« Tagasi

Parim nootalunik tegutseb Ärinal

2. septembril toimus Tallinnas Põhjala tehases juba teistkordselt suur talutoidu laat "Maa tuleb linna", kus kuulutati välja selle aasta parim talu ja talutoit võitjad. Ärina külas asuv ettevõte Vinkymon OÜ pälvis nii parima noortaluniku, parima tervisetoote kui parima alkohoolse joogi autasu. 

Parimaks noortalunikuks valitud Vinkymon OÜ tegeleb Väike-Maarja külje all Ärina külas kümnel hektaril ebaküdoonia ja küüslaugu kasvatamisega ning nendest toodete valmistamisega. Pereettevõtte tootevalikust leiab näiteks limonaade, siirupit, vahuveini, krõpse, pestot ning fermenteeritud küüslauku. Lisaks on talul plaanis suunduda teraviljast ekstraktide tootmise suunas ning rajada selleks uus tehase.

Talu on tegutsenud juba 11 aastat ning seda juhib Rando Vink. Igapäevatöös löövad kaasa ema, isa ja vanatädi ning aeg-ajalt ka vend.

Parima talutoidu konkurss sai alguse 2016. aastal. Kõige parema talutoidu väljaselgitamiseks hindab professionaalne žürii nii talutoodete maitseid, pakendeid, tootjate äriplaane kui ka tootearendust ja turundusideid. Konkursi võitjad saavad oma toodetele vastava märgise, et tarbijatel oleks neid tooteid lihtsam leida ja märgata.

Parimaks tervisetooteks valiti Vinkymoni omas mahlas fermenteeritud küüslauk.

Parimaks alkoholiga joogiks tunnistati Vinkymoni puuviljavahuvein õuna – ebaküdoonia-rabarberi-meega.

 

Foto: Ardo Kaljuvee