« Tagasi

Kohtumisõhtutele põikab inspireerivaid inimesi

Sarja "Kodukandi suurkujud" märtsi- ja teatrikuu külaliseks on Rakke kooli vilistlane Margo Mitt. Nelja lapse isa on vabakutseline näitleja, töötanud Ugala teatris, tegutsenud koolitajana ja olnud ansambli Minu Isa Oli Ausus Ise liige. Viimased rollid kinolinal on aga seriaalis "Reetur" ja filmis "Kuulsuse narrid". Margo vanaisa Karl Mitt oli Rakke kultuuriloos tähtis kuju – Rakke postkontori ülem ja haridusseltsi raamatulaenutaja 20ndail aastail. 

Rakke seltsimaja vanadel fotodel on pea igal pildil Karl Mitt – küll näidendite peaosas või seltsitegevuse organiseerijana. Niisiis räägime kas käbid kukuvad kännust kaugele ja kui keeruline on olla vabakutseline näitleja. Ka sellest, kuidas loomeinimesena üldse hakkama Saada või kui kõrged need elumere lained ikka on. Lubame, et juttu jätkub kauemaks ja igav ei tohiks hakata. Teeõhtu toimub 30. märtsil kell 18 Rakke raamatukogus.

Kohtume Rakke raamatukogus veel 13. aprillil kell 17 ja räägime meie suurest näitlejast Hugo Laurist, kes 130 aastat tagasi Käru külas sündis ja kelle pikka sisukat loominguteed tähistavad lugematud rollid teatrilaval ja filmides, näiteks "Tagahoovis", "Elu tsitadellis", "Jääminek" jne. Tema sugulased elavad praegugi meie vallas.

Maikuus on kavas teha retk meie piirkonna paikadesse, kus on sündinud inimesed, kes oma elu ja tegevusega on muutnud ja täiustanud Eesti kultuurilugu. Kuna meie piirkonnas on kuulsaid inimesi sündinud, elanud ja tegutsenud väga palju, siis ei mahu retk ilmselt ühte päeva ära. Vaja on ka mõnd kohalikku toitlustusasutust külastada või piknikku pidada.

 

Ada Väät

Fotol leiutaja Jaan Tatikas (Veiko Porkanen, paremal) ja kaks kaltsakat (keskel Margo Mitt ja vasakull Argo Aadli) filmi „Kuulsuse narrid" võtetel. Foto: erakogu