« Tagasi

Tunnustusauhind „Lastega ja lastele“ ootab kandidaate

Taas on kõigil võimalus esitada kandidaate tunnustusauhinnale „Lastega ja lastele", et tõsta esile neid, kes teevad Eestis laste ja noorte elu paremaks.

Kandidaate saab esitada 11. aprillini. Selleks tuleb õiguskantsleri kodulehel avaldatud vormile kirjutada tunnustust vääriva inimese või organisatsiooni nimi ning lisada lühike põhjendus, miks esitate auhinnale selle kandidaadi.

Tunnustusauhinda „Lastega ja lastele" antakse välja üheksandat korda. Vabariigi President ja õiguskantsler kuulutavad laureaadid välja lastekaitsepäeval, 1. juunil.

Auhindu jagatakse kolmes kategoorias: „Lapse suur tegu", „Muutuste looja" ja elutööpreemia. Peale selle tunnustab lastest ja noortest koosnev komisjon üht auhinnale esitatud kandidaati, kelle tegevust nad ise kõige silmapaistvamaks peavad.

„21. sajandil tuleb pidada kangelasteks neid tegijaid, kes suudavad oma tegude kaudu näidata lastele ja noortele rahu, headust ja sallivust. Üheks oluliseks kangelase tunnuseks on ka koos laste ja noortega tegutsemine. Selleks võib olla samuti mõni noor tuleviku suunanäitaja, kes juba praegu on teistele päriselt eeskujuks, sõltumata oma vanusest," märkis Lastekaitse Liidu lapse õiguste saadikute koordinaator Triin Sooäär. „Leiame ühiskonnast kangelased, sest just nemad aitavad kõige targemat rahvast inspireerida rasketel aegadel."

Eelmisel aastal pälvisid „Lapse suure teo" auhinna vabatahtlikuna hooldekodusse tööle läinud gümnaasiumiõpilane Sander Teras ning Kiviõli koolitüdrukud Marianne Šnaider, Ave Alamets, Kristina Dobrodeeva ja Alisa Aksenova, kes projekteerisid Lüganuse valla kergliiklusteede äärde istepingid ja kaasasid kohaliku kogukonna nende valmistamisse ja paigaldamisse. Elutööpreemia pälvis alates 1996. aastast tegutseva KutiMuti Noortelaagri looja ja juhataja Tiiu Mägi. Muutuste looja tiitliga pärjati psühholoog ja kunstiterapeut Helen Tartes-Babkina, laste- ja noortežürii eripreemia sai heategevusfond Minu Unistuste Päev. Eripreemia omistati Anatoli Pljuškole, kes asutas 32 aastat tagasi Narvas heategevuskeskuse, et toetada Narva vähekindlustatud peresid ja lapsi. Lisaks laureaatidele tunnustati Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liitu, Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingut ning MTÜ-d Enneaegsed Lapsed. Tutvuge ka fotodega, mis on tehtud mullu tunnustusauhindade üleandmisel.

Tunnustusauhinda annavad välja MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, Sotsiaalkindlustusamet, Vabariigi Presidendi Kantselei ja Õiguskantsleri Kantselei.

Tunnustusauhinna statuudi ja seniste laureaatide kohta leiab teavet õiguskantsleri kodulehelt.