« Tagasi

Teabe jagajad panid aluse järjepidevale koostööle

Lääne-Virumaa omavalitsuste kommunikatsioonivaldkonna spetsialistid otsustasid koostöö tihendamiseks luua võrgustiku ning kohtusid teisipäeval maakonna suvepealinnas Võsul.

„Esmase kohtumise eesmärgiks oligi omavahel esmalt tuttavaks saada ning seejärel juba rääkida nii maakonna kohaturunduse strateegia koostamisest kui ka võrgustikuga seotud edasistest plaanidest," selgitas Haljala valla kommunikatsioonijuht Kent Kerner.

Väike-Maarja vallavalitsuse meediaspetsialist ja Lääne-Viru maavalitsuse endine avalike suhete peaspetsialist Kristel Kitsing märkis, et edu võti on alati koostöö. „Maavalitsuste ülesannete ümberkorraldamine ei ole muutnud meie ühiseid muresid ja rõõme kohalikes omavalitsustes. Ma olen üdini rõõmus, et kommunikatsiooniinimesed on arusaamal, et ajame ühtset maakonna asja, seame ühised eesmärgid ja sihid, kuhu tahame tulevikus jõuda ning maakonna kohaturunduse strateegia on andnud kõigele sellele mõtestatud hoo," märkis ta.

Lääne-Viru omavalitsuste liit (VIROL) on koostöös maakonna kohalike omavalitsuste ja erinevate sidusgruppide esindajatega teinud algust maakondliku sihtkohaturundusstrateegia loomisega. Sellel põhjusel keskenduti esmasel kohtumisel strateegia koostamisele ka pikemalt, et ühine koostöö toetaks juba tänasel hetkel strateegia valmimist ja selle hilisemat rakendamist.

Võrgustiku edasise tegevuse osas sõnas Rakvere linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist Kristel Mänd, et võrgustik, omavaheline suhtlus ja tihe koostöö võimaldab efektiivsemalt täita mitmeid omavalitsuse ees seisvaid ülesandeid, mis hõlmavad näiteks elanikkonna teavitamist ja kriisikommunikatsiooni. „Põrgatasime kohtumisel mitmeid mõtteid, millega ühiselt edasi soovime tegeleda. Samuti leppisime kokku, et võrgustiku kohtumised toimuvad omavalitsustes kordamööda," selgitas ta.

Järgmisele kohtumisele Väike-Maarjas on plaanis kaasata ka jõustruktuuride teavitusinimesi, et tugevdada ka kriisikommunikatsioonialast koostööd.

 

Teisipäeval Võsul toimunud kohtumisel osalesid (vasakult): Tapa vallavalitsuse avalike suhete spetsialist Kuido Merits, Väike-Maarja vallavalitsuse meediaspetsialist Kristel Kitsing, Viru-Nigula vallavalitsuse kantselei- ja kommunikatsioonispetsialist Katre Rander, Kadrina vallavalitsuse meediaspetsialist Gethe Rohumägi, Rakvere linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist Kristel Mänd, Vinni vallavalitsuse kodukandinõunik Gerli Kokk, Haljala vallavalitsuse kommunikatsioonijuht Kent Kerner (ees). Kohtumisest võttis osa ka VIROLi arendus- ja väliskoostööspetsialist Anu Oja. Foto: Anu Oja