« Tagasi

Aleksandra Varts võitis Eesti meistrivõistlustelt kaks medalit

18.–19. novembril peeti Põlvas laskmise Eesti meistrivõistlusi kuni 16aastastele noortele. Klubi Väike- Maarja LaSK  tiim koosnes küll 14aastastest, aga sellegipoolest olid tulemused konkurentsivõimelised ja koju toodi kaks medalit.

Esimesel võistluspäeval lasti 30 lasku ringmärki, kus Aleksandra Varts oli viies, Jane Sumre kuues, Emili Uudeküll üheksas ja Kaarin Veelaid viieteistkümnes. Kokku osales 21 noort laskurit.

Teine harjutus oli 30 lasku ilmuvasse märki, kus Aleksandra võitis pronksmedali, hõbe jäi ühe silma kaugusele. Emili tuli viiendale. kohale ja Kaarin oli üheteistkümnes.

Tene päev lasti õhupüstolist 40 lasku. Selles võistluses võitis Aleksandra hõbemedali ja tegi ilusa isikliku rekordi 351 silmaga, kuld jäi napilt kahe silma kaugusele. Emili tuli oma uue isikliku rekordiga seitsmendaks ja Kaarin oli neljateistkümnes.

Poiste arvestuses tuli Joosep Viiksaar 5. kohale spordipüstoli ilmuva märgi harjutuses. See on harjutus, kus tuleb relv tõsta, sihtida ja lasta kolme sekundi jooksul. Kokku osales püstoli harjutustes 28 noort üle Eesti, nii suurematest kui võiksematest spordikoolidest ja klubidest.

 

Foto: Jaanus Raidlo