« Tagasi

Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp kutsub üles esitama aastapreemiate kandidaate

Maakondlik ekspertgrupp ootab 20. novembrini ettepanekuid oma maakonna kultuuri- ja spordivaldkonna tegijate tunnustamiseks.

Välja antakse järgmised preemiad:

Kultuuripärl 2023

Preemia eesmärk on tunnustada ja innustada kõrgvormis kunstide, rahvakultuuri ning kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist maakondades.

Preemia kandidaadiks võib esitada vastavas maakonnas tegutsevaid füüsilisi isikuid, kellel on jooksval aastal silmapaistvaid teeneid oma maakonna kultuuri- ja spordielu edendamisel. Kandidaate võivad esitada kõik füüsilised isikud ja organisatsioonid. Kultuuripärli preemiale saab esitada korraga ainult ühe kandidaadi.

Ekspertgrupi aastapreemia

Aastapreemiatega tunnustatakse 2023. aastal maakonna kultuuri- ja spordivaldkonnas silmapaistnud isikuid või saavutusi ergutamaks kultuuri- või spordielu arengut maakonnas. Aastapreemia kandidaadiks võib esitada nii füüsilisi kui juriidilisi isikuid.

Elutööpreemia

Elutööpreemiaga tunnustatakse isikut tema pikaajalise väljapaistva loomingulise või spordialase tegevuse ja valdkonna arengusse panustamise eest.

Elutööpreemia kandidaadiks võib esitada vaid füüsilisi isikuid.


Ekspertgrupid ootavad hiljemalt 20. novembriks vabas vormis ettepanekuid vastava maakonna e-posti aadressil, milles peavad olema:

-lühike kirjeldus kandidaadi  kultuuri- või spordialastest saavutustest;

-kandidaadi tutvustus ja andmed (nimi, isikukood, aadress, telefon, e-post);

-esitaja kontaktandmed.

Enne ettepanekute esitamist palume tutvuda Lääne-Virumaa ekspertgrupi raha jagamise korraga (https://www.kulka.ee/ekspertgrupid/virumaa/laane-virumaa-ekspertgrupi-raha-jagamise-kord).

Foto: freepik