad koos vanematega.

Seiklusraja kasutamine on omal vastutusel, paigaldatud on ka infotahvlid reeglitega, kuidas atraktsioone ohutult kasutada.