« Tagasi

Rakkes tunnustati kultuuri- ja sporditegelasi

21. jaanuaril toimus Rakke kultuurikeskuses kultuuri- ja spordigala, kus tõsteti esile ja tunnustati Väike-Maarja vallas elavaid kultuuri- ja spordivaldkonna inimesi.

Aasta sportlik neiu 2022 on N16  vanuseklassi mitmekülgne spordineiu Mairit Kaarjärv. Ta kuulub maastikurattasõidus Eesti noortekoondisesse ning on kiire ja osav ka suusatamises.

Aasta sportlik noormees 2022 on Audentese spordigümnaasiumis jalgrattaerialal õppiv Thristan Paju, kes on edukas nii jalgrattal kui suusatamises.

Aasta täheke 2022 on Väike-Maarja gümnaasiumi õpilasesinduse president Andriana Ingeroinen, kes korraldab üritusi, julgeb võtta vastutust ning rääkida ka ebameeldivatest asjadest, kui seda on vaja õpilaste huvide kaitsmiseks.

Aasta edukas esineja 2022 on Karel Kurvits, kes astus üles ETV saate "Tähtede lava" võistluse poolfinaalis. Ta sai Väike-Maarja valla lauluvõistlusel Popp Täpi tiitli, saavutas Lääne-Virumaa laste laulukonkursil "Virumaa Laululaps 2022" oma vanusegrupis 1. koha. Lisaks võitis ta lauluvõistlusel „Tallinn Voice" duettide arvestuses I laureaaditiitli, 2. koha Elvas toimunud „Looduslaulul" ja 3. koha noorte  solistide konkursil „Koolilaul".

Aasta sportlik seenior 2022 on M50 vanusekassi maastikurattamaratonide kiiruselt teine välejalg Kalle Piirioja. Ta  on osalenud 2022. aastal kokku 11 võistlusel ja läbinud nende käigus u 600 kilomeetrit.

Aasta võistkond 2022 on Simuna spordiklubi harrastussportlaste tiim. Spordisõbrad olid rajal ja tõid häid tulemusi viiel alal: Tartu suusamaraton, maastikujooksumaraton, rattaralli, maastikurattamaraton ja Tartu jooksumaraton.

Asta sportlik perekond 2022 tiitliga pärjati perekond Münter. See on aktiivne perekond, kus üksteise innustamine käib risti-rästi ning seda jätkub ka perest väljapoole.

Pärandikandja- ja hoidja 2022 on Ada Väät, kes Rakke raamatukoguga koostöös korraldab ürituste sarja „Kodukandi suurkujud", mis on mitmekülgne, huvitav ja silmaringi avardav. Igakuistel kohtumistel on tutvustatud mõnda piirkonna kodulooga seotud inimest, tema aega ja olulisust.

Aasta naissportlane 2022 on maastikurattamaratonidele ja mitmepäevasõitudele keskendunud naisrattur Greete Steinburg, kes pedaalis läinud hooajal  MTB Pro Merchandising värvides. Talle kuulub maailma maratonide reitingu 6. koht ja UCI maratonide karikasarja 7. koht.

Aasta kultuurielu kirgastaja 2022 on Käru seltsimaja ja kohaliku kogukonna elluärataja Tiia Saart, kelle eestvedamisel on lühikese ajaga seltsimajas sisse seatud kangakudumistuba ja savikoda, kus tema juhendamisel kõik huvilised saavad kätt proovida.

Aasta juhendaja 2022 on Riina Gull, kes on rahvatantsumaastikul juhendajana tegutsenud 30 aastat. Tema juhendamise all tantsinud Agatantsulust tähistas sellel sügisel 36. tegevusaastat. Lisaks juhendab ta  lasterühmi: 1. kl segarühma, 2.–4. kl segarühma, 5.–6. kl segarühma,7.–9. kl segarühma, C-segarühma ja neidude rühma. 2022. aastal osales naiste tantsupeol Jõgeval kolm tema tantsurühma, meeste tantsupeol kolm rühma ja lisaks veel tema pererühm.

Aasta sündmus 2022 on Simuna ööralli, Simuna talvesprindi, Simuna jõulusprindi, Simuna kevadsprindi, Simuna rahvasprindi, Pandivere rahvaralli ja Simuna jäärajaringi korraldaja MTÜ Rallistar.

Aasta kultuuri- ja spordiürituste toetajatena tunnustati ettevõtjaid Heliki OÜ, Rattabaas OÜ, OÜ Andcar, AS Graanul Invest Ebavere Graanul ja Nordkalk AS.