« Tagasi

Väike-Maarja õppekeskuse vanavara läheb oksjonile ja müüki

16. septembril kell 17 toimub Väike-Maarja õppekeskuses vanavara oksjon, mille viivad läbi Ettevõtliku kooli Väike-Maarja gümnaasiumi õpilased.

Võistupakkumine otsustati korraldada, et anda õpilastele võimalus saada oksjoni korraldamise ja müügi kogemus. Õpilased valmistavad enampakkumise ette ettevõtluse ja rekreatsiooni tundides. „See on hea võimalus lõimida õppetegevust nö päris eluga," sõnas Väike-Maarja gümnaasiumi direktor Marje Eelmaa.

Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla lisas, et gümnaasiumilt tuli hea algatus selline võistupakkumine korraldada. „Leian, et see võimaldab gümnaasiumis hõbetasemeni viidud ettevõtlusõpet praktikas rakendada," hindas Kesküla, kes ka ise on avaldanud soovi võistupakkumisest osa võtta, aga samas pea „jahedana" hoida. „Tegelikult leiab Eesti omavalitsustes päris suur hulk vara utiliseerimist ning sellist koostööd saavad teisedki KOVid rakendada," arvas vallavanem.

Enne oksjonit kell 16.00 teeb vallavanem Indrek Kesküla hoones ringkäigu ja tutvustab enampakkumisele minevaid esemeid.

Haamri alla minevate objektide seas on näiteks varbseinu, arvutilaudu, grafoprojektor, lauatennise- ja koroonalaud, markeri tahvleid, trükimasin, diapositiivide slaidide projektor.

Kogu kraam pannakse oksjonile alghinnaga viis kuni kümme eurot. Enampakkumise samm on kaks eurot.

Lisaks on müügis kooli toolid, lauad, katseklaasid, kirjanike pildid, kivimite kogum, ajaloo ja geograafia seinakaardid, retro kontori- ja tugitoolid, riiulid, kapid. Nende hinnad algavad 20 sendist.

Oksjonilt teenitud tuluga soetab Väike-Maarja gümnaasium vahendeid vahetundides liikumise  aktiivsemaks muutmiseks.