Lääne-Virumaa raamatukogud uurivad lugejate rahulolu ja ootusi

27. märtsil algab üheaegselt kõikides Lääne-Virumaa rahvaraamatukogudes kuu aega vältav lugejauuring. Küsitletakse nii raamatukogu aktiivseid lugejaid, kui ka neid, kes mingil põhjusel raamatukoguteenuseid ei kasuta.

Uuringu abil loodavad raamatukogud välja selgitada, kuidas on nende piirkonna elanikud koduraamatukoguga rahul, kus on murekohad ning millised on tegelikud vajadused ja ootused tulevikule.

Tulemused aitavad raamatukogudel muutuda kasutajasõbralikumaks ja arendada teenuseid vastavaks kogukonna ootustega. Olgu selleks muutuseks siis uued teenused, olemasolevate teenuste kvaliteedi parandamine, muudatused lahtiolekuaegades või ümberkorraldused ruumides.

Raamatukogude mittekasutajate vastuste abil saab selgemaks, mis on need põhjused, miks raamatukogu nende inimeste ellu ei kuulu ning kas raamatukogu ise saaks midagi ära teha, et seda muuta.

Kokku on kaks erinevat küsitlust, millest vastaja valib ühe, endale sobiva – raamatukogu kasutajale või mittekasutajale.

Küsitlust saab täita nii elektrooniliselt kui paberil. Lugejauuringu Lääne-Virumaa rahvaraamatukogudes leiad siit ja raamatukogu mittekasutajate uuringu siit.

Paberankeedid leiab raamatukogudest ja maikuu infolehest. Vastamine on anonüümne.

Uuringut aitab läbi viia uuringufirma kliendiuuringud.ee. Uuring kestab 27. märtsist 23. aprillini ning kokkuvõtet tulemustest esitletakse avalikult käesoleva aasta mai lõpus.