« Tagasi

Sõudevõistlus toob starti võistlushimulised ja harrastajad

Iidsetest aegadest on imetletud sõudjate väga head füüsist ja kauneid kehavorme. Sellise vormi saavutamine olekski jäänud imetlejate helesiniseks unistuseks, kui ameeriklased poleks välja töötanud sōudmisliigutusi imiteerivat treeningmasinat.

Sõudeergomeetri omapära seisneb selles, et treeningmasinat saavad oma lihasgruppide komplekseks arendamiseks kasutada nii vanad kui noored, profisportlased kui ka algajad – ühte sōudeliigutust tehes tuleb tööle panna kogu keha lihased, säästes samaaegselt liigeseid.

Kui sa pole nimetatud spordiala veel proovinud, siis nüüd oleks seda küll tagumine aeg teha. Esiteks unistad sa kaunitest kehavormidest, teiseks soovid kindlasti parandada oma füüsilist võimekust ning kolmandaks, miks mitte seda kõike võistlusrajal testida.

Võistlushimulistele pakume väljakutseks Väike-Maarja valla lahtiseid meistrivõistlusi sisesõudmises. Oodatud on kõik sõudmishuvilised olenemata soost, vanusest ja sissekirjutusest, toitumiseelistustest ning sportlikust vormist. Vahel on ka plaksutamine ja samal ajal hõiskamine päris korralik väljakutse.

Sisesõudmise eelsõidud sõidetakse Väike-Maarja, Rakke, Simuna ja Triigi spordihoonetes 20. märtsist kuni 2. aprillini, kokkuleppel administraatoriga ja ausa mängu põhimõttel. Võistleja teeb ergomeetri monitorist pärast sõitu pildi (või laseb administraatoril fikseerida), mille näitamisel kantakse administraatori poolt tulemus protokolli. Noored sõidavad eelsõidud oma koolis, kus tulemuste fikseerimise korraldab kehalise kasvatuse õpetaja. Kui sõidad mujal spordihoones, siis fikseeri tulemus ja saada spordikeskus@v-maarja.ee.

Lõppvõistlusele pääseb igast vanuseklassist (noored kui täiskasvanud) kaheksa eelsõidus parima tulemuse saavutanud võistlejat. Finaal sõidetakse Väike-Maarja spordihoones 8. aprillil algusega kell 11. Võistlust aitab läbi viia sõudeliit.

Juhend

Jane Kool

Väike-Maarja spordikeskuse juhataja

 

Tanel Vaarma mullusel sõudevõistlusel. Foto: Kristel Kitsing